Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A filmekben sokszor telefonbes...

A filmekben sokszor telefonbeszélgetés végén miért nem köszönnek el egymástól a karakterek?

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat ez a kérdés, főleg mikor épp egy sorozatban vagy filmben előjön a dolog, elég sűrűn a telefonbeszélgetés végét csak lecsapják. Mintha vége se lenne, egyszerűen lerakják. Mitől lehet ez? Titeket nem zavar? Főleg mikor az is kimarad, hogy "rendben akkor később találkozunk" vagy hasonló. tehát nem hogy szevasz, de még egy ilyen sem.

2020. ápr. 3. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert a forgatókönyvben ez szerepel, vagy a film rendezője ezt kérte.
2020. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na ez ilyen nesze semmi fogd meg jól. Nyilván így történt. Csak szerintem elég furcsa. nem életszerű- szükségtelen, hogy ne köszönjenek el. Számomra. De lehet csak én gondolom így mert megszoktam hogy mindig elköszönök telefonba. Ezért gondolkodtam azon, hogy ez ilyen amcsi dolog vagy nincs lényege.
2020. ápr. 3. 15:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A filmekben nem az életszerűség a lényeg. Már amikor. Van persze olyan is amikor ez szempont, de a legtöbbször nem.

Egy filmes telefonbeszélgetés célja általában, hogy a szereplő megtudjon valami információt egy olyan személytől, akivel épp nem megoldható a személyes találka. Onnantól viszont hogy az infó átadásra került, minden további telefonos bájcsevej csak felesleges műsoridő-pazarlás. Ami pedig egy elég lényeges szempont. Egy két órás produkció simán lehetne a többszöröse is, ha minden jelenet életszerűen játszódna le. Ehelyett jellemzően minden sallang le van szedve, hogy minél több történet elmesélhető lehessen minél kevesebb idő alatt.

2020. ápr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
na ez engem is zavar kissé, én arra gondoltam, hogy amerikában ez kevésbé szokás, és ott a másik dolog ami zavar, amikor fogmosás után kiköpik a habot és nem öblítenek na az miért van?
2020. ápr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fluoridos fogkrémek esetén sokak szerint érdemes elhagyni az öblítést, mert a fluoridnak idő kell míg kifejti a fogvédő hatását. Ami ugye nem történhet meg ha az ember leöblíti azt a fogairól.

Persze ha tényleg hosszú, jó pár perces, alapos fogmosást tart az ember akkor nincs vele gond. De ahogy látom, az emberek többsége pikkpakk letudja egy kis sikálással. Ebben az esetben szerencsésebb nem öblögetni.

2020. ápr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, talán ez olyan mint a fogmosás. Bár eddig az zavart, már nem. Néha elvétve vannak jelenetek habzó képű emberekről, de ritka. Esztétikailag ugye ez érthető. De sajnálom, hogy sok filmből lehagyják, azt a két másodpercnyi elköszönést. Biztos sokatok számára szőrszálhasogatónak tűnik a véleményem, no de mindenkit zavar valami

2020. ápr. 3. 22:36
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
ja igen meg a másik, hogy fogkrém nélkül sikálják a fogukat:D
2020. ápr. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!