Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért utálják ennyien, a...

Miért utálják ennyien, a Transformers filmeket? (Bay)

Figyelt kérdés

Leírom először a véleményem, az 5 epizódról, "pár" mondatban.


1: Az első epizód, az etalon, ez nem is kérdés! A zene hidegrázós (az összes track), imádtam a robotok szinkronhagját angolul, (És még magyarul is egész jó volt). Eszméletlen látványvilága van, a story szerintem nagyon jó volt, Shia Labeouf pedig zseniális ebben a szerepben is (persze kellett ide, egy Markovics Tamás is). Szerintem senki sem idegesítő, a szülők is aranyosak voltak. Mikor ez a rész szóbakerül, mindenki azt tudja csak felhozni, hogy Űrdongó levizelt egy Sector7 ügynököt :D Számomra gyönyörű nosztalgia az első rész, rengeteg szép emlék köt hozzá, köztük a Transformers The Video Game is. Szóval zene 10/10, látvány 10/10 karakterek 10/8, story 10/8 nálam.


2: Kezdjük itt is a zenével.. Gyönyörű lett! Itt már talán nem minden track, de 10/7 tuti. Látvány szintúgy pazar. A sztori nekem itt is nagyon bejött. Na de mi is a baj ezzel a filmmel? Talán az, hogy itt már nemtudott akkorát ütni, mint 2 évvel ezelőtt, ráadásul akkora változások nemtörténtek. A látvány szebb persze, a csata gigászibb, de meh.. Itt már voltak idegesítő karakterek, ezt aláírom.. Leo, és Szijjártó Péter (aki látta, tudja), az egyetemes jelenet, és sorolhatom. Egy szó, mint száz, nekem bejött a revenge of the fallen, csak itt már tényleg voltak kínos jelenetek, és bőven vághattak is volna a filmből!

zene 10/8 látvány 10/10 karakterek 10/7 story 10/8


3: A zene itt már nem pazar, de itt is nagyon jól sikerült úgy gondolom.

Az a film végi csatajelenet egyszerűen eposzi. Imádtam minden percét. A story szerintem baromi jóvolt, nem értettem a fikázást. Sam talán ebben a részben a legőrültebb, de ehez a karakterhez ez illik könyörgöm :D A baj ezzel a filmmel, hogy 150p hosszú, és rengeteg idióta jelenet van benne. Sam munkát keres, Sam barátnője, és annak főnöke jelenetek. De maga a film szerintem nagyon jó volt, nagyon ütős jelenetek voltak benne, Őrszem karaktere baromi jólett.

zene 10/7 látvány 10/11 karakterek 10/7 story 10/8


4: Imádtam a zenét! Ahj istenem, ennek a filmnek egyszerűen gyönyörű, monumentális zenéje volt, ez az egy van meg egyébként eredeti CD-n is :D

Mit mondhatnék? Nemtetszett ez a Galvatron dolog, és a szétlőhetetlen KSI robotok sem. Mark Wahlberg jóvolt, tetszett, hogy bemutatták a családját is közelről. Nem idegesített senki, minden karakter rendben volt. Vesztegzár pedig egyszerűen gyönyörű volt, és az a csata a végén Optimussal..

zene 10/10 látvány 10/10 karakterek 10/9 story 10/6


5: Zene: Tetszett! Voltak nagyon szép trackek. Ez a legfikázottabb epizód, és megértem. Idegesítő a néger srác, az angol tudós csajszi, és szeirntem Izabella is. Mark Wahlberg mintha teljesen más szerepben lenne. A lovagi köntös nekem nagyon tetszett, a magyarázós részek is tetszettek. Ami borzalmas volt, az a sivatagos jelenet Guy Richie beütéssel, Megatron halála (utolsó epizód, gigászi csatát vártam közte és Prime között, erre...), Quintessa halála, Megtaláltam Optimus fővezért jelenet, na az ultra gáz. Az utolsó lovag nemjó, azonban igenis vannak értékelhető részei, az eleje mindenképp, a magyarázós részek is, és jaah sajnos ennyi. Látvány pazar, de ezt itt már nem hoznám fel pozitívumnak. IMAX3D-ben forgatták, még jó hogy jól néz ki a film. Csak egyszerűen súlytalan minden akciójelenet, agyonlett spoilerezve a film (5 előzetes, 2 Super Bowl, 50 TV spot jött ki nagyjából). A story meg nemlenne rossz, csak ezt így az 5. részre kibontani nagy falat volt, és értelmetlenné tette egy téren az előző részeket. zene 10/6 látvány 10/8 karakterek 10/5 story 10/7


