Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Lehet bármi jogi következménye...

Lehet bármi jogi következménye ha így használom a Netflixet és a Hbo Go-t?

Figyelt kérdés
A Hbo Go-t már egy ideje úgy használom, hogy regisztrálok a havi próbaidőszakra, csinálok egy új email címet amivel regisztrálok, illetve Revolut-on egy virtuális bankkártyát amit megadok a fizetési adatoknál, majd a próbaidő vége előtt lemondom. Netflixen is gondolkoztam, ott pedig ugye kér telefonszámot is azonosításhoz, de lehet venni már 500 Ft-ért SIM kártyákat amivel be tudom magam regisztrálni, és szintén csinálok egy virtuális bankkártyát. Ezt minden hónapban újra kellene csinálni, hogy ingyenes legyen. Szerintetek ezzel jár bármilyen jogi következmény?

2020. jan. 5. 11:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Ennyi befektetett munka helyett nem mindegy, hogy kifizetett azt a havidíjat? Amire esetleg számíthatsz, hogy figyelik az egy helyről érkező kísérletek számát (függetlenül az e-mailtől és telefonszámtól, bankkártyaszámtól), és utána már blokkolni fogják az összes próbálkozást. Lehet elvesztenek egy potenciális előfizetőt, de meg is szabadulnak egy sóher csalótól.

Arra pedig az összes szolgáltatónál számítani lehet, hogy ha visszaélsz a lehetőségekkel, akkor nem veheted igénybe többet a szolgáltatást. Legyen az akár a Revoult, akár a telefonszolgáltató, akár az e-mail szolgáltató (még abból sem tudsz vég nélkül regisztrálni normálisabb helyeken).


Ha neked tényleg az a havi 2-3 ezer forint fáj, akkor társulj be valakihez és fizessétek felesben. Még mindig kevesebb macera mint minden hónapban a fenti játékok végigjátszani.

2020. jan. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igazából a kérdés a jogi következményre irányult, de emailt korlátlan számban lehet csinálni akármikor akárhol, Revoluton a virtuális kártya egyszeri vásárlásokra lett kitalálva tehát utána lehet törölni, ennek ez a lényege. A telefonszolgáltatónál pl Blue mobil ami a Lidl saját szolgáltatása nem számít visszaélésnek, mert csak SIM kártyát vásárolok. Tehát akkor visszakövetni igazából nem fogják tudni. Lényegében nekem megéri ezt a havi 5 percet, hogy ingyen nézhessem, aki egyetemista ott spórol ahol tud :)
2020. jan. 5. 12:43
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Torrentről meg ingyen van, ha úgy nézed. Tudtommal a feltöltőkártyás sim kártyákat nem lehet használni amíg nem aktiválod. Ehhez pedig a személyes adataidtól kezdve a szig.számodik mindent meg kell adni, és ezeket nyilván is tartják - ezt azért vezették be, hogy ne lehessen halmozni, vagy akik halmozzák azokat el lehessen érni, így visszakövethetők az esetleg terrorizmushoz használt sim kártyák felhasználói. Évi 12 sim kártya persze nem sok, de nem is életszerű.
2020. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok, évi 10 sim kártyát vásárolhat egy magánszemély/ telefonszolgáltató 1 éven belül. Tudom, van ncoreom, de itt így legalább nem kell letölteni a filmet minden alkalommal :)
2020. jan. 5. 13:33
 5/18 A kérdező kommentje:
És egyébként ha torrentről töltöm le a filmeket egyenként akkor azzal nagyobb kárt okozok a készítőknek, mint egy egyszeri havi Netflix előfizetéssel.
2020. jan. 5. 13:46
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

"aki egyetemista ott spórol ahol tud :)"


És ez az egyetemista biztos nem iszik el alkalmanként messze többet, a napi doboz cigarettája mellett, igaz?



"És egyébként ha torrentről töltöm le a filmeket egyenként akkor azzal nagyobb kárt okozok a készítőknek, mint egy egyszeri havi Netflix előfizetéssel."


Mennyit is fizetsz havonta ezekért? Oh, wait.. Pont ugyanannyi kárt okozol, mintha torrentről lopnád.

2020. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon ritkán iszok alkoholt, bulizni is ritkán szoktam, illetve nem dohányzom :)


Netflixen azért fizetsz 4.000 Ftot prémiumért, hogy nézhesd a filmeket és az csak addig lesz a tiéd amíg előfizetsz, mert addig nézheted őket. Torrentről ha letöltesz valamit azt a filmet örökre megtarthatod fizetés nélkül, és egyenként egy filmnek a letöltésével és utána a megtartásával több kárt okozol filmenként, mint egy havi Netflix előfizetés. Remélem érted a lényeget :)


Vicces, hogy ha itt bárki kérdez bármit sose a kérdésre valaszolnak, hanem kötekedni járnak ide emberek :D

2020. jan. 5. 15:23
 8/18 A kérdező kommentje:

Figyelj Te nagyon okos :D


Én a kettőt összehasonlítottam. Ha torrentezek nagyobb kárt okozok filmenként összesen, mint a Netflix előfizetéssel (amit ingyen használok 4.000 Ft kifizetése helyett).


Tehát teljesen mindegy, hogy ingyen használom-e a filmeket, vagy torrentezek, mindegyikkel kárt okozok, de az egyikkel jóval kisebb kárt, mert amikor már nem használom, semmilyen tartalom nem lesz a gépemen onnan, mivel nem lehet örökre megtartani a filmeket.


Szólj ha még mindig nem érted a lényeget, kis kötekedős :D

2020. jan. 5. 15:34
 9/18 Trevor. ***** válasza:
84%

Nekem őszintén szólva nem érne meg ennyi fáradtságot a dolog. Akkor már inkább keress valakit (akár neten, akár ismeretségi körből), akivel/akikkel meg tudnád osztani a Netflix és HBO GO előfizetést. Így jóval olcsóbban jössz ki, mintha magadnak fizetnél elő, ennyit meg simán megér havi szinten a dolog. Vagy marad a torrent, az legalább olyan egyszerű, mint a legális online streaming.


Egy kérdés: gondolom Revoluton az ingyenes csomagot használod (én igen), ott végtelen mennyiségű virtuális kártyát csinálhatsz? Vagy csak egyet, de ha azt kitörlöd és létrehozol egy újat, akkor annak új adatai (kártyaszám, lejárati dátum stb.) lesznek?


Amúgy meg jobban megérné akkor vállalni alkalmi melót havonta párszor, lenne egy kis zsebpénzed belőle amiből telne az ilyen előfizetésekre.

2020. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

Minek szenvedsz ennyit ha mindent megtudsz nezni online is, nem kell meg a torrent sem.

Ott van a sorozatbarat oldal ahol mindent fent van. Dmdamedia is hasonli.

Movie.cc oldal

Meg rengeteg online filmezos.


Amit muvelsz mar nekem szanalmas kicsit. 500 forint nem sajnalsz kidobni egy sim kartyara, meg ilyen olyan kartyat csinalni.

Nekem nincs netflixem mert nem szeretem a sorozataikat. Ha kell valami ott s sorozatbarat.

Hbo go elofizetesem van a upcnel, igy jar a hbo go netes ee teves elofizetes 3100 forintert.

2020. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!