Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik mindenidők legjobb...

Melyik mindenidők legjobb magyar filmje?

Figyelt kérdés
2020. máj. 13. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre szerintem nincs jó válasz.

De az Az ötödik pecsét című filmet nagyon sokan az egyik legjobb magyar filmnek tartják. Bár még nem láttam, de egyszer majd sort kerítek rá, hosszú a megnézendő filmjeim listája. :)

2020. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Hát.. legjobb.. "leg"ekkel mindig nehezen boldogultam.

De szerintem jó a Rossz Versek, Tiszta Szívvel, Liza a rókatündér, Van valami..., Drakulics elvtárs.

Animációsból egyértelműen a Macskafogó meg pl a Ruben Brandt is baromi jó volt szerintem.

Ez ugye csak az elmúlt 10 évben készült (kivéve Macskafogó), a régebbi filmeket annyira nem ismerem, de én nem hiszek a minden idők legjében, mert a trendek változnak, hogy mit tekintenek jónak az emberek. Hiába óriási a színészi alakítás egy 70es évekbeli filmben, ha pl a mai generáció egyszerűen nem érti a sztorit, mert nem tudja miylen volt a szocializmus.

2020. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy az egyes mondja, erre nincs jó válasz.

Inkább úgy kellett volna feltenni a kérdést, hogy számotokra melyik a legjobb magyar film...

Nekem a Kincsem tetszett eddig a legjobban.

Mostanában (az utóbbi pár évben) elkezdtünk egész jó filmeket csinálni.

Pár példa: Kincsem, Martfűi rém, A viszkis

2020. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sátántangó
2020. máj. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fábri Zoltán filmjei mindenképp toplistásak. Pl. a már említett "Az ötödik pecsét", Isten hozta, őrnagy úr, A Pál utcai fiúk, Hannibál tanár úr, Két félidő a pokolban.


Ami még hirtelen eszembe jut, de nem Fábri: Valahol Európában (Radványi Géza), A tizedes meg a többiek (Keleti Márton), Dögkeselyű (András Ferenc).

2020. máj. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 helikopeter válasza:
100%
Tímár Péter és Bacsó Péter filmjei.
2020. máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!