Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek az mekkora szeméts...

Szerintetek az mekkora szemétség, ha az imdb pontozását nem rendeltetés-szerűen használom, hanem egy alternatív formában? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy minél több filmet nézek meg, annál inkább nem tudom, hogy melyiket hányasra pontozzak. Pl van kb 250 film 7-es értékelésen, meg kb 200 film 8-as értékelésen, de ezen filmek között is vannak különbségek a számomra, de ha pl egy 8-ast lejjebb viszem 7-esre, akkor az a hetesek között felfele kilógna, akkor a 7-esekből kéne csomót lejjebb vinnem hatosra, viszont a hatos már tök rosszul hangzik és lehet, hogy túlzottan lehúznék egy filmet ezzel. Persze nem az összesített pontszámban, mert én csak egy vagyok a sok közül. Hanem szimplán csak maga a hatos értékelést méltatlannak érezném bizonyos filmeknél. Szívem szerint adnék feleket. 8,5 9,5 stb.


Tudom ez apróság, ez csak egy értékelős oldal, de én szeretem és egyre inkább nehezebben tudok értékelni és ezért gondoltam, hogy mivel a a 2,3,4,5-ös értékelésből jócskán kevesebb van, így eggyel lejjebb tolnék egy csomó filmet. De nem azért, mert egy adott filmet 5-ösnek tartok egy 10-es listán, hanem azért, hogy jobban külön tudjam válogatni a filmeket.


Erre kérdeznék rá, hogy szerintetek ez nagy kö**ögség lenne?


2020. máj. 2. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Olyan különlegesen egyedi vagy! Fantasztikusan újszerű a meglátásod, sok sikert a megvalósításához. A te egy darab szavazatod biztosan érdemben változtatja meg a filmek értékelését.
2020. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Semmin nem változtat egy értékelés és amúgy is kb semmi jelentősége az egésznek:D Amúgy meg szerintem a logikád teljesen értelmetlen, ez alapján egy tanár az osztályban nem az elért eredmény alapján adna jegyet, hanem arra játszana, hogy az összes osztályzatból legyen nagyjából egyforma arányban. Ez alapján lehetne akár olyan is, hogy valakinek a tudása 4-es, de mégis 1-est kap, mert szinte mindenkinek jól sikerült a dolgozata. Szerintem ez igazságos és értelmes rendszer? Mert szerintem teljesen nem az. És a filmeknél se értem hogy mi értelme lenne, miért akarsz valaminek olyan értékelést adni, amit nem érzel jogosnak, amikor az egyetlen célja az értékelésnek hogy a saját véleményedet kifejezhesd? Azért van tizedesjegy az értékeléseknél, hogy lásd hogy a 7-esen belül is van különbség a filmek közt, a 7.1 és a 7.9 nem ugyanaz. Az egésznek nincs értelme amit írsz:D
2020. máj. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És ha nem értékelnéd, ha ekkora nehézséget okoz ez neked?

Csak magadnak csinálsz belőle gondot. Sokat rágódsz emiatt feleslegesen, inkább engedd el a dolgot ha nem megy.

Vagy ha minden képen véleményt akarsz adni akkor fejtsd ki szövegesen, ott jobban ki tudod szerintem fejezni magad és nem lesz abból gond, hogy le kell húznod pár film értékelését. Csak egy véleményt mondasz el pozitív és negatív dolgok kapcsán. Ami neked negatív az meg lehet másnak még tetszik, szóval így nem tudod lehúzni a filmet, nincs bűntudat, se rengeteg töprengés.

2020. máj. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont ezért nem pontozok. De amúgy te egy ember vagy, mit számít egy szavazat több ezer másik mellett?


Amúgy szerintem egyedül egy értékelési rendszernek lenne értelme: 10 (megnézném megint), 5 (talán megnézném megint, de nem biztos), 1 (nem nézném meg soha többé).

2020. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy pontozok, hogy ami tetszik az tíz pont és ami nem, azt nem értékelem, mert annyira sem érdekel, hogy rákeressek az adatlapjára.
2020. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Ezen aztán nem múlik semmi, csak magadnak csinálsz ebből problémát. Én csak a szélsőséges értékelést nem szeretem, amikor valaki csak az 1-est és a 10-est ismeri. Nem véletlenül van 10-es skála (van, ahol 5-ös), attól még, hogy nekem nem tetszik egy film, nem nyomok rá egyest, ezt komolytalannak tartom. Kb. 700 filmből talán kettőre adtam 1-est eddig és a 10-est csak a kiemelt remekművekre tartogatom. A többinél bőven van még számjegy, de az, hogy te 6-ot vagy 7-et nyomsz, nem bír különösebb jelentőséggel.
2020. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!