Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Walking Dead nem erős...

A Walking Dead nem erős sorozat egy 10 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
Öcsém úgy tudja az összes évad történését, ahogy még én sem. Egyébként nem lakok vele.

2020. ápr. 5. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
De, eléggé az. :/
2020. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Okozhat neki mentális sérülést?
2020. ápr. 5. 20:25
 3/10 anonim válasza:
Figyelj, ez mindenkinél változó. Van aki jobban bírja a dúrva dolgokat
2020. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

18+ -os.


Szerinted?

2020. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem láttam korhatár besorolást, csak hallottam róla.
2020. ápr. 5. 20:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, lehet hogy erős. Nagyon véres. Nyílvánvalóan ez változó hogy ki mennyire bírja, meg mennyire értt. Én 14 évesen kezdtem el nézni. Szerintem hamarabb nem kéne.
2020. ápr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én 12 évesen láttam az Alient. Mégis normális felnőtt lettem, és elég ritkán nézek horrort, akkor is inkább a kevésbé véreseket. Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy mi meddig túl "erős".

Egyébként meg sokszor pont valamilyen frusztráció vezet oda, hogy az ember ilyesmiket nézzen. Nem mindig, de sokszor. Az, hogy te máshol élsz, arra enged következtetni, hogy valami törés volt a családotokban. Ami, vagy annak a kiváltó oka (mondjuk egy abuzív család) egy kisebb gyermeket elég komolyan meg tud viselni.

De ez már messze nem ezen kategória kérdésköre. :)

2020. ápr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

10 évesen olyan filmeket néztem, mint a Kelly hősei, A halál 50 órája, Piszkos tizenkettő, Szahara (a James Belushi féle). Mind háborús film, klasszikusok. Rendben van, hogy képileg nem egy TWD egyik sem, de a halál az halál. A Szaharában pl. realisztikusabb az ábrázolás, és telibe mutatja, ahogy a szudáni katona belefojtja a sivatag homokjába a német vadászpilótát...


De még óvodás voltam, a Szellemírtókat rongyosra néztem videókazettán szó szerint. Vagy egyszer nyáron sokáig ébren voltam, hogy nézhessem a Fekete Vipera című sorozatot Rowan Atkinson-al. Az sem 10 év körülieknek készült, bár abszolút nem durva, de azokat a szarkasztikus, cinikus megjegyzéseket nem tudja befogadni úgy egy gyerek, mint egy felnőtt. Nyilván azért néztem, mert Mr. Bean és beszél. De szerettem azt a sorozatot, attól függetlenül, hogy nem mindig értettem a cselekményt.


Vagy a Ginga Nagareboshi Gin anime, magyarul Ezüst Nyíl címen futott. Aki nem ismeri: Japánban a grizzly medvék több vadászt, túrázót megöltek, aztán a kutyák egy nagy falkát gyűjtenek össze és harcolnak ellenük. Dióhéjban. Én ugyan a szinkronos, DURVÁN cenzúrázott változatot láttam (a cenzúra a történetet sem kímélte sokszor) videón kb. 8 évesen, de pl. így is láttam vadkutyákat beugrani a vezérük után a tűzbe, hogy velük égjenek el elevenen vagy konkrétan mikor harcolnak a grizzlymedvékkel, a medve egy csapással öli a kutyákat, vérben fetrengenek. Felnőtt fejjel a Tom and Jerry is legalább ilyen erőszakos, csak a vicces zene, a vér és következmények nélküliség különbözteti meg tőle.


Ha érdekli, nézze. Nem neki való ez tény, de semmi baja nem lesz tőle. Belőlem is rendes felnőtt lett, horrort én sem nézek, ha igen inkább a misztikus vonalút, a trancsírozást nem szeretem, viszont imádom a szatirikus filmeket, amiknek több rétegük van (a Fekete Vipera adott valamit mégis), az okos vígjátékokat amik nem a csöcsfingszex vonalon mennek és szeretem a drámákat is, főleg a kamaradrámákat (egy helyszín, kevés szereplő, klasszik példa a A 12 dühös ember). Ja meg a történelmi-háborús filmeket.


A fenti filmeket mind szülők felügyelete és tudta nélkül néztem. Néha látták, mit nézek, mondták, hogy nem nekem való kapcsoljam ki, szófogadó gyerekként kikapcsoltam, orrom alatt azzal a megjegyzéssel, hogy "már láttam úgy is". 😀 88-as vagyok, 2000-ig még számítógépünk sem volt, akkor is egy Pentium 1-es lett ami már akkor elavult volt, 2005-ig internet se volt. Ahhoz fértem hozzá, ami elérhető volt. Öcséd előtt ott az internet. Tiltani úgy sem lehet, mert megfogja oldani. Előlem is hiába vették el óvodás koromban a távirányítót... Anyám például tőlem (4 éves voltam) tudta meg, hogy a videón is vannak gombok, csak egy műanyag ajtócskát kell lenyitni 😀

2020. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

10 évesen (2007-ben) én Cartoon Networkön néztem meséket. A legdurvább sorozat is amit néztem a Monk volt.

Változik a világ.....

2020. ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem bírok semmilyen horrort megnézni, egyszer láttam suliban a Körből részleteket, meg a Démonok között előzetesét, azok is eléggé megviseltek. Úgyhogy én tényleg nem bírom az ilyeneket, de a Walking Dead-et szeretem, azért mert nem is horror igazából, hanem dráma. Ijesztgetős rész alig van benne, vér van azért, de a legfontosabb a karakterek fejlődése, az emberi jellem bemutatása, nem az ész nélküli gyilkolás. Én 16 éves koromban kezdtem el nézni.
2020. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!