Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok? Egy filmről...

Mit gondoltok? Egy filmről általában azt mondjuk relatív...

Figyelt kérdés
Szerintetek van az a határ,ahol ez már nem állja meg a helyét? Kijelenthetjük,hogy A remény rabjai jó film,míg a Nagyfiúk nem? Kijelenthetjük ezt azáltal,hogy az egyik szól valamiről,tanulsága,mondanivalója van,míg a másik pl mondanivaló nélküli film,aminek a megnézése után semmit nem hagy maga után és amin semmit sem lehet gondolkodni? El lehet intézni annyival, hogy aki nem szereti a Remény rabjait,annak rossz az ízlése/nem érti? Ráhagyjuk,hogy ostoba...Hol a határ,-ha van-ahol kijelenthetjük,hogy az egyik jó,míg a másik szar? Persze ki szoktuk jelenteni,de ízlések és pofonok...láttam aki 1 pontot adott a Remény rabjaira,és valakit,aki szereti a Nagyfiúkat. Érdekel ,ti hogy vélekedtek erről,mi alapján határoztok...

2020. máj. 16. 12:47
A kérdező szavazást indított:
Vannak filmek,amikről igenis kijelenthetjük,hogy nem szubjektívitás tárgyai
Nem,az egész szubjektív,kinek mi tetszik
Más véleményem van
10 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szubjektíven ki lehet jelenteni valamiről hogy jó, de ettől mem kell hogy tetszen.


Pl a Neon genesis evangelion egy remek anime, de spara egész hadosztálya sem tud rávenni hogy végignézzem...


Aztán ott vannak a szar filmek amik valahogy mégis tetszenek, mint pl a Lezbikus vámpírok...

Az egy nagyon szar film de imádom....



És vannak a megfoghatatlanul jó filmek, amik történetben nem adnak semmit,de egy életérzést a remek vágással és stílusérzékkel remekül átadnak, és a filmnek valahogy lelke lessz...


Erre remek példa a Redline.

2020. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első válaszoló is írta, az, hogy egy film jó azt ki lehet jelenteni. Nem kell mindenkinek tetszen, sosem lesz olyan alkotás, ami mindenki ízlésének megfelel.


Viszont kijelenteni egy filmről, hogy rossz, azt nem feltétlen gondolnám, hogy helyes. Persze az ilyen Sharknado stb filmrk rosszak, de azokat valószínűleg nem is szánták jobbnak.


Míg vannak az olyan filmek, mint a Nagyfiúk, ha már ezt hoztad példának, ami szintén nem is akar közölni semmit, nem akar nagyotmondó film lenni, nem kell benne keresni a mondanivalót, pusztán csak szórakoztatni akar, így erre/ezekre sem lehet ráfogni egyértelműen, hogy rosszak, mert ez ízlés/humor kérdése. Míg neked nem vicces, nekem az. Nekem a Feketék fehéren is vicces, plusz nosztalgikus is, és biztos sokan vannak így vele.


Ha egy film nagyon bugyuta, de jónak szánták, erőltetetten akarnak beletenni mondanivalót, akkor talán lehet arra mondani, hogy rossz. De én inkább megmaradnék annál, hogy egy filmre lehet azt mondani, hogy jó, míg teljes mértékben kijelenteni egy filmről, hogy rossz, már nem annyira. Ezt inkább részekre érdemes bontani. Mi az, ami jó benne, mi az, ami rossz és legfeljebb a rosszból lesz a több.


Vannak ismerőseim (én sem vagyok szaki, félre ne értsd), akik például nem foglalkoznak a színészi játékkal, szimplán csak élvezni akarják a filmet, így az akció és vígjáték filmek általában bejönnek nekik, míg egy Kerülőutak, Üres város vagy Ütközések film nem.


Elég hirtelen, összeszedetlenül írtam le most ezeket, de a lényeg benne van.

2020. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"El lehet intézni annyival, hogy aki nem szereti a Remény rabjait,annak rossz az ízlése/nem érti? Ráhagyjuk,hogy ostoba..."


El, de ez felveti a kérdést: mi van ha én teljes mértékben értettem a Remény rabjait, de mivel esetleg szétuntam rajta fejem, nem szeretem? (nem untam szét, csak példa)

A film első sorban a szórakoztatásunkat szolgálja és hogy ki min szórakozik az szubjektív. Ha nekem nem feltétlenül kell üzenet vagy tanulság ahhoz, hogy szórakozzak akkor nem is fogok elvetni egy filmet csak azért, mert nincs benne ilyen. Ott vannak az 'annyira rossz hogy már jó' filmek, amik pont azért "jók" mert szórakoztatóak.

Ezen kívül, egyes filmkészítési döntések egyeseknek briliánsak, másoknak borzalmasak. Van olyan nagyon népszerű "omg objektívan jó ha nem tetszik hülye vagy" film amit szimplán a vágás vagy zene miatt nem tudok szeretni.

