Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Disney-hatalomátvétel...

A Disney-hatalomátvétel (2014) óta készült filmes Star Wars-produktumokból melyiket tartjátok a legjobbnak?

Figyelt kérdés

A Disney 2014-től vezeti a Star Wars világát, ezalatt ha jól számolom 8 filmes produkciót dobtak piacra (most videójátékokat, könyveket stb. ne számoljuk):

3 számozott film: Ébredő Erő (2015), Az utolsó jedik (2017), Skywalker kora (2019)

2 spin-off élőszereplős film: Zsivány egyes (2016), Solo (2018)

3 sorozat (a Klónok háborúja utolsó évadát ne számoljuk ide több okból): Lázadók (2014-2018), Ellenállás (2018-2019), Mandalorian (2019-)

Ezek közül szerintetek melyik a legjobb, amire azt mondjátok hogy a leginkább Star Wars, és melyik esetleg a legpocsékabb? Sorba rendezni is lehet őket, nem olyan sok.



2020. márc. 25. 23:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
17%

"40 év múlva ki fogja idézni a Star wars 7-8-9 részekben szereplő mondatokat?"


Én pl. fogom. Luke mondatait az ep8-ból a mai napig idézgetem fórumokon ("Amazing, every word what you just said was wrong"). És nem én vagyok az egyetlen. A 7-ből is van ma már klasszikusnak számító mondat ("That's not how the force works"). A 9-ben pedig Palpatine szájába szerintem a legjobb mondatokat sikerült adni az egész Sagában, nálam az ep3-as operás jelenetet is übereli.


Egy film esetében bukásról csakis pénzügyi értelemben lehet beszélni. Ugyanis egyedül azt lehet objektív adatokkal mérni. Pénzügyileg pedig nem bukás, akár tetszik akár nem.


Azt, hogy ki mennyire szerették az emberek az új trilógiát, nem lehet objektíven megítélni. Egy biztos: se azoknak nincs igaza, akik szerint mindenki utálja és feledésbe fog merülni, és azoknak sem, akik szerint egy kicsi, de hangos kisebbség utálja csak a trilógiát. Az igazság valahol a kettő között van. Ha csak szimplán megnézzük a nagyobb értékelős oldalakat, akkor kb. egy 70-30%-os arány rajzolódik ki, mégpedig azok javára, akik szerették az új trilógiát is.


Egyébként Magyarország legnagyobb SW fórumán (swsaga.hu) nagyjából a fórum 90%-a szerette az új trilógiát is, tehát a hardcore fanok nagy részének elnyerte a tetszését, ezt nyugodtan kijelenthetjük. Felesleges tehát bukásról beszélni.


Egyébként emlékszem én még azokra az időkre, amikor az előzménytrilógiára mondtak hasonlókat, és lám, nem lett igazuk :)


Amúgy meg nem lehetne ezt a lekezelő stílust elengedni, és kulturált hangnemben beszélgetni?

2020. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Tislerics Máté ***** válasza:
60%

#9! Nekem egy iylen mondat se jut eszembe! :D Pedig viszonylag frissnek zsámít az élmény....


Hát igen... Megpróbálta a Disney de ehhez ők nem értenek. A menet közben megírt tröténet sem megy nekik. Nem is értem miért gondolták azt, hogy olyan ügyesek lesznek, mint Lucas... Elvégre ő egy zseni aki, a világ legnagyobb filmes sikerét érte el. Nagyon alábecsülték a rajongók elvárásait.


Az előzmény trilógia is része lett a pop-kultúrának, persze nem annyira mind az eredeti... Sorra jönnek elő belőlem a szállóigévé vált mondatok: Na ez már fogatverseny, hello there, Ha nagyobb a büszkeség, nagyobb a bukás, Csak egy sith tárgyal végletekben, Nem szeretem a homokot, túl durva, érdes... :D ÉS akkor akkor a meme-ekről még nem is beszéltem...


Aztán ott van az eredeti trilógia, aminek az idézeteit még Mari néni is ismeri: Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld, Nem ezek azok a droidok, amiket keresnek, Az Erő legyen veled, Nem! Én vagyok az apád! stb...


Az új trilógia mit is tud felmutatni? ,,Megmentettelek butus, csak így győzhetünk, ha nem a gyűlölet vezérel minket hanem a szeretet" :D


Röhejes... Senki sem fog emlékezni erre a trilógiára. Mindenki tudni fogja hogy: jaaaaaaaa volt egy ilyen Díznis féle cucc is, azt jól van... A Hollywood Special-t is tudomásul veszik a rajongók, hogy van. Ez is hasonlóan fog járni... :D


(Az már az én fura perverzióm, hogy imádom az ébredő erőt. Természetesen az is a feledés homályába fog veszni...)


