Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak nekem van elegem Joe...

Csak nekem van elegem Joe Swanson-ból?

Figyelt kérdés

Elalvásom előtt mindig a Family Guy régi részeit nézem vissza. Általában bírom az összes szereplőjét, még akkor is, ha egy részükben kellett már sokszor csalódnom. Viszont Joe karakterét a kezdetek óta rühellem. Eleinte hősnek állították be, most már viszont egy arrogáns, idegesítő karakter lett belőle. Saját barátait tartóztatja le (és ilyenkor akkor lenne igazi barát, ha kivételezne velük törvénysértés esetén), vagyis a tyúksz*ros munkáját fontosabbnak tartja mindennél, feleségét elnyomja, állandóan üvöltözik, és egyszerűen egy idegesítő alak. Öngyilkossághajlama miatt elrángatta a barátait a Niagarához, meg faképnél hagyta őket, amikor felépült ideiglenesen. Az, hogy párszor tényleg hős lett belőle, az édes kevés a szememben. De ha ez még nem lenne elég, egyszerűen nem humoros, és hihetetlenül unalmas. Pont, mint Cleveland, csak ő neki nincs különösebb bűne. Szerintem őket csak azért rakta be Seth barátunk, mert így nem diszkriminatív a sorozata.


Na mindegy, gondolom ilyen hisztire senki nem fog válaszolni fél kettőkor, de le akartam már írni, hogy vannak karakterek, akiktől jó lenne ha elbúcsúzna már ez a sorozat. Joe ilyen, kb. semmi értelme, hogy benne van, a benne lévő kevés lehetőséget is kiaknázták.



2020. márc. 22. 01:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem így látom. Régi alapszereplő, aki kiállta az idők próbáját. Cirka 20 év után nem fogják kiírni. Amikor Briant (egy időre) megölte Seth, óriási rajongói nyomásra végül "felélesztette". Az őt helyettesítő kutyát bár jó arcnak próbálta kreálni, de mindenki utálta (köztük én is).

Joeban nekem azt tetszik, hogy szitutól függetlenül tud egy dühöngő őrültté válni, máskor viszont jámbor és sebezhető: almát szed Quagmire-ral, bingózik az öregekkel, vagy mikor Lois bezárja Peterékkel együtt a padlásra, pár óra után sírva nyüszít, hogy hiányzik neki Bonnie. Pont olyan a lelke is, mint a teste: felső része izmos és férfias (mint a macsós énje); alsó része pedig gyenge és támogatásra szorul (mit a szeppent, depis énje.)

Azt se felejtsd el, hogy amelyik részben korábban bunkó, végül mégis ő menti meg a barátai életét, ő hozza ki őket a börtönből, vagy huny szemet valamilyen szabálysértés felett. Nyilván a szereplőgárdából adódóan, ha valaki törvényt szeg, olyankor ő intézkedik, nem más rendőr. A jelenet őrá van kihegyezve. A feladatát pedig példás módon látja el: első a törvény betűje, a barátság ilyenkor másodlagos kell legyen. Nem ő vét a törvények ellen, hanem szinte mindig a nyughatatlan Peter. Nekem mára Cleavlenddel sincs bajom, de a családja nem túl szimpi, mint ahogy az öreg Pewterschmidt is néha idegesítő.

2020. márc. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!