Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szóltok ehhez a két Star...

Mit szóltok ehhez a két Star Wars ranglistához?

Figyelt kérdés

Az egyik Rixon's Cantina (legminőségibb videókat gyártó magyar SW youtuber szerintem) személyes listája: https://www.youtube.com/watch?v=l3_3EwqlipU


A másik pedig a videó alatti rangsorok összesítéséből (tehát egy SW rajongói kör által) kialakított sorrend, amely itt tekinthető meg: [link]


Ezek fényében eléggé érdekesnek találom azokat a megnyilvánulásokat, melyek szerint az új trilógiát mindenki utálja és olyan szinten feledésbe fog merülni, mint a Holiday Special (egy bizonyos Tislerics Máté nevű kommentelőtől láttam ezt, de vannak még hasonlóan gondolkodók itt az oldalon)



2020. ápr. 13. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván nem utálja mindenki, a többségnek tetszett. Csak épp az ellenszenv hamarabb sarkall arra embereket hogy publikusan háborogjanak, mint a tetszés arra hogy publikusan hirdessék mennyire szeretnek valamit.
2020. ápr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Mit kéne mondani? A videó egy személy véleménye. A blogon pedig az új trilógia máris nincs olyan előkelő helyen.
2020. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Az meglepett, hogy a 9. rész szerepelt legelőrébb az új filmek közül.


Rendben, volt egy szavazás, ha jól olvastam 75 db vélemény alapján.

Ezek a fanok vannak annyira hardcoreak, hogy ilyen szavazásokba belemenjenek - egyébként azt vettem észre, hogy a legesleghardcoreabb, swsaga-n minden cikket elolvasó, stb fanok közül a legnagyobb arányban egyáltalán nem utálják az új trilógiát - én sokáig teljesen az ellentetjét hittem ennek.


Én nem követem annyira a swsagat, de fogadni mernék, hogy ha lenne egy ugyanilyen szavazás ott, (vagy már volt?) hasonló lenne a sorrend (csak a prequel trilógia még rosszabbul szerepelne, a sithek bosszúja meg garantáltan nem lenne első - amúgy nekem is ez a kedvenc filmem :) )


Az ÉN tapasztalataim alapján az új trilógiát leginkább a "rétegrajongók", (akik láttak minden filmet, SW pólót hordanak, stb, de nincs annyira nagyon részletes ismeretük az univerzumról), és a prequel trilógián felnőttek/azt jobban kedvelők (és ide veszem még az Old Rep fanokat is, mint magamat - a kettő gyakran összefonódik) utálják jobban. Persze kivételek mindig vannak


A szavazásról még egy kicsit, egy ilyen lista még nagyobb nézőszám alapján sem mindig releváns - volt egy szavazás a top 10 sithről, (azt a videót kb 10 millióan látták), ahol kb 8-10 EZER szavazat alapján Revan lett az első Darth Vader előtt - pedig, ha globálisan nézzük, ha minden valamennyire SW fant megkérdezünk erről (elvi kérdés, nyilván gyakorlatban kivételezhetetlen), Revan esélytelen lenne a győzelemre, egyszerűen azért, mert sok magát rajongónak valló ember nem is ismeri őt vagy csak teljesen hidegen hagyja az univerzumnak ezen, picit undergroundabb része. Szóval egy ilyen szavazás nem mindig releváns, inkább bizonyos rajongói "rétegek" orientációját mutatja be.

75 embernél ez hatványozottan igaz - persze mondom, nem jelenti azt, hogy teljes mértékben irreleváns a lista, hiszen ahogy leírtam, valószínűleg nagyobb számban is hasonló eredmény születne, (sithek bosszúja első helyén kívül), viszont ez még mindig nem egy globális eredmény.



Amúgy Tislerics szerintem szokott jó dolgokat írni, de a trilógia iránti gyűlölete egyértelműen befolyásolja az álláspontját és túloz sok dologgal kapcsolatban, ami sajnos sok embernél oda vezet, hogy amúgy az érdemi kritikát sem tartja relevánsnak a stílusa miatt.


(Régen én is ilyen voltam amúgy, azóta árnyalódott picit az új trilógiával szembeni álláspontomat - én leginkább amiatt nem szeretem, mert teljesen figyelmen kívül hagyja a prequel trilógiával és a KOTOR-okkal, majd az évtizedes irodalommal, (köztük DB trilógiával, Old Rep könyvekkel) felépített "szabályrendszert". Túlságosan is az eredeti trilógia misztikumára hagyatkozik, ráadásul onnan is rosszul vesz át elemeket. Szerintem ezért van az egyébként, hogy a prequel trilógia kedvelői utálják a legjobban az új filmeket)

2020. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"A blogon pedig az új trilógia máris nincs olyan előkelő helyen"


Előkelőnek valóban nem előkelő, de összességében nézve a prequellel van egy súlycsoportban.


