Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Gyűrűk urában melyik a...

A Gyűrűk urában melyik a másik torony?

Figyelt kérdés
Ugye ott a film címe hogy "A két torony", de Sauronnak csak egy tornya van, aminek a tetején a szeme figyel, közel a vulkánhoz Mordorban (Barad-Dúr azt hiszem a neve). A másik torony az micsoda és hol van? (A filmet még nem láttam, abból kiderül?)

2020. jan. 19. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Sauron szeme, a Két torony a köztük lévő szövetséget tükrözi.
2020. jan. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Tolkien eredeti borítóján szerepel két torony. Az egyik Vasudvart jelképezi, a másik pedig Barad-dûr-t.
2020. jan. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy olvastam, hogy az eredeti boritó szerint Minas Morgul és Orthanc.
2020. jan. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Bocsánat Barad-dûr helyett Minas Morgult akartam írni. Úgy lesz a helyes. Vasudvar és Mordos szövetségre utal a cím.
2020. jan. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mordor*


Késő van már, nem tudok írni. 😂

2020. jan. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként Tolkien nem írja sehol miért ezt a címet adta neki, szóval jelenthet sok mindent. Szerintem akár Frodot és Sauront is jelképezheti, az eredeti borítón ugye amit maga Tolkien rajzolt, egy fehér és egy fekete torony van. Tehát ezért gondolom hogy akár Frodo mint fehér torony, és Szauron mint fekete torony jelenhet meg a borítón.
2020. jan. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
55%
Az eredeti fehérmárgus Saruman volt és az ő és Sauron szövetségét szimbolizálja. A boritót amit fentebb említettek nem láttam, de Saruman jelképe egy fehér kéz. Egyértelműen a kettejük szövetségét szimbolizálja a cím. :)
2020. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!