Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha már ennyire összetömörítik...

Ha már ennyire összetömörítik Az idő kerekét, akkor miért nem mozifilm-sorozatban gondolkodtak?

Figyelt kérdés

Az első könyvet letudják 4 részben, a második is valószínűleg ennyit fog kapni.


Nem lett volna több értelme egy 6-8 filmből álló sorozatnak?


2020. jan. 27. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogják összetömöríteni, mert a casting hírek alapján inkább kibővítenek bizonyos szerepeket. Pl. az is benne lehet, ahogy megmutatják hogyan fogják el az aes sedaiok Logaint.

Nem hiszem, hogy 4 részben le fogják tudni az első könyvet.

Ha azért gondolod, mert Liandrint már castingolták az első évadra, akkor szerintem az nem azért van, mert tömörítve lesznek a könyvek, hanem azért, mert kibővítik a szerepét.

Valahogy úgy lesz, hogy 1 évad az 1 könyv, illetve az 1. évadban flashback formájában benne lesz az előzmény kötet szerintem.


Inkább azt tudom elképzelni, hogy bizonyos karaktereket csak a 2. évadban hoznak majd be, mint Min, Galad vagy Eleyne.

2020. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az ötödik rész címe Blood Calls Blood, amely a TGH hetedik fejezete, szóval tömöríteni fogják de nagyon.


Logain és mások szerepét kibővítik, mert nehogy Rand legyen a sztár (mint a könyvekben), el kell őt dugni a háttérbe.

2020. jan. 27. 19:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a részek címeit ilyen alapon nem kell összehasonlítani a fejezetek címeivel, mert félrevezetőek lehetnek.

Lehet átírták azt a részt és az az üzenet (vagy lehet nem is az üzenet miatt az a címe a résznek) máshol fog majd szerepelni.

Mindenesetre az ezt követő rész címe meg "The Flame of Tar Valon", aminek semmi értelme, hiszen amit jelent, hogy megérkezik az Amirlyn-trón északra (mert megint fejezet cím alapján) már a falra írt üzenet előtt meg kéne, hogy történjen.


Szerintem sokan nem Rand miatt szeretik a könyveket, szóval előfordulhat, hogy a sorozatban sem ő lesz mindenki kedvence, ezért valamennyire logikus, hogy másokra is fókuszálnak majd. :D

2020. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

*Illetve nem tudom elképzelni, hogy az Amazon meg merné lépni a tömörítést a Trónok harca katasztrófa után. Az utolsó négy évad, de főleg a hetedik és nyolcadik el lett sietve, szintén tömörítettek és kivágtak részeket, a rajongókat pedig nem nyűgözte le, olyannyira, hogy mostanra a sorozatnak jó ha maradt pár fanja.

Az Amazon nem hiszem, hogy azért vette meg a jogokat, hogy az első évaddal ki is nyírja a sorozatot. Csak tanultak a Trónok harcából...

Ezért gondolom, hogy a részek címei nem feltétlenül azt mutatják, hogy meddig jutottak a könyvben.

Azért a készítők is tudják, hogy a sorozat első körben a könyvek rajongóit vonzza be, aztán az ő ajánlásukra kezdi el mindenki más, lényegében ingyen reklámot csinálnak a sorozatnak. Ha nem lojálisak a könyvek olvasóihoz, akkor azzal a saját sírjukat ássák. Ez az eszement kivagdosás és tömörítés pedig valószínűleg egy olvasónak sem tetszene. Átírásokkal, részek megváltoztatásával nincs baj, de öngyilkosság eltrónok harcásítani DnD módra...

2020. jan. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!