Gyors vélemények voltak, ti mit gondoltok, miért rosszak ezek a filmek? Igen, volt az első részben egy vizelés, a másodikban egy fingás, és két here :DD, és pár sokak által idiótának vélt karakter (párat írtam is, többivel én nem értek eggyet). Illetve, miben jobb az Űrdongó? Aranyos oké, pazar a képi világ oké, szép a zene nagyon oké, gyönyörű akciójelenetek oké. De ne felejtsük el, hogy ott is volt egy mikrofon hajú néger, volt egy főszereplő csajszi, aki ámbár gyönyörű, mindenhol 1KG smink van rajta, ráadásul a film első felében nem igazán történik semmi, az első sivatagos akicójeleneten kívül. Ott is voltak idegesítő karakterek szerintem, Űrdongó túl aranyos lett. Az a film szerintem nagyon családbarát, és cuki. Nekem nemtetszett személyszerint, de igazából belekötni sem tudok, mert mindenben hozzá a jó diák szintet. Köszi előre is a véleményeket, érveléseket. A helyesírási hibák miatt elnézését!



2020. máj. 23. 03:38
1 2
 1/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
96%
Alapvetően azért utálják, mert agyatlan, gagyi filmek. De ha a helyükön tudod kezelni őket, akkor szórakoztatóak, hiszen szándékosan ilyen gagyik. A kihalás korát pl. imádtam a pofátlan termékelhelyezéseivel.
2020. máj. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Mert arcátlan, üres látványfilmek, ahol a termékelhelyezésen, csini p*csák felfuttatásán, idétlenkedésen és az amerikai hadsereg seggének nyalásán van a lényeg, semmint a sztorin vagy a karaktereken. Nehéz is igazán filmeknek hívni őket, inkább csak műi tömegtermékek az igénytelen plebsznek és persze a kínai piacnak.

Mindegyik túlontúl elnyújtott, a szereplők idegesítőek, laposak és folyton cserélődnek, a cselekmények közt semmi összefüggés nincs és állandóan ellentmondanak egymásnak, az akció súlytalan, érdektelen, pocsékul koreografált és sokszor nehezen követhető, az effektek már a 2. vagy 3. részben unalmasak voltak, a viccek bődületesen alpáriak és prosztók. Sosincs semmi normális alapötlet vagy terv, hogy merre haladjon a sztori, nincs összefüggő mitológia, nincs egy értékelhető szereplő sem, amelynek lenne valami épkézláb karakteríve. A gonosztevők az első rész után már nem fenyegetők, az állítólagos hősök pedig ugyanolyan erőszakosak és elviselhetetlenek, mint a gonoszak. A sztorik és karakterek olyan jelentéktelenek, hogy az összes filmből ki lehetne dobni a szereplők felét és le lehetne vágni belőlük minimum fél órányi anyagot, ha nem többet, és máris feljavulna a filmek minősége.

Egyszerűen tele vannak sallanggal, időhúzással, felesleges mellékszálakkal és jelenetekkel. Semmi nincs átgondolva rajtuk, kizárólag a termékelhelyezés. A 2. részt konkrétan forgatókönyv nélkül vették fel, az 5. rész meg igazából három teljesen különálló filmötlet egybegyúrása. Ez már olyan menthetetlenül pocsék lett, hogy még a kínaiaknak sem tetszett, és a stúdió száz millát bukott rajta. Emiatt a Paramount-nak is érdekében áll minél messzebbre eltávolodni a Bay típusú idiótaságtól és valami más megközelítést választani.


A leghevesebben pedig pont azok utálják ezeket a filmeket, akik szeretik a Transformers-t. Mert vajmi kevés közük van a rajzfilmekhez és képregényekhez. A robotok szinte mindig a háttérbe szorulnak és helyettük bamba tinimaszlagra, családi perpatvarokra meg az amerikai hadsereg felmagasztalására pazarolják az időt. A legtöbb szereplőnek semmi köze nincs az eredetikhez, hanem megterveznek egy random robotot és rácsapják valami klasszikus szereplőnek a nevét, de a kinézetüket és személyiségüket már nem örökítik át.


Részben ezért imádják olyan sokan az Űrdongót, mert ez az egyetlen film, ami úgy érződik, hogy olyasvalaki készítette, aki nem rühelli a Transformers-t. Részben meg azért, mert ez az első film, ami tényleg filmnek érződik: rendes szereplők, akik végre embereknek tűnnek, koherens történetívek, valódi érzelmek és mondanivaló. Pedig szerintem középszerű film, de hidd el, ez is valami elképesztő fejlődés a korábbiakhoz képest. A Transformers rajongóknak már régesrég elegük van abból a minősíthetetlen, cinikus Bay-féle bánásmódból, amiben a franchise az elmúlt 13 évben részesült. Bay mozijai nem Transformers filmek voltak, hanem hadsereg- és termékreklámok, amikben mellékesen pár Transformer-szerű, felismerhetetlen fémszörny baromkodott robbanásokkal és degenerált szexviccekkel körülvéve. Az Űrdongó az első olyan élőszereplős alkotás, ami egyszerre érződik egy összeszedett filmnek és egy Transformers feldolgozásnak.

