Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan érdemesebb nézni egy...

Hogyan érdemesebb nézni egy sorozatot? Egyben, vagy részenként?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy melyik adja a nagyobb élményt, ha az ember megveszi a boltban/letölti/streamingen elindítja, és egyben (egy este/egy nap/egymás utána napon) "ledarálja" az egészet, tehát semennyi vagy csak pár óra szünet telik el az epizódok közt; -- vagy pedig ha a "hagyományos" módszert választja, azaz naponta/hetente/kéthetente/havonta (a sorozat epizódjai közti szünetektől függően) néz meg egy-egy részt, és mindig kivárja a következőt. Persze nyilvánvaló hogy meg kell várni amíg megjelenik egy rész, de pl. az első taktikát úgy értem hogy valaki megvárja míg az egész évad megjelenik, és utána egyben megnézi, míg a második esetén ugye mindig megnézi az aktuális részt, így gondoltam természetesen.

Melyik a jobb? Melyik adja a nagyobb élményt, melyiket élvezi jobban az ember?



2020. máj. 5. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha évente néz meg egy részt, így egy hosszabb sorozat kitart élted végéig is és nem kell másikat keresned, mert addigra meghalsz.
2020. máj. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen emberfüggő, hogy kinek melyik okoz jobb élményt. A darálósok érve az, hogy a részek végén lévő cliffhanger feloldására nem kell egy hetet várnod amíg leadják, hiszen berakod a következő részt és megy tovább a történet. Ez egy rövidebb ideig tartó de intenzív élményt ad. Másik érv mellette, hogy hullámzó minőségű epizódokat könnyebb kiegyenlíteni, mert egy rosszabb után jön egy jobb rész, így könnyebben átlendülsz az unalmas/filler epizódokon. Türelmetlen embereknek nem ideális, mert végig kell várni amíg az évad lemegy (főleg ha tévés és nem egyben adják ki, és még van is benne pár hét szünet), és a spoilereket is jobban kerülniük kell.


A másik módszer előnye azoknak kedvez akik szeretnek a részek hatása alá kerülni. Nekik az adja a többlet élményt, hogy megnéznek egy részt és filozofálni vagy fantáziálni tudnak a történeteken egy héten át, mire jön a következő rész. A másikhoz képest itt a fordítottja van: ha jön 1-2 gyengébb rész akkor 1-2 hetet várni kell amíg jön egy tartalmasabb epizód, a darálós viszont 2 órán belül megkapja azt egymás után nézve.


Azt itt senki nem fogja tudni megmondani, hogy te melyiket fogod jobban élvezni, neked kell kitapasztalni.

2020. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sorozatfuggo. Pl a Young Sheldont most reszenkent nezem, de anno a Tronok harcat egyben nyomtam le. 1 reszt sem voltam hajlando megnezni, amig ki nem jott a zaro epizod XD
2020. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Természetesen csak egyben érdemes megnézni a Dallas 14 évad mind a 350 részét. Addig fel nem kelhetsz a kanapéról amíg az összes le nem perget. Ami 7/24 ben nézve is 12nap... ;DD
2020. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4es! Szerintem a Baratok Kozt ultramaraton jobban hangzik. Amugy ha mar itt jarunk, kb 4 eve nem lattam 1 epizodot sem. Van meg benne valaki az eredeti szineszgardabol?
2020. máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nóra még ott van.
2020. máj. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mindig megnézem az aktuális részt még aznap, nem szeretem felhalmozni az epizódokat, nem tudnám kivárni, hogy leadják a teljes évadot én pedig ne kezdjem el addig nézni. Emiatt is jobban szeretem azt a megoldást, ha egyszerre adják ki a teljes évadot, aki akarja ledarálja egyben, aki akarja az naponta/hetente néz belőle. Mindenki betudja osztani saját magának.
2020. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az nagyobb élményt ad, ha mindig várod az új részeket, és nem pedig egybe ledarálod. Mármint én például miközben várom, hogy leteljen az egy hét a sorozataimnál, és hogy kijöjjön a következő rész, aközött van, hogy sokszor gondolkodok azon, hogy például mi fog most történni, meg ilyesmi. Esetleg néha a neten véleményeket olvasgatok, hogy mások szerint milyen volt az új rész. Meg na, a kedvenc sorozataimnak már pár éve vége lett, viszont most is amikor visszagondolok rá, hogy mennyire vártam már, hogy kijöjjön az új rész, vagy az évadzáró, meg minden. Ha pedig megvárod, míg az egész évad/sorozat lemegy, akkor ezek a várakozások mind kimaradnak. Meg ugye sok sorozatnál miután lemegy az évad fele, tartanak pár hónapos szünetet. Ezeket a szüneteket annyira utálom (mondjuk ki nem :D), de utólag már úgy véli az ember, hogy megérte várni. És na, ezek mind olyan dolgok, amik akkor bosszantóak, hogy folyton várnod kell az új részre, de utólag sokkal maradandóbb az érzés, hogy tudod, hogy nem csak 1 nap alatt ledaráltad a sorozatot. Meg amúgy rengeteg sorozatot végignéztem már, és ugye mikor valaki megkérdezi tőlem, hogy eddig milyen sorozatokat néztem, akkor az elsők között automatikusan azok a sorozatok jutnak eszembe, amelyeket hétről-hétre néztem.


Meg egyébként én nagyon türelmetlen vagyok, nem tudnák hónapokat várni, míg vége az évadnak. :D

2020. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!