Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Segítettek megtalálni? Keresek...

K.Betti kérdése:

Segítettek megtalálni? Keresek egy mesét amit még gyerek koromban láttam (tovább lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan mesét keresek amit még gyerek koromban (olyan 8-10 évesen) láttam, olyan 2004 körül. Sajnos csak az első részét vetítették le, a második részét nem tudtam megnézni és azóta is fúrja az oldalam, hogy mi lehetett a vége. Ha jól emlékszem a minimax játszotta talán vagy valami mese csatorna. Nem magyar népmese szerintem..talán Anderson. Sajnos ezt nem tudom.


Szóval a story:

Az elejére annyira nem emlékszem de egy orvosról szól aki alkut kötött az ördöggel vagy valami gonosszal, hogy a betegeit gyógyítsa meg.Viszont a feltétel az volt, hogy ingyen senkivel sem foglalkozik. Szóval csak a gazdag házakhoz ment ki.(vagy csak azokhoz amiket az ördög engedélyezett) Viszont egyszer sürgős segítséget kért tőle egy szegény család, és mindenüket felajánlották ami csak volt, csak gyógyítsa meg a haldokló lányukat, viszont ez az ördögnek nem tetszett, de az orvos megsajnálta őket és az ördögöt kicselezve ingyen segített a lánynak. Ami a fontos rész, hogy az élet hosszát gyertyával jelképezték. Úgy gyógyítottak, hogy más gyertyáját a haldokló gyertyájára pakolták rá így az életét meghosszabbítva (másokat így megölve)

Amikor az orvos kicselezte az ördögöt a saját gyertyáját rakta rá a kislányéra.

Aztán itt kiírták, hogy folytatjuk..


Bocsi hogy hosszúra sikerül. Köszönöm ha végig olvastad. Lehet pár részlet nem pontos, de leírtam amire emlékszem. Nagyon jó lenne megtalálni, mert már lassan 15 éve fúrja az oldalam. :)



2020. jan. 25. 03:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy Grimm mese, az eredeti címe: Akinek a halál volt a keresztapja


Készült belőle egy animáció A Halálos Keresztapa címmel, Youtubeon is fent van:

https://www.youtube.com/watch?v=bbsneqxRx7s

2020. jan. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ez az! :) Nagyon köszönöm, el sem hiszem hogy megvan!
2020. jan. 25. 12:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennél már csak a nanuk meséje a durvább ahol élőben direkte szemléltették gondolom alaszka amerikához csatolását h a gyerekek képzeljék el egyik kedven mese a bátorság szinonímája szerinntem(gondolom nem a Trianont ábrázolták fenn északon habár,-de mindenképp a Föld feldarabolását!bennt ülve egy vonavagonban)
2020. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
körzővel ceruzával vonalzóval eszkábálva a térképen!
2020. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hmm ez is jól hangzik. Köszi, majd erre is ránézek. :)
2020. máj. 18. 01:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Nanuk a szanhuzo eszkimo kalandjai-rajzfilm
2020. máj. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!