Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A filmtörténelem alábbi,...

A filmtörténelem alábbi, jelentős gonosztevői közül ki a leggonoszabb? Hogyan lehetne sorrendbe rendezni őket és mi alapján?

Figyelt kérdés

A nevek:

Voldemort (Harry Potter)

Sauron (Gyűrűk ura)

Palpatine (Star Wars)

Thanos (Marvel)

Éjkirály (Trónok harca)

Szándékosan egy-egy ikonikus franchise legnagyobb, legjelentősebb, legismertebb gonosztevőit emeltem ki, hogy nagyjából mindenki tudja hogy kik ők (illetve egyértelmű legyen hogy gonoszak - ezért nincs itt pl. Darth Vader aki ugyan jelentős főgonosz, de pályája elején illetve legvégén nem volt még/már gonosz), közöttük milyen sorrendet lehetne felállítani ha csak azt nézzük hogy melyik mennyire velejéig romlott, kegyetlen, vagy éppen őrült? Tehát röviden melyikük a leggonoszabb? (NEM A LEGERŐSEBB!! - Tudom hogy olyan jellegű kérdés volt már, most nem arra vagyok kíváncsi hogy ki volt a legnagyobb erő vagy a legtöbb szolgáló, legnagyobb sereg, legjobb fegyver, akármi birtokosa, hanem a belülről fakadó gonoszságukra.)

Kifejezetten kérném ha lehet egy rövid indoklást is írjatok hogy kit miért tartotok a leggonoszabbnak vagy miért gonoszabb egyik mint másik, milyen tetteiben, eszméiben nyilvánul ez meg. Ha akad akit nem ismertek nyugodtan hagyjátok ki, bár szerintem a többség mind az öttel találkozott már.

Köszönöm előre is! Semmit ne tartsatok magatokban, kíváncsi vagyok és kifejezetten örülnék egy (szigorúan kulturált) eszmecserének a témában.



2020. jan. 18. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem igazán lehet őket sorba rendezni, az első három nevezett célja ugyanis megegyezik, a világ feletti totális kontrollra, uralkodásra törekednek. Thanos esetében a cél nemes, az eszköz kegyetlen - az ő esetében legalább van racionális indok a tetteire. Az Éjkirályról nehéz érdemben megnyilvánulni, a céljait nem ismerjük, lehet olyan olvasata, hogy a pusztulást, a végítéletet, a bűnmocskos Westeros tisztítótüzét (vagy jegét) szimbolizálhatja.
2020. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Ezek közül max Palpatint és Voldemortot lehet összehasonlítani, nekük volt tervük, aminek eléréséhez bárkin és bármin keresztül gázoltak. Mivel filmek alapján kérdezted, az éjkirály egy vicc, sauronról semmit nem tudni, thanos meg nem is értem, miért van a listán.
2020. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Voldemort úgy született, hogy nem képes szeretni, nincs lelkiismerete. Egy igazi pszichopata. Senki iránt nincs tisztelettel. Saját emberit is csak puszta eszköznek tekinti, akiktől bármikor megszabadul egy kézmozdulattal. Ezt nem tudom, miként lehet überelni.

Gyűrűk urát nem ismerem.

Papatine ugyan az mint a másik oldal, csak pepitában. Tipikus olyan szereplő, aki azonos gondolkodásmód és azonos elvek által vezérlet egység negatív oldalát jeleníti meg. Ezekben a történetekben nem válik el a harcot folytatók karaktere. Tulajdonképpen csak egy klasszikus ábrázolás egy személy belső vívódásának. A Világos és Sötét oldal ki is van mondva. Ráadásul annyira ki van élezve ez az ellentét, hogy Skywalkereken kívül nincs is más karakter az egész univerzumban, akinek gondjai vannak azzal, hogy esendő, emberi: azaz néha ő is rosszat tesz és néha ő is csak véletlen miatt tesz jót, és kezdődik a belső erkölcsi viszály. Nos a SW világa egyszerű ilyen szempontból. Egy éles vonal van a jó és a rossz között.