"Én nem követem annyira a swsagat, de fogadni mernék, hogy ha lenne egy ugyanilyen szavazás ott, (vagy már volt?) hasonló lenne a sorrend (csak a prequel trilógia még rosszabbul szerepelne, a sithek bosszúja meg garantáltan nem lenne első - amúgy nekem is ez a kedvenc filmem :) )"


Minden filmnek van szavazós topikja 1-5 skálán. Januárban nulláztuk az egészet, hogy tiszta lappal szavazhassunk most, hogy teljes a Saga. Ez alapján jelenleg a következő a sorrend (zárójelben a spin-off filmeket is odateszem a teljesség kedvéért)


1. Sithek bosszúja 4.9

2. A Birodalom visszavág 4.89

(Zsivány Egyes 4.85)

3. A Jedi visszatér 4.57

4. Egy új remény 4.47

(Solo 4.32)

5. Az utolsó Jedik 4.1

6. Skywalker kora 3.98

7. Baljós árnyak 3.97

8. Az ébredő Erő 3.92

9. A klónok támadása 3.87

2020. ápr. 13. 14:33
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Köszi!


Ez mondjuk rohadtul meglepett, hogy a Sithek Bosszúja a Birodalom Visszavág előtt van - ez gondolom azt jelenti, hogy a swsaga nézői is fiatalabbak, mint gondoltam :)


Egyébként egy kérdés, ez kb hány szavazatból jött ki? (most ismerkedek az oldal felületével és nehéz kiigazodnom még)

2020. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
*swsaga felhasználói, bocs
2020. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát ez elég változó, zárójelben szavazatszám.


1. Sithek bosszúja 4.9 (39)

2. A Birodalom visszavág 4.89 (38)

(Zsivány Egyes 4.85 (39))

3. A Jedi visszatér 4.57 (37)

4. Egy új remény 4.47 (36)

(Solo 4.32 (56))

5. Az utolsó Jedik 4.1 (80)

6. Skywalker kora 3.98 (65)

7. Baljós árnyak 3.97 (39)

8. Az ébredő Erő 3.92 (37)

9. A klónok támadása 3.87 (38)

2020. ápr. 13. 16:18
 8/14 Tislerics Máté ***** válasza:
72%

... Balga fiú!


Most komolyan azért kéne komolyan venni az első videót, mert szerinted ő csinálja a legminőségibb videókat?? :D (Akkor nézd meg a Retroshock kritikákat az új SW trilógiáról :D)


A második linknél meg egy 75 db szavazatos lista van... öööööö ez most valami vicc? :D Szerinted okos dolog 75 szavazat alapján megítélni filmes produkciókat? :D Egyáltalán van értelme rangsorolni mozgóképes alkotásokat rajongók véleménye alapján?


Az új trilógia azért tekinthető kevésbé jelentős emberi alkotásnak a filmművészet és filmipar szempontjából, mert nem volt mögötte művészeti koncepció! Csak üzleti stratégia. Konkrétan K. Kennedy mondta, hogy a Lucas módszert majmolták le: Tehát DIREKT menet közben találták ki a cselekményt. Csak azt felejtette el ez a kedves szimpatikus hölgyemény, hogy Lucas-nak mindig is volt koncepciója az Erőt bemutató 9 részes űroperáról! Ez volt a Journal of the whills!


Vajon mi motiválta a Disney-t abban, hogy amint megvették az SW-t, egyből nekiálltak forgatni történet nélkül?????? :D


Lucas-nak bezzeg mindig is volt koncepciója. Csak a karakterek sorsán változtatott mindig kicsit. Az alapkoncepció az Erőről mindig is megvolt és ezt akarta elmesélni egy lovagregény szerű űroperával. Ez volt Lucas víziója, amit a Disney egyszerűen leköpött és kitalált helyette egy Mary Sue hőst, aki egy Fun sercise karakter lánya lesz és megmenti a galaxist (újra). A Császár meg minden fajta dramaturgiai felvezetés nélkül visszatér, ami szembeköpi a TLJ (amúgy radnom bedobott) új irányait és Anakin áldozatát. Mi értelme volt Anakin-nak beteljesítenie a próféciát és egyensúlyt hozni az Erőben, ha jön a Disney és feltámasztja az Uralkodót? Az szerintetek egy minőségi, és kreatív történetmesélés, hogy random visszahozzák a már legyőzött fő gonoszt és újra legyőzik egy kitalált karakterrel? Ez szerintetek méltó módon zárja le a Skywalkerek epikus történetét, Lucas-nak élete fő művét???