2020. máj. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Az a helyzet a Transformerssel, hogy én is adtam neki esélyt, de többször olvastam/hallottam ugyanazt róla, ami velem is történt. Mégpedig az, hogy megnéztem és kb egy hét után (vagy inkább annyi sem) nem tudtam, hogy mit láttam. Az első rész még nagyjából dereng, de a többi totál kiesett. Persze vannak jelenetek, szereplők stb, amiket/akiket megjegyeztem, de annyira semmitmondó film, hogy nem tudott lekötni és elfelejtettem.

Szerintem a látvány sem olyan jó, mint ahogyan azt leírod. Túl gyorsan történik benne minden, az atya úr Isten is átváltozik/felrobban. Számomra élvezhetetlen.

Félre ne érts, nem azért írom ezeket, hogy én is beálljak a sorba, mert a többség nem szereti, hanem szimplán így gondolom. Én is szeretek olyan filmeket, amiket a többség nem, nincs ezzel semmi baj, de a Transformerssel nem vagyok így.


Ráadásul az írók sem voltak tökösök. Már rég meg kellett volna haljon Optimus, de valahogy mindig minden túlél és ott terem a következő filmben.


Voltak jelenetek, amik tetszettek, de összességében egyik film sem jobb szerintem 10/7-nél, ha már te is pontoztad. :)

Az Űrdongó viszont tetszett, az aranyos film, majd újra meg akarom nézni, mert moziban láttam csak.

2020. máj. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Mert hiába, hogy a címből kiindulva a cybertroniakon kellene legyen a hangsúly, mégis inkább az embereken van. Hasonlítsd csak össze a Transformers Prime-al.


A Bayformers-ben robotok lőnek jobbról balra, meg balról jobbra, és 80 megat(r)onnás dobbanással pusztul el minden...

Meg hogy kinek mi az indítéka leintézték pár homályos mondattal. Esküszöm, én Vesztegzárral értek a leginkább egyet abban a filmsorozatban, s vele is csak azért, mert kicsit túlgondolom...


Az egyetlen pozitív élményem vele kapcsolatban, hogy az első rész miatt ismertem meg a Linkin Park-ot.


S ezt úgy írom, hogy a Google fiókom profilképe autobot/álca felségjelzés.


Filmnek lehet jó, de Transformers filmnek nem.

2020. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Csak a bevétel számít. És ez undorító.
2020. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyban közrejátszik itt, a nagyfokú Michael Bay gyűlölet. Sokan, úgy gondolnak rá, mint egy piromán őrült, aki tehetségtelen rendező is.

Nah szóval karakterek.. Sam = szerencsétlen, lelkesedő srác, szerintem ő egy igazi humor forrás. Transformers 5 feka srác = nah ő egy tipikus nagy nulla sablon karakter, erőltettet ostoba beszólásokkal. 5# válaszoló: Nemhiszem. Süllyedt a színvonal, de az első mindenképp egy korrekt kis film, és a 4. is. Lőnek jobbra balra? Ez sem igaz, ottvan például a 2. részben az erdei csata. Nah az alig volt megvágva, és szerintem marha jól volt megkoreografálva is. Az 5. részben éreztem énis, hogy lő mindenki mindent, de a többiben én teljesen nyomon tudtam követni. A robotok is szerintem marha jók. Jazz, Racsni, Acélfej, Barikád, Üstökös, Őrszem. Mind mind egyedi karakterek, személyiségek. A hadsereggel mi a baj? Tudván, hogy Bay lepacsizott velük már rég, miértne kérhetné fel őket a filmjeibe? nemhiszem, hogy valami reklámozás lenne, bár lehet, mert a 10 years köszönet videóban utaltak rá, de a filmben nekem ez nem igazán érződött. Kellettek oda katonák, ha már a földön játszódik a film. A látvány pazar, valaki írta, hogy annyira nemjó. Nos, mondjatok jobbat. Talán az Infinity War, amit én látványosabbnak mondanék. Shia Labeof alapból egy nagyon jó színész (lásd Harag, Cukormáz Sólyom, vagy akár Disturbia), ő tényleg vicces szerintem, persze mondhatjuk idétlennek is, de amíg nevetek