Éjkirály hasonló. Ha a "sorozatot" az éjkirály szemszögéből nézzük: fenn akarja tartani a népét, területet akar neki biztosítani és a falon túliak veszélyt jelentenek rájuk - nincs különbség a falon innen és túliak között. Ha mindenki "zombivá" változna, béke törne ki a kontinensen. Éjkirály okos és törődik a népével. Minden sebesültjét, saját mágiájával hoz vissza az "élőholtak" sorába. Én végig neki drukkoltam. Sokkal összetartóbb és erkölcsösebb az éjkirály csapata, mint a falon túliaké. :)

Thanos ő a rend-halál jellem. Egy lovag, akit nemes célok vezérelnek és ezért a célért küzd. A célján kívül nincs benne gonoszság.

2020. jan. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lol.. jelentős gonosztevő és filmtörténet... mondjuk thanos és az éjkirály az mi? Nullák. Az éjkirálynak meg semmi köze a filmtörténethez egy tv-sorozat szereplője.


Melyik a leggonoszabb a másik három közül? Sauron és az Uralkodó nem gonosz. Simán zsarnokok, de nem gonoszak, az adott mitológián belül kihasználják adottságaikat és hatalomra törnek. Ennyi erővel minden politikus gonosz, ha ők azok.


Voldemort sem gonosz, csak a körülmények hatására válik egy szellemi ronccsá, mely az adott közösség morális elvei ellen szóló tettekre sarkallja.

2020. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy itt az is kérdéses, hogy most a filmből indulunk ki, vagy az egész lore-ból?


Egyébként én itt a Trónok harcán kívül összes filmet szeretem, viszont csak most szembesültem vele, hogy Sauron-ról vannak egyáltalán gondolatok a trilógiában, hogy mit miért csinál, vagy csak én nem emlékszem rá?


Én egyébként csak a filmekből indulnék ki.


Voldemort - Az a baj, és egyébként a többi karakternél is meglehet ezt jegyezni, hogy alapvetően ők nem gonoszok, vagy hogy is mondjam. A gonoszság lényege számomra, hogy másoknak rossz legyen, és ezt a rosszat mi okozzuk. Na már most Voldemort célja alapvetően nem ez, hanem a hatalom, hogy ő legyen a legnagyobb mágus.


Sauron - Fogalmam sincs mik a késztetései, így nem tudom megállapítani


Palpatine - Ugyanaz mint Voldemort. Hatalmat akar és ehhez használ fel bármilyen eszközt.


Thanos - Ő egyértelműen nem gonosz. Egy másik nézőpontból tekint a világra, sőt valamilyen szinten feláldozza magát, lesz ő a kötelező rossz, egy jó cél érdekében. Thanos nem gonosz.


Éjkirály - Nem láttam.


E karakterek közül Voldemort és Palpatine a legesélyesebb a gonosz címre, de szerintem nem ők azok a tipikus velejééig gonosz emberek. Hirtelen nem is tudom kit hoznék fel. Én valami olyan karaktert keresnék, aki indokolatlanul kínoz másokat, akinek ez az öröme, nem pedig egy másik cél érdekében teszi meg.

2020. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Palpatineal kapcsolatban kicsit helyre szeretnék tenni dolgokat.


Szóval palpatine egy olyan gonosz aki nem durr bele a közepébe csinálja a dolgokat 20 évig titkolta valódi kilétét (ugye a filmek idején és az az előtti 7 évben) közben elindított egy háborút ahol mindkét félnek a vezetője volt úgy játszott 2 évtizedik az akkori kor legerősebb jedieivel ahogy akart aztán a saját hadseregület ellenük fordította azokat akikkel évekig együtt harcoltak sőt barátok lettek. Kiírtotta ezzel az egész jedi rendet felhúzott egy olyan diktatórikus birodalmat amit a drága észak kóreai pszhiopatái megirigyelnének ha csak egy rossz szó esett ki a szádon a rendszerről vagy helybe agyon lőttek vagy elvittek munka táborba vagy vader vett kezelésbe legrosszabb esetbe magához palpatinehoz került. A rendőrséget felváltotta a hadsereg stb stb stb.


Nem azért lessz egy karakter gonosz mert egymaga puszta kézzel megöl 30 embert (sauron) vagy azért mert átakarja venni egy iskola felett az irányítást (voldemort, jó nem teljesen de ez a lényeg) (a másik kettőre inkább nem reagálok) hanem hanem azért mert tervez előre hogy eléjre a legalattomosabb célt ami létezik hogy nyomorba tartson több 100 milliárd embert/idegen lényt a végén győzzön és 20 évig fennáljon egy a kegyetlen rezsim

2021. okt. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!