És akkor még nem beszéltem a rettenetesen ötlettelen settingről: Csak hogy világos legyen mit is kaptunk SW címszó alatt: Légi fogatok helyett nyúl-macska fejű lovak egy lóversenypályán. Hatalmas aszteroidalakó űrféreg helyett Földi óráskígyó és hosszú szőrű lovak. Ez a Disney hagyatéka: Kígyó, lovak, hippibuli a sivatagban, hó helyett só bolygó, gorilla kinézető lépegetők stb... Azt hittem a világ egyik legikonikusabb látványvilágával büszkélkedő univerzum kicsit kreatívabb lesz és nem lovakon lovagló hősöket kell néznem. Valamiért a Pop kultúra részévé vált Birodalmi csillagromboló meg a Tie fighter után ez egy pindurit haloványak hat.


A Csillagok Háborúja (77) volt mind idők legnagyobb filmes sikere! De már nincsenek olyan művészek, mint Lucas! Aki bemutatott a stúdióknak és a producereknek, hogy csak azért is a saját elképzelését valósítsa meg! Ezt régen úgy hívták, hogy szerzői filmek készítése, vagy filmművészet! Amit pedig a Disney csinál, az ennek pont az ellenkezője.


Ezek miatt utálom az új trilógiát! A solo film még bukott is! A TROS meg mind idők legrosszabb értékeléseket kapó SW filmje lett. Eljutottunk oda, hogy kevesebb SW filmet kell csinálni, mert nem érdekli annyira az embereket az SW! A TLJ is egy baromira furcsa SW film lett a rendező agymenései miatt: Rian Jhonson azt érezte, hogy Snoke bemutatása és történetbeli kibontása fölösleges (hiába érdekelte a rajongókat ki ő és mi a szerepe) Luke tejivása és LÉZER kard elhajítása bezzeg megkerülhetetlen volt a story szempontjából. Na meg Rose karaktere is akit gyakorlatilag kivettek a TROS-ból... :D (Ezek után higgyem el, hogy a Disney komolyan számolt Rose-al és nem csak egy kötelező Píszí töltelék karakter volt???) Aztán ott van Poe, aki egy iszonyú fárasztó szakállas viccel robban be a filmbe (kibővítve a szánalmas porg-os vicceket) tökéletesen inkompetensé téve az ellenséget a néző számára. Ráadásul menő pilótából egy durcás, a NŐI BÖLCS vezetőnek nem behódoló kis pukkancs lett. Ennél még a sekélyes Ébredő erős Poe változat is elegánsabb volt...


Minden esetre RJ Luke "röhejeséé tételével" és a többi furcsa megoldásával vagy direkt ki akarta akasztani a rajongókat, vagy fel sem fogta, hogy ezzel mennyire fel tudja idegesíteni őket. (minket) Tehát vagy egy komplexusos kis troll, vagy egy kontár, aki nem tudja mit vált ki a nézőből. Lehet választani ízlés szerint... :D


Nem kérem, hogy értsetek egyet velem mindenben. De egy kicsit legalább gondolkozzatok el azon, hogy miért vallotta be pl. Bob Iger, hogy túl hamar és túl sok SW filmet csináltak. Ha már én nem tudok hatni rátok, akkor talán majd ő:


[link]

2020. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tislerics Máté ***** válasza:

,,Amúgy Tislerics szerintem szokott jó dolgokat írni, de a trilógia iránti gyűlölete egyértelműen befolyásolja az álláspontját és túloz sok dologgal kapcsolatban, ami sajnos sok embernél oda vezet, hogy amúgy az érdemi kritikát sem tartja relevánsnak a stílusa miatt."


köszönöm az észrevételt! :)

2020. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves Tislerics Máté!


Szerintem félreértetted a kérdést. Ez a kérdés ugyanis nem a filmek minőségéről szól, hanem az általános fogadtatásáról a hardcore rajongók körében. Írhatsz ide akárhány oldalt arról, hogy mennyire nem szeretted az új trilógiát (szíved joga), meg hogy Lucast és a trilógiáját mennyire hibátlannak (nem azok), koncepciódúsnak(nem az), és művészinek (nem az, csak egy szórakoztató popcornmozi) tartod, attól még annak nem sok köze lesz ehhez a kérdésnek.