A csillagok háborúja marad 6 részes és kész... Majd az idő igazol minket és a dizní fan boyok szépen elhalkulnak... :)

2020. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
69%

Húha,kapom a lepontozgatást,de még a privátot is a dizni-fanatikusoktól.



Akkor ha olyan jelentős volt pl az ep 7 vagy 8 akkor

2020. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
14%

"Megmentettelek butus, csak így győzhetünk, ha nem a gyűlölet vezérel minket hanem a szeretet" :D"


Nem ezt mondja, ezt csak a szinkronnak csúfolt ferdítésben van így.


"Majd az idő igazol minket és a dizní fan boyok szépen elhalkulnak."


Mikor hallottam ezt utoljára? Ja igen, 2010 előtt, az előzmény trilógiára. Szerencsére akkor se lett igazuk/igazatok. Most sem lesz. Vannak tények, amelyek az ellenkezőjét mutatják, persze te azokat sose vetted figyelembe. Felsoroltam őket az előző válaszomban :)


Amúgy milyen érdekes... mindenki tudott kulturáltan véleményt nyilvánítani, kivéve a haterek egy részét, akik elkezdtek "díznifanboyozni". Szerintem gondolkodjatok el kicsit a viselkedéseteken. Ideje volna túllépni azokon a dolgokon, amik nem tetszettek. Ha nekem valami nem tetszik, akkor nem foglalkozom velük, és nem illetem jelzőkkel azokat, akiknek tetszik.

2020. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Mandaloriait nézzük most. Nekem nagyon tetszik.
2020. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
26%
#13 te gyerek filmekhez is bírod a véres horror filmeket. Csoda, hogy még tagja vagy az oldalnak!
2020. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Tislerics Máté ***** válasza:
62%

#14! Nem vagyok Hater! ezt ki kérem magamnak! :D az előzmény trilógiát és az Ébredő erőt is imádom! :D


Meglátjuk mi lesz! Én arra szavazok, hogy a SW marad hexológia. A 789 meg lábjegyzet lesz, amit páran szeretni fognak, de egyre inkább érezni fogják, hogy ez már nem olyan minőségen mint a 123456: Gondolok itt a kreatív látványvilágra, a kidolgozott, szerethető karakterekre és az átgondolt, jól felépített fordulatokkal teli történetre. Ezek sajnos az új trilógiából durván hiányoznak. A Disney is bevallotta, hogy túl hamar kezdték el csinálni az új trilógiát! Hát igen ilyen a kapzsiság! De legalább bevallották... :)


Remélem Lucas megszívja magát és a pénzből lezárja végre Journal of the Whills-t, ahogy elképzelte. Ezzel végre visszavághatna, amiért átvágták és totális kiütéssel győzedelmeskedhetne a Dinsey fölött. Micsoda visszatérés lenne.... :)

2020. márc. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
65%
A dizni védhetetlen!!!
2020. márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

17: Ez csak a te véleményed. Mi a swsagán egészen másképp gondoljuk. Szerintünk látványilag is nagyon kreatív volt az új trilógia, bár ez főoeg inkább csak a 8-ra és 9-re vonatkozik, ott is inkább csak helyszínek terén. Járművek terén tagadhatatlan, hogy jobban is megerőltethették volna magukat, bár in universe logikus, hogy 30 év alatt nem változik sokat a járművek arculata. Ez amúgy a másik irányba is igaz, az előzménytrilógia is inkább csak helyszínekben nyújtott kivételes látványt, a járművek ott is nagyon idézik az eredeti trilógiát. De in universe ez logikus, és védhető.


A High Republic korszaktól már in universe is elvárható lenne egy markánsabb eltérés az eddigiektől. Az Old Republic pl. ezen a téren nem remekelt, a látványvilága semennyire sem egyedi, inkább copy. Pedig ott több ezer évet ugrottunk a múltba, szóval in universe nem sok értelme van.


Nem nevezlek többet haternek, ha elengeded a "díznifanboyozást". Meg a jövőről se tegyél messzemenő következtetéseket olyan hangnemben, mintha már eldöntetett volna.


Ne légy olyan mint pl. a 13-as, aki csak provokálni jár ide.

2020. márc. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a Lucas-os álmodat meg engedd el szerintem, egy cseppet sem érdekli már a dolog. Elvan a pénzével.
2020. márc. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!