2020. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


2.hozzászóló

"De én inkább megmaradnék annál, hogy egy filmre lehet azt mondani, hogy jó, míg teljes mértékben kijelenteni egy filmről, hogy rossz, már nem annyira. Ezt inkább részekre érdemes bontani. Mi az, ami jó benne, mi az, ami rossz és legfeljebb a rosszból lesz a több."


De miért ne működne ez fordítva is? Ha egy filmről kimerjük jelenteni,hogy jó,merjük kijelenteni az ellenkezőjét is. Az meg egy dolog,hogy valaki megsértődik,annak ellenére,hogy nem is neki szól a kritika. Ha kijelentjük ,hogy szerintünk ez egy pocsék film,érvekkel alátámasztva,gyerekesség,ha a másik fél megsértődik,személyes tragédiájának veszi.Ugyanis ez nem róla szól,nincs semmi köze a filmhez,azon kívül hogy szereti. Nekem úgy tűnik,félelmen alapul az,ha valaki nem meri kijelenteni a véleményét,csak akkor ha jó, ha meg rossznak tartja,azt tompítani probálja. Nekem például ugyanolyan borzasztó hallani,ha valaki istenít egy igen színvonaltalan filmet,mint amikor egy lehord egy minőségi filmet. Akkor ne jelentsük ki egy filmről azt sem ha jónak gondoljuk. Ha meg mégis,akkor bátran merjük kijelenteni,ha nem az. De értem amiket mondasz , köszönöm a válaszod...nyugodtan reagálj a felvetésemre.


3.hozzászóló


"de ez felveti a kérdést: mi van ha én teljes mértékben értettem a Remény rabjait, de mivel esetleg szétuntam rajta fejem, nem szeretem? (nem untam szét, csak példa)"


A vicces,hogy pont ez miatt tettem fel ezt a kérdést,mert egy film nem hagy békén hasonló okokból és látni akartam több alternatívát:)

2020. máj. 16. 14:48
 5/6 anonim ***** válasza:

- 2. Válaszoló vagyok -


Azért gondolom így, mert ha azt mondom, hogy a Remény rabjai jó, akkor meg tudom indokolni, hogy miért jó és ha valakinek nem tetszett, attól még az én érveim lehetnek helytállóak, ergo a film nem lesz rossz azért, mert nekem tetszett, míg a másiknak nem. Ergo kijelenthetjük, hogy jó film.


Egy "rossz" film esetében pedig megindoklod, hogy borzalmas a Nagyfiúk, mert tele vagy bugyutasággal, égnek áll a hajad tőle és nem érted, hogy másoknak hogyan lehet egy ekkora b@romság szórakoztató.

De ezzel ellentétben sokan (köztünk én is, annak ellenére, hogy nagyon sok részt kihúznék a filmből vagy máshogy forgatnék le) szeretik és jókat nevetnek rajta. Ergo nem lehet kijelenteni, hogy egyértelműen rossz, mert másokat viszont szórakoztat.


Tehát jó film esetén könnyebb a helyzet, míg "rossz" film esetén bonyolultabb.


Ez olyan, mint amikor a suliban az osztály 90%-a egyest írt, de ahogy minden osztályban, így nálunk is volt egy nagyon jó tanuló, ő 5-öst írt. A tanár erre mit mond?! Azt, hogyha egy valaki is meg tudta írni ötösre, akkor bárki más is megtanulhatta volna az anyagot. Csak ugye mi csesztünk rá.

Tehát amíg (hiába ez a kisebb fele) másokat szórakoztat, addig nem lesz rossz, hiszen neki(k) nem az.


Erre jó pl az imdb. Nem véletlenül van ott a Nagyfiúk ahol, és a Remény rabjai ott, ahol.


De a Nagyfiúkon is vannak 10-es meg 9-es értékelések. :)


Én is élvezem bizonyos részeit a Nagyfiúknak, összességében szórakoztat, de amúgy nem egy nagy durranás és, mint írtam vannak részei, amik szerintem is borzalmasak.

Ezért nálam 10/7.

2020. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"ergo nem lehet kijelenteni, hogy egyértelműen rossz, mert másokat viszont szórakoztat.

Tehát jó film esetén könnyebb a helyzet, míg "rossz" film esetén bonyolultabb."


Na és így nem épp ugyanúgy igaz?...


Ergo nem lehet kijelenteni, hogy egyértelműen jó, mert másokat viszont borzaszt.


Érvelni amellett,hogy rossz vagy jó,egyformán lehet. De persze az, hogy "égnek áll a hajad tőle és nem érted, hogy másoknak hogyan lehet egy ekkora b@romság szórakoztató."-ez nem egy jó érv...meg lehet ugyanúgy magyarázni,mint a jókat,de ha valaki így próbálkozik,az nagy valószínűséggel nem fogja elérni,hogy a vitapartner egy másodpercig is elgondolkozzon rajta. De a rendes érveken!...

Nem tudom ez most így mennyire érthető,amit leírtam,amúgy kissé az eredeti témától is eltértünk,na mindegy:D


Ui.:"De a Nagyfiúkon is vannak 10-es meg 9-es értékelések"


Igen ,mindig akad egy-két elvetemült:)

2020. máj. 16. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!