Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Legális feliratot feltölteni?

Legális feliratot feltölteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem találtam sehol a Red Shoes and the Seven Dwarfs animációs filmhez magyar feliratot, így megpróbáltam lefordítani.

A kérdésem az lenne, hogy legális-e feltölteni esetleg egy feliratos oldalra a feliratot, hogy olyanok is meg tudják nézni, akik még annyira sem tudnak angolul, mint én? Vagy ezt csak az teheti meg, akinek ez a munkája?



2020. máj. 19. 17:52
A kérdező szavazást indított:
Illegális.
Legális.
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha te fordítod legális. Nincs abban semmi, hogy elfordítasz egy filmet hobbiból és megosztod.

Ha exportálod egy DVD-ről/akárhonnan, akkor nem vagyok benne biztos.

2020. máj. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem szerzői jogot sért a dolog, hiszen a mű egy részét (szövegkönyv) teszed közzé az alkotók engedélye nélkül.
2020. máj. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Verdike ***** válasza:
100%

Igazából a feliratkészítés (és annak feltöltése) már évek óta a legális-illegális határán billeg. Bár a szövegkönyv továbbra is szerzői jogvédelem alá esik, te nem ezt töltöd fel, hanem a fordításod, saját szellemi termékedet. És most akkor indulhat a vita, hogy ez mennyire legális és mennyire nem... :)

Jelenleg bárki feltölthet saját fordításokat a netre, nem lesz baj belőle. Ha majd valamikor a jövőben tisztázzák a jogszabályokat, akkor sem a feliratkészítők lesznek az elsők, akiknek a hatóságok nekiesnek. Úgyhogy csak bátran! :)

2020. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld!:)
2020. máj. 26. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!