Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért ilyen a Halál a Végső...

Miért ilyen a Halál a Végső állomásban?

Figyelt kérdés
Régóta foglalkoztat a kérdés,hogy miért ilyen a halál a végső állomás című filmben?A valóságban a halál elragad minket és egyszerűen meghalunk,mert ez a dolga neki.A filmben pedig megmutatja a főszereplőknek,hogy mi fog történni.A halál tudja,hogy úgyis meg fogják akadályozni és életben maradnak.Utána pedig kegyetlen módon vadássza le a túlélőket.Ezzel a Halált egy kegyetlen,vérszomjas,szadomazó gyilkosnak állítja be,aki még élvezi is.Különben nem mutatta volna meg a halálukat,csak egyszerűen elragadta volna őket.De így játszadozik velük,amit a Halálnak nem lenne szabad.Ő nem jó és nem is gonosz,ő pártatlan,aki csak elvégzi a dolgát.Valamint Bludworth,a hullaégető mondja a túlélőknek,hogy mit csináljanak,aminek utána semmi értelme,mert ezzel sem tudják megállítani a halált.Hiába hal meg valaki helyettük,ők is ugyanúgy meghalnak.Ő is csak játszadozik és élvezkedik vagy esetleg ő maga a Halál emberi formában?Magyarázzátok el ezt kérlek,mert tényleg nem értem.Válaszokat előre is köszönöm.

2020. márc. 14. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy az, hogy az az alapkoncepciója a filmnek, hogy egy valaki lát előre bizonyos eseményeket, aminek a végkimenetele az, hogy nagyon sokan meghalnak, akik pedig kikerülték, azok ugyanúgy meg kell haljanak, mert ez lett volna úgymond a sorsuk. Ebbe kár belekötni.


A másik pedig, hogy a halált miért kell felvértezni személyiséggel? A halál csak halál, nem valaki. Az, hogy "eljön érted a halál" csak egy kifejezés.

2020. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem belekötök a filmbe,csak meg akarom érteni.Azért kérdeztem.Tudom,hogy kikerülték a halált a látomásnak köszönhetően és meg kell halniuk,de ezt a halál mutatta meg nekik nem?Utána pedig nagyon kegyetlen módon gyilkolja le őket,ahhoz képest,hogy neki elméletileg nem szabadna ilyen brutálisnak lennie.Ez nem egy személy,hanem egy entitás,amit nem látunk,mégis létezik.Nem kötekedésnek szántam a filmet,csak szeretem megérteni őket.
2020. márc. 14. 22:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy a halál mutatta meg nekik. Ebbe kár ennyit belelátni.
2020. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.És Bludworth honnan tudta a jeleket és hogy hogy lehet kikerülni a halált?
2020. márc. 14. 23:43
 5/6 Gangsterzrue válasza:
Nem tudta szerintem, csak kitalált valamit. Mindegyik részbe kitalálnak valamit, hogy hogy lehet "kikerülni a halált", de ez a lényege, hogy nem lehet. Ígyis csak 2 túlélő van az egész filmsorozatban a 2. részből Kimberly, meg az autópályás rendőr Thomas.
2021. márc. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: Igazából szerintem azért teszi meg unatkozik. Az ő dolga igazából csak az hogy amikor meghal az ember elvigye a túlvilágra. (Hogy a mennybe, a pokolba vagy vissza a középsuliba az már nem számit). Meg az is lehet hogy az unalom mellé társul egy kis empátia. Ezért mutatja meg hogy mi fog történi és kiváncsi túl tudják-e éli az akadájokat amiket felállit.


Sokkan azt feltételezik hogy Bludworth vagy maga a halál vagy valamilyen kapcsolatban van vele.


5. válaszoló. Ez sajnos nem igaz. Az 3-dik részben az extrák között van egy jelenet amiben mutatnak egy ujság cimmet hogy bizar balesetben meghalt Kimberly Corman és Thomas Burke. Elvileg szerepet játszik egy fa apritó gép is. Tehát hivatalosan senki se élte még túl Végső állomás filmeket.

2022. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!