Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Régi magyar fekete-fehér...

Régi magyar fekete-fehér televíziós sorozat, "Magyar népmesék" - "Tarka csokor" címmel? Valaki segítene bővebb infóval?

Figyelt kérdés

Amit keresek, az igazából a Magyar népmesék sorozat elődje lehet. Még annó gyerekként találkoztam vele az egyik Magyar Népmesés (Zöld Péter címmel ellátott) VHS kazettán.


Maga a sorozat teljes egészében fekete-fehér és nem is igazán lehet "animációnak" beállítani, hiszen állóképek sorozatáról van szó, amit egy mesélő hang kísér (inkább mondanám televíziós diafilmnek).


Három epizód volt fellelhető ebből a sorozatból:

- Így jár, aki irigy - mesélő: Harkányi Endre

- A kisködmön

- A rest macska

(Utóbbi kettőnél nem vagyok biztos a mesélő kilétében, ugyanis női mesélőről van szó. De ha jól emlékszem, leginkább Zsolnay Margit hangjára hasonlított - aki a Macskacicó nevű rész mesélője volt.)


Mellesleg megtaláltam a kazettát:

[link]


Viszont sajnos nem rendelkezem videómagnóval, szóval hiába venném meg a kazettát, külön kéne egy videómagnót venni hozzá, perpill. pedig sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy meg tudjam engedni magamnak az ilyen eszköz vásárlását.

(Ugyanis én ha VCR magnót akarnék vásárolni, már alapból olyan típust szeretnék, amivel lehetőség van a digitalizálásra is - amennyiben elkezdem gyűjteni a régi VHS-eket és nekikezdek az itthoni ősrégi, a pince mélyén porosodó - részben felvett, részben műsoros - VHS gyűjtemény digitalizálásának.)


2020. febr. 15. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Pár ezerért kapsz magnót, ugyan ennyiért digitalizáló berendezést. Kb 6000-8000 Ft a kettő. Onnantól meg ingyenes szoftverekkel tudod javítani, például zajszűrés, színhelyesség, stb.
2020. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

# 1

ÉN CSAK ANNYIT KÉREK, HOGY A VÁLASZ NE A VIDEÓMAGNÓ, HANEM AZ ADOTT MAGYAR SOROZATTAL LEGYEN KAPCSOLATOS.

2020. febr. 15. 10:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig csak segíteni akartam, ha már ott a forrásanyag, hogyan tudnád digitalizálni. De ha ezt nem akarod, van más megoldás is. Vannak vállalkozások akik ezzel foglalkoznak, az egyik hirdetése itt a gyakorin is fut. Megveszed a kazettát, elviszed hozzájuk a tieiddel együtt és megcsinálják. De hacsak nem 1-2 kazettáról van szó, drágábban fogsz kijönni. Én csak segíteni akartam, de ez is egy járható út, ha nem akarod magadnak csinálni.
2020. febr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már bánom hogy szóba hoztam a videómagnót.


Engem csak az érdekelt volna, hogy mi ez a régi fekete fehér sorozat, mikor készült és hogy ezen kívül a három epizódon kívül készült e több rész

2020. febr. 15. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!