Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ez a Csernobilban (igazából...

Ez a Csernobilban (igazából Pripjatyban) készült film tényleg egy igaz történetet dolgoz fel?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, nem a balesetre gondolok. Annyira hülye azért mégsem vagyok. :D


Tehát a film címe oroszul Motylki (ami magyarul lepkék lenne, de...), angolul Inseparable, vagyis Elválaszthatatlanok.

(Link azoknak, akiket még érdekel: https://www.youtube.com/watch?v=Xe8ptlQ1_FQ)


3 napja dobta fel a YouTube kezdőlapja a filmet, ukrán nyelven, angol felirattal. Na nekem nem is kellett több, meg is néztem. Be kell látnom, hogy ez engem jobban megfogott, mint az HBO-féle minisorozat. A vége végtelenül szomorú, majdhogynem elsírtam magam rajta.


Aztán lementem a kommentszekcióba. Meglepően sok angol komment van, és sokan azt írják, hogy ez egy igaz, megtörtént történet, amit a filmben láthattunk, vagyis az a szerelmi szál, nem a baleset, mert az elég egyértelmű.


Nem tudom, engem elgondolkodtatott az egész. Valóban ott tudtak maradni Pripjatyban? Illetve az a bevésett felirat tényleg ott van annál a telefonfülkénél, ami a film végén is szerepel, a valós helyszínen?



#Csernobil #Pripjaty #Motylki #Inseparable
2020. jan. 4. 16:10
 1/2 TR75 ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, a szerelmi szál alapját a tavalyi sorozatban is feldolgozott tűzoltó és felesége ihlették.

Amúgy a filmet a 4 részes sorozatból vágták össze, érdemes azt is megnézned, mert olyan 1 órával hosszabb a játékidő (és jópár dolog érthetőbb [vannak olyan szálak, amiket szinte teljesen kivágtak a film kedvéért, hogy beleférjenek a 2 órába]).

Van magyar felirat is.

[link]

TroA a szép terjedelmes bejegyzésben ír Ludmilla és Vaszilij Ignatyenkóról is.

2020. jan. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ezt a blogot elküldted!
2020. jan. 4. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!