Itt most csak és kizárólag arról az álláspontról szerettem volna beszélgetni, miszerint ezek a filmek teljesen a süllyesztőbe fognak merülni a jövőben. Az, hogy valami a süllyesztőbe kerül, az csakis a rajongók hozzáállásán fog múlni, szóval ebből szempontból csak így van értelme rangsorolni a filmeket :) A kritikusok az előzménytrilógiát is a sárba tiporták, abban az időben ha valaki prequel rajongó volt, mindenhonnan csak ömlött a fika :D ma már ez nem így van, mert akik a prequel érában voltak gyerekek és ismerték meg a Star Warst, ők ma már felnőttek és ők alkotják a rajongótábor gerincét. Ezért is örvend ma széleskörű elfogadottságnak az előzménytrilógia. 15 év múlva szerintem ugyanez lesz a helyzet a folytatástrilógiával is.


Viszont van pár dolog, amit korrigálnék a hozzászólásodban, mert nem fedik a valóságot.


"Most komolyan azért kéne komolyan venni az első videót, mert szerinted ő csinálja a legminőségibb videókat"


Én ilyet nem mondtam, hogy komolyan kell venni. De ha kíváncsi vagy a véleményemre, akkor elárulom, hogy Rixonnál nincsen jobb magyar youtuber, ha Star Wars-háttértudásról és ismeretről van szó. Ettől függetlenül nem kell egyetérteni vele, de a kontextusba helyezés miatt meg kellett őt és a videóját említeni.


"Akkor nézd meg a Retroshock kritikákat az új SW trilógiáról"


Szegény Kennynek minden SW videója tele van súlyos tartalmi tévedésekkel, így elég nehéz bármit komolyan venni tőle SW címke alatt :) Ha már minőség, akkor egy lapon sem említhető Rixonnal.


"Egyáltalán van értelme rangsorolni mozgóképes alkotásokat rajongók véleménye alapján?"


Ezt megválaszoltam fentebb.


"Lucas-nak mindig is volt koncepciója az Erőt bemutató 9 részes űroperáról! Ez volt a Journal of the whills!"


A Journal of the Whills valóban létezett... 1977 előtt, aztán a nagy része a kukában landolt, a másik része meg kb. teljesen át lett írva készítés közben :D A 7-8-9. részről szóló terveit, amiket odaadott a Disney-nek Lucas, ő maga is úgy gondolta, hogy a nézők utálnák, mint ahogy utálták a midikloriánokat is (az ő verziójának lényegében a midikloriánok és a Whill-ek lettek volna a főszereplői, utóbbiak olyan felsőbbrendű lények akik nézik távolról a galaxist... na, ez a 3 film gyakorlatilag zárójelbe helyezte volna az első 6-ot, de ha szerinted ez lett volna az igazi filmművészet... hát lelked rajta)


"TROS meg mind idők legrosszabb értékeléseket kapó SW filmje lett."


Ja... egyedül egy oldalon xD a hivatásos kritikusoktól. A rajongók meg másképp látják, mint a mellékelt ábra mutatja :) a TLJ-nél meg épp fordítva volt, érdekes módon ott nem hangoztatod, hogy milyen magas értékeléseket kapott a kritikusoktól :D


"Tehát vagy egy komplexusos kis troll, vagy egy kontár, aki nem tudja mit vált ki a nézőből"


Egy kontár nem hiszem a tavalyi év egyik legjobb filmjét (Knives out) le tudta volna tenni az asztalra, szóval ha nagyon minősíteni akarod, válaszd az előbbit :D


Egyébként egy nyilatkozat tőle még jóval a TLJ premierje előtt: "I think it will be a little bit shocking"


"De egy kicsit legalább gondolkozzatok el azon, hogy miért vallotta be pl. Bob Iger, hogy túl hamar és túl sok SW filmet csináltak. Ha már én nem tudok hatni rátok, akkor talán majd ő:"


Mert attól, hogy a nagyfőnök ezt mondja, nekem kevésbé kéne szeretnem egy filmet? :D Vagy nem értem, miért kéne, hogy hasson rám? Ha a véleményem érdekel, szerintem becsülendő dolog az, hogy egy ember beismeri, ha hibázik. Ritka manapság az ilyen. Az sokkal nagyobb baj lett volna, ha nem ismeri be.


Egyébként akkora lassítás nem történt. Egyedül az Obi-Wan filmből fog sorozat készülni. Én ennyiről tudok. A következő SW film még mindig 2022-re van ütemezve (ehavi frissítés szerint is), pedig most olyan időszakot élünk, amikor a legtöbb dolog csúszik, mert leállítják a gyártását.

2020. ápr. 15. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!