Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Film letöltés, korhatár...

Film letöltés, korhatár besorolás, bővebben lent?

Figyelt kérdés

Szóval azt nem tudom, hogy pl egy torrent oldalon fenn vagy egy film rengeteg verzióban, ilyen olyan minőségben stb..

és hogy ugyanaz a film , ami alapból mondjuk 16-os korhatáros, az más verzióban 12-es, vagy korhatár nélküli.

A kérdés az lenne, hogy ezekből ki vannak vágva jelenetek, vagy egyszerűen rosszul töltötték fel?


Csak mert rengeteg olyan film van, hogy akár ilyen 2-3 másodperceket is kivágnak belőle, hogy a tévében fő műsoridőben is lenyomhassák.


2020. ápr. 26. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A magyar szinkronos tévés adások mindig vágva vannak. Ezért célszerű mindig eredeti release-t letölteni, és lehetőleg eredeti nyelvű változatot használni.

Esetleg azt megcsinálja neked a releaser, hogy az eredeti képre rávágja a magyar szinkronos hangot, de a kivágások miatt a hiányzó jelenetnél visszavált az eredeti nyelvre (onnan tudod, hogy az ki van vágva és náluk nem adták le).


A legrosszabb verzió amit letölthetsz, az a közvetlenül magyar tévéből felvett verzió. Ennek a hosszát tudod összehasonlítani a többi release-ével az nfo-ban. Minél hosszabb egy kiadás, annál nagyobb az esélye, hogy az eredetit találod majd meg.

2020. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát amit most néztem, az még nincs tévében, konkrétan ezt "A kimenekítés" -t szedtem le.


Csak az volt az érdekes, hogy általában minél kisebb helyet foglal, annál többen töltik le. Mert kevés embert érdekel a minőség.

És 2 verzió volt HD-ben, 720-as, meg 1080-as.

És érdekes módon az 1080-ast többen töltötték, pedig nem jellemző.

Az egyetlen különbség, hogy az 1080-as 16-os, a 720-as meg besorolás nélküli.

Ezért gondolkoztam el rajta, hogy lehet, hogy az vágott verzió.

2020. ápr. 26. 09:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát elvileg mindkettő 1:57:26.
2020. ápr. 26. 09:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Hol írja a besorolást? Ha borítón, az is lehet hogy más országok borítói, és eltérő a besorolásuk. Sorozatoknál is van olyan, ami például az USA-ban PG-13-as (13 éven aluliaknak nem ajánlott), és ugyanazt nálunk 16-osként adják le.
2020. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem, ez a feltöltési infóknál van, ahol a formátum, felbontás, hang, szóval a címsorban, ez szerintem a feltöltőn múlik.

Csak ha meg 16-os a film, nem tudom hogy engedik besorolás nélküliként feltölteni.

Nem tudom be tudsz e lépni, erről beszélek:

[link]

2020. ápr. 26. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!