Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy lehetett ekkora bakit...

Hogy lehetett ekkora bakit véteni a Legendás Állatok és Megfigyelésükben?

Figyelt kérdés
A Harry Potter könyvek szerint Dumbledore átváltoztatástant tanított a Roxfortban. Eredetileg. Ez köztudott volt. Erre a Legendás Állatok második részében beteszik sötét varázslatok kivédése tanárnak?! Hogy lehet ilyen figyelmetlenséget elkövetni? Minta sz_rnának az eredeti sztorira, amit fölépítettek, áá nem tegyük be svk tanárnak, az menőbb... Felháborító. Az író ezt hogy hagyhatta???

2020. ápr. 18. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem lehet, hogy kétszakos volt?
2020. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem lehet!
2020. ápr. 18. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Ez miért baki? Sehogy sem következik a mondtaból hogy csak és kizárólag átváltoztatástant tanított egész életében.


Mellesleg Rowling írja a Legendás Állatok sztorit is.

2020. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Ez még hagyján, a durvább baki hogy McGalagony mi a frászt keres roxforti tanárként mikor a sztori idején még tán meg se született vagy maximum gyerek ha az eredeti Harry Potter kánont vesszük alapul. Ilyen bakik mellett ez már csak apróság, akár még taníthatott is ideiglenese SVK-t (láttuk a HP idején minden évben más tanár tanította az SVK-t különböző okok miatt, nem volt egy nyugdíjas tantárgy).
2020. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"láttuk a HP idején minden évben más tanár tanította az SVK-t különböző okok miatt, nem volt egy nyugdíjas tantárgy)."


Ez csak Voldemort után volt így. Ugyanis ő átkozta meg a tantárgyat, miután nem vették fel tanárnak. De igen, még rengeteg baki volt ezen kívül, de a legjobban ez zavart engem. Ez számomra teljesen élvezhetetlenné tette a filmet. Fölépítettek egy történetet, ami a kétezres évek fiataljainak elég meghatározó volt (én is azon nőttem fel, a mai napig egy Sirius Blackes poszter van a szobámban, pedig 24 éves vagyok), és ilyen lényeges dolgokra nem figyelnek. A következő lépés mi lesz? Harry Potter lány lesz a jövőben??

2020. ápr. 18. 21:35
 6/7 Réniá ***** válasza:
100%

Szerintem a filmkészítők részéről ez nem baki. Teljesen tudatos lépés volt, azaz tisztában voltak vele, hogy a könyvek szerint Dumbledore átváltoztatástant tanít. Amiért ezt megváltoztatták az a nosztalgia miatt lehetett. Vissza szerettek volna utali az eredeti filmekre. Csak nem számítottak rá, hogy ez a kis apróság ekkora nem tetszést vált ki a nézőkből.

(Megjegyzem nekem tetszett.)


Engem személy szerint egy kicsit sem zavar, teljesen elfogadhatónak találom, hogy fiatalkorában akár SVK-t is taníthatott. Hiszen mindenben tehetséges volt, és párbajban sem kispályás.

Mellesleg a varázsvilágban nincsenek egyetemek, nincs diplomához kötve a munkád. Tehát azt taníthatsz, amit csak akarsz, feltéve ha van üresedés és felvesznek. Ráadásul úgy vettem észre, hogy roxforti tanárnak lenni egy élet pálya. Ha van üresedés egy poszton, beállsz és nyugdíjig (ha elakarsz menni) vagy akár életed végéig, sőt még azután is ott taníthatsz (lásd Binns esete).

(Természetesen az SVK ez alól kivétel, miután Voldemort elátkozta a tárgyat.)

De amit ki akarok hozni ebből: mondjuk Dumbledore először beállt SVK-t tanítani, majd megüresedett az átváltoztatástan és így ő vette át azt tárgyat, az SVK-át pedig valaki más.


Számomra elfogadható ez a magyarázat. De tudom, hogy ez a "baki" sokakat kiakasztott, és megtudom érteni miért.

2020. ápr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert kellett egy Roxfortos jelenet a nosztalgia miatt, egy mumusos jelenet hogy előreutaljanak a "nagy csavarra" és úgy látszik ezt csak úgy lehet megoldani ha lenyomják a torkunkon az előreutalást és valahogy bele kell írni Dumbledoret ha már leszerzőttettük Jude Lawt és nyilván túl sok időt venne el annak a megemlítése hogy "xy professzor beteg, én helyettesítek" a végén még ki kéne vágni Nicoéas Flamel két másodpercnyi megjelenését ami nagyon sokat hozzáadott a filmhez.
2020. ápr. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!