Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem alkalmaznak szakértő...

Miért nem alkalmaznak szakértőket a filmek elkészítésénél?

Figyelt kérdés
Olyan szánalmas, amikor pl történelmi filmekben nem korhű ruhákban vannak a szereplők. Vagy adott korban nem volt még a filmben látható autó. 6 lövetű coltból 10-et lőnek, stb. Millió dollárokból készül el egy film. Arra már nem telik, hogy felvegyenek egy történészt pár száz dollárért, aki segít ezekben?

2020. jan. 22. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
mert pár emberen kívül senkit nem érdekel. nem történelmet ülnek le nézni, hanem szórakozni akarnak.
2020. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Néha alkalmaznak, de nem minden filmnél szempont.
2020. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert pl a blockbuster-ek többsége faék egyszerű nézőknek készülnek...

Ahogy előttem is írták, az átlag nézőt nem érdeklik a kidolgozott korhű részletek.

2020. jan. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok film esetében nem szempont az, hogy élethű legyen, és inkább a látványra helyezik a hangsúlyt.


Egyébként sok esetben konzultálnak szakértőkkel, az más kérdés, hogy mennyire veszik figyelembe azt, amit mondanak. Illetve valószínűleg egy történész nem lesz jelen a forgatáson, szóval abban az esetben, ha időközben változtatnak egy jeleneten, akkor nem biztos, hogy ismét kikérik a véleményét.


Kisebb hibák és figyelmetlenségek pedig előfordulnak, akkor is, ha körültekintőek akarnak lenni.


Sok esetben pedig szimplán hanyagság, spórolás, igénytelenség miatt magasról tesznek mindenre...


Tehát számos oka lehet.

2020. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Én azt nem értem, hogy ha magát a rendezőt sem érdekli az ilyen fontos részlet, akkor egyáltalán miért forgat pl. történelmi filmet?
2020. jan. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 pénzért mi másért. Erről szól a filmipar
2020. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%

Mert film,nem pedig dokumentumfilm?

Pl egy scifiben sem fog senki pampogni hogy egy térhajtómü nem így nez ki.

Fantázia,kepzelet. Ha mindenben a hibat latod baromi rosz lehet filmet nezned.

2020. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Sci-fi-nél (science-fiction) benne van a műfaj nevében, hogy fikció. Például valós eseményeket feldolgozó történelmi filmeknél viszont más a helyzet. Létezik a történelmi fikció műfaja is (A katedrális, Robin Hood), de amíg Sci-fi esetében minden fikció, történelmi filmek esetében kisebbségben van.

2020. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Igen, értem,es tudom, csak a legegyszerübb példaként említettem. De úgygondolom ez az alkotói szabadság, hogy a coltbol 10 jön nem 6 pl.

Film. Kitaláció, esetleg lehetnek azonos elemek de nem kell mindennek olyannak lennie. Pl korabeli ruhák. Van olyan film aminek a temája egy adott korban játszódik, de az akkori ruhák nem mutatnának olyan jól a filmben, ha teljesen korhűre szeretnék csinálni, kenyelmetlenek,drága és hosszadalmas az elkészítésük. (Jelmeztervezőnek készültem erröl pont van némi fogalmam.)

2020. febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!