Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyi a bevétele egy rövidfil...

Mennyi a bevétele egy rövidfilmnek és egy filmnek összességében?

Figyelt kérdés

Később filmrendezéssel szeretnék foglalkozni es gondolkodtam ezeken es ugy gondoltam megkérdezem itt mivel semmilyen cikket nem talaltam ezzel kapcsolatban.

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. jan. 7. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Adott filmtől függ, általános adat nincs rá.
2020. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, de mondjuk egy sikeres rövidfilm visszatermeli amit belefektettek?
2020. jan. 7. 19:15
 3/6 anonim ***** válasza:

[link] a barátod


Ha "sikeres" filmeket nézed, akkor tudd, hogy egy a millióhoz eséllyel lesz egy rövidfilm sikeres.


Ha nincs mögötte millió dolláros marketing, nem fogják oszkárra jelölni és nem ismeri meg a tömeg.


Ugyanakkor ott van a Szalontüdő. Díjak: Best European Film (Circuito Off, Venice Shortfilm Festival, Italy) Best director, Best subject (Lucania FF, Italy) Best director (UNICA, Slovakia, 2007) Best short (Valladolid FF, Spain), Hungarian Filmcritics award (Budapest Filmweek, Hungary) First prize (Hungarian Independent FF, Hungary) Special award (Sarajevo FF, Bosnia Hercegovina) Special award (Perugia Film Festival, Italy, 2007) Audience award (Europe on Wheels FF, Turkey) Audience award (Victoria Independent FF, Australia) Audience award (AlterNativ Film Festival, Romania, 2007) Audience award (Busho, Budapest, 2007) Audience award (Leuven IFF, Belgium, 2007)


Ehhez képest 6.5 év alatt 184 ezer megtekintése van, amiből én voltam 40.

2020. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2020. jan. 7. 21:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Hol?

A rövidfilm bevétele annyi lehet amennyit esetleg valamelyik tv fizet érte. Mondjuk percenkét 10.000 ft. Ami a producert illeti, jellemzően.

2020. jan. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyakran semmi, de ez igaz lehet bármelyik filmre, a hossz ellenére is.


A legjobb módja, ha indulsz pályázatokon, esetleg sikerül nevezni egy filmfesztiválra (ez nincs ingyen).


Persze közzé teheted egy videómegosztón is, és rakhatsz alá egy Patreon linket, hátha páran adakoznak.


A rövidfilmek inkább abból a szempontból lényegesek, hogy kitörési lehetőséget nyújtanak, elindíthatnak a filmes pályán.

Persze kell bele pénzt fektetni, feltehetően neked is, mert eleinte nem valószínű, hogy bárki is támogatná a projektet.

2020. jan. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!