Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van minden sorozatban...

Miért van minden sorozatban egy meleg karakter?

Figyelt kérdés
Elsőnek szögezzük le semmi bajom a melegekkel, sem élőben sem akkor ha egy sorozatban vannak benne...kivéve akkor ha a jelenlétük nem ad hozzá a sztorihoz. Ha a történet szempontjából nem fontos akkor szerintem felesleges belerakni meleg karaktereket. A sorozat készítőo csak meg akarnak felelni egy normának? Persze vannak jó példak is, például(vigyázat enyhe GOT spoiler) az amikor Renly és Lorasnak volt kapcsolata. Ez fontos volt a story szempontjából mert később ezért fogták el a verebek Lorast és ezzel tudták volna zsarolni Renlyt ha fény derült volna rá. Szóval miért raknak bele meleg karaktereket az írók sorozatokba ha feleslegesek a történet miatt?

2020. ápr. 2. 21:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
Mert az LMBTQ közösség elég nagy piac, az emberek kb. 5%-a közéjük tartozik. Így úgy gondolják köztük népszerűbbek lesznek.
2020. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
Ugyan annyira felesleges az, ha heteró egy pár a sorozatban. Csak mivel az az elterjedtebb, a meleg párokat sokkal hamarabb kiszúrják azok, akiknek ez nem szimpatikus. Ha a melegség lenne az elterjedtebb és elfogadottabb, akkor a heteró párok szúrnák az emberek szemét. Pont azért tesznek bele meleg párt, mert a készítőknek ez egy teljesen normális megszokott kapcsolat, ezért nem tesznek különbséget a kettő között. Ezért kéne az embereknek elfogadni, hogy a meleg és leszbikus párok is ugyanolyan emberek és ugyanannyit érnek, mint a többiek.
2020. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%

Miért, a hetero karakterek mit adnak hozzá a történethez?

Miért kell a meleg karaktereknek külön indok, hogy szerepeljenek valamiben?


Egyébként a gotos példa szerintem pont rossz. Lorasnak nem volt karaktere, csak a kivetülése volt annak, amit Dumb és Dumber gondol a melegekről és a legolcsóbb sztorirésznél használták ki, amikor kitalálták, hogy a verebek legyen gonosz homofóbok.


A könyvekben Loras és Renly kapcsolata sokkal mélyebb. Loras pedig nem csak egy "meleg szerető", hanem van karaktere is. Arrogáns, mint Jaime, de hisz a lovagi eszményekben. Nem dug random k*rvákkal és nem mond le a Renlynek tett esküjéről. Kész áldozatot hozni a családjáért, Cersei nem hajlandó segítséget küldeni a Síkvidéknek amíg Sárkánykő Stannisé, ezért Loras a saját testi épségét feláldozva elfoglalja.


Ami a sorozatban van, az nem egy karakter, csak egy biodíszlet, amire ráaggatják, hogy meleg. Eleve a verebek hogyan voltak képesek elfogni? Loras az egyik legjobb kardvívó az egész királyságban. Simán levágta volna őket. A könyvekben is Lorasnak el kell hagynia Királyvárt, hogy a verebek el tudják fogni a húgát. Ez egy fontos plot elem.

A verebeknek egyébként sincs semmi bajuk a melegekkel. Ez egy beleerőltetett rész a sorozatba. A felségárulásért és királygyilkosságért tartóztatnak le embereket.

2020. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%
Ugyanazért amiért szinte minden reklámba kell egy fekete szereplő. Politika az egész nem más. A filmesek magasról tesznek a melegekre, heterokra és minden másra, számukra a bevétel a fontos, és a bevételt igencsak megnyirbálja ha valaki bepereli őket, mert nem szerepeltettek meleg, lezbikus stb karaktert a filmben.
2020. ápr. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
4-es! Tudod beperelni valakit csak akkor lehet, ha az törvényt sért, mivel nincs törvény arra, hogy szerepeltetni kell meleg/leszbikus karaktert bármely ország filmeiben így senki sem perelhet senkit ilyen alapon.
2020. ápr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%
Amerikában mindenért lehet perelni. Filmekre simán rá lehet pl rasszizmust fogni, aztán bizonyítsák az ellenkezőjét. Ezert van ez a helyzet.
2020. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
6-os! Lehet, (amúgy Magyarországon is) csak senki sem olyan idióta, hogy ilyen miatt pereljen, hogy meg most komolyan írjak neked filmeket, amikben nincs semmilyen LMBTQ karakter? Hagy már a hülyeséget légy szíves...
2020. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"csak senki sem olyan idióta, hogy ilyen miatt pereljen,"


Én ebben nem volnék olyan biztos. És senki sem mondta hogy nincs oylan film amiben nincs, de nézd meg a mainstream vonalat, amik most divatos filmek, oda egy lezbikus hőz, oda egy meleg karakter, a feldolgozásban a 4 fehér főszereplőből az egyik legyen fekete, és hasonló dolgok. Nem váletlen van ez így.

2020. ápr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nos elég jó válaszokat kaptam. A trónok harcás részekre visszatérve én csak a sorozatról beszéltem a könyveket én is olvastam azt most nem akartam belekeverni. Szerintem az hogy a verebek elitélik a melegeket az nem hülyeség szerintem mert egy vallást követnek, a való életben is sajnos még ilyen tekintetben nem elfogadó a legtöbb vallás. Abban egyetértek hogy valamilyen szinten egy meleg pár ugyanolyan mint egy heteró. Szerintem sok párnak am sem kéne léteznie bizonyos filmekben mert csak erőltetés. De ugyanez a melegekkel, csak erőltetik. Semmi baj ha egy romantikus sorozatban ott egy meleg pár de miért kell erőltetni mindenhova? Majdnem minden sorozatban van meleg mikor igazából semmi köze a sztorihoz, ha belegondolunk nem mindegyik baráti társaságban van meleg, nem minden negyedik ember meleg ez csupán a világnak egy kevés százaléka. Indokolatlan ennyire erőltetni minden sorozatban. És hogy lehetne teljesen úgy kezelni egy meleg párt mint egy heterót? Akármennyire is elfogadóak vagyunk nem ugyanaz az embernek feltűnik, főleg ha azt érzi hogy a készítők muszajból rakják oda lassan minden sorozatban egy oda nem illő kontextusba. Ez olyan mint mikor feketéket raktak bele a Vaják sorozatba ami egy középkori világban játszódik maga az író a világot a középkori Lengyelországról mintázta.
2020. ápr. 4. 10:17
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

Honnan veszed, hogy nem fordul elő minden baráti társaságban meleg? Az, hogy nem meri felvállalni, még nem azt jelenti, hogy nem létezik. Ne felejtsd el, hogy nem kelet-európai baráti társaságok szolgálnak alapul nekik.


A vallásnál pedig klisé, hogy utálnia kéne a melegeket. A vallások többsége nem ítéli el, csak a a három nagy monoteista és ezek is valószínűleg azért, mert a pogány vallásokat, ahol ez mindennapi volt, ki akarták gyomlálni.

Bár a Hét a kereszténységről van mintázva, még nem egyenlő vele. Dorne-ban is a Hetet követik, mégis szexuálisan az egyik legfelszabadultabb királyság. Azért, mert a tanításai nem szex- vagy melegellenesek. Tehát a sorozatban elég olcsó húzás ez a "vallás rossz". Ugyanazt az elbánást kapta, amit Stannis vagy Dany: valahogyan démonizálni kell, hogy a néző utálja őket, mert nem lehet, hogy valaki, aki a fanfavoritokkal ellentétes véleményem van, annak legyenek pozitív tulajdonságai. A homofóbiával pedig a legegyszerűbb valakit ellenszenvessé tenni.


Ugyanez igaz a Witcherre is. Csak azért, mert valami a középkorról van mintázva, még nem kell pontosan ugyanannak lennie. Ha valamiről mintázok valamit, akkor nem egy az egyben átemelem, csak felhasználom bizonyos elemeit és kedvem szerint alakítom.

Bár a feketés példáddal részben egyetértek, de nem azért, mert középkorról van mintázva, ezért nem lehet benne fekete.

2020. ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!