Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik a kedvenc koreai...

Melyik a kedvenc koreai sorozatod? Melyiket érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Természetesen a kérdés azoknak szól, akik néznek ilyeneket. Ugye, nem én vagyok itt az egyetlen? :P
2010. júl. 27. 04:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Palota Ékköve. Muszáj megnézned. (L)(L)(L)(L)
2010. júl. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezt még nem láttam.. Köszi a válaszod!! :) Esetleg ez egy történelmi dráma? Sok részes? Úgyértem több, mint az átlag 20-25 rész, ami a koreai sorozatoknál szokott lenni?
2010. júl. 29. 22:37
 3/21 anonim ***** válasza:
Boys Before Flowers^^ Az az első koreai sorozat amit néztem és szerintem nagyon szuper az összes színész nagyon jó érdekes a történet. Bár az is csak ilyen huszonvalahány részes. De ha gondolod nézz bele elég sok helyen fennt van pl. a mysoju-n vagy a youtubeon is angol felirattal.
2010. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszi, de ezt már ismertem sőőt abszolút kedvenc!!! (A You're beautiful-lal együtt :D)Ezt az oldalt is ismerem már. Mikor feltettem a kérdést még nem igazán ismertem ezeket a sorozatokat, de azóta már szinte függő lettem. :D

Mióta nézel koreai sorozatokat? Honnan ismerted meg őket? Kíváncsi lennék még a többire is, amit láttál. (Ha vannak.) Azért köszi a választ! :)

2010. okt. 19. 22:56
 5/21 anonim válasza:
Personal Taste, ebben is Lee Minho játszik ;)
2011. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Elég rég tettem fel a kérdést, de köszi. :) Viszont már ezt is láttam. :D És nagyon nagy kedvenc ez is. :D
2011. márc. 6. 17:49
 7/21 anonim ***** válasza:

Bár rég tetted fel a kérdést, de a mostanában futó sorozatok miatt szerintem aktuális kérdés. Érdemes lenne még egyszer kiírni.:)


Az én kedvencem: The Return of Iljimae és a Jumong.

2011. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ezekről még nem hallottam, köszi!! Tényleg érdemes lenne, ráadásul mostanában egyre több válasz érkezik, ahhoz képest, mikor először kiírtam. (Pedig most már nehezebb is megtalálni.)
2011. márc. 7. 18:31
 9/21 anonim ***** válasza:
Több. 60 részes. Történelmi, igaz alapon nyugvó dráma. Ugyanúgy mint a Silla királyság ékköve, A királyi ház titka, és a Yi San is.
2011. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Megint én. :P Írok neked sorozatokat, hátha megnézed őket.


Silla királyság ékköve


Silla királyság öreg királya élete végéhez közeledik, ezért testamentumot diktál bizalmasának és ágyasának, Misilnek. Ennek értelmében trónját legidősebb fiától származó unokájára, Pek-csongra hagyja, míg Misiltől és vezető embereitől azt kéri, vonuljanak kolostorba. A szép Misil azonban meghamisítja a végrendeletet. Bár a bölcs király ezt előre látja, mégsem tudja megakadályozni, hogy ágyasa megszegje utolsó ígéretét. Az ügyes Misil ugyanis a második fiúnak játssza át a trónt, akivel megígérteti, hogy feleségül veszi. Ám az álnok uralkodó nem tartja be szavát, így évek múlva Misil egy újabb csellel érvényt szerez az eredeti végrendeletnek. Ekkor már a hajdan gyermek unoka felnőtt férfi, akinek felesége gyermeket vár. Misil terveibe ez nem illik bele, így megpróbálja eltüntetni a fiatal hercegnőt.


A már említett Palota Ékköve:


Yun királynőt királyi parancsra méreg általi halálra ítélik. Az ítéletet végrehajtó katonák egyike, Seo Cheon-soo hazafelé indul, ám az úton baleset éri. Egy titokzatos öreg remete siet segítségére, aki különös jóslattal ajándékozza meg: sorsát három nő fogja meghatározni. Az elsőnek a halálát okozza, a másodikat megmenti, de miatta vész el, a harmadik pedig a vesztét okozza, de ezáltal sokakat megment. A katona sokat töpreng a jóslaton, míg egy napon egy haldokló nőt talál a patak mentén. Kiderül, hogy a gyönyörű lány a palota egyik udvarhölgye, akit megmérgeztek. Cheon-Soo azonban épp időben érkezik.


A királyi ház titkai:


A történet Szuk-dzsong király uralkodásának 7. évében, 1681-ben kezdődik, amikor az alacsony sorban élő boncsegéd okos és szép lánya, Dong-i egy holttestet talál. A halott egy magas rangú úr, nem egyedüli áldozata a királyi udvarban történő intrikáknak. A különböző érdekszövetségek szinte nyíltan csapnak össze a hatalomért, félrevezetve a királyt, és becsületes tanácsadóit. A szegényeket egyedül a Penge Szövetség védelmezi, amelyet - az ármánykodásoknak köszönhetően - bűnbakként kezelnek a hatalmaskodók. Így Dong-i hamarosan elveszti családját, de nem feledkezik meg édesapjának tett utolsó ígéretéről, és kideríti az igazságot, tisztára mossa édesapja és testvére nevét. Mindeközben felnőtt hölgyként szépségének és eszének köszönhetően képes a legnagyobb magasságokba emelkedni a királyi udvarban, ahol a mindennapos hatalmi harcok nemcsak izgalmassá, de olykor veszélyessé is teszik az életet.

Izgalmas, cselekményes, fordulatos és rendkívül látványos kosztümös sorozat, melyben a királyi család nő tagjainak életét is részletesebben megismerhetjük.



Hwang Jin Yi:


[link]


Bocs ha hosszú lett. Plusz ott van még az Iljimae és a Yi San is. Írj, hogy melyik tetszett.

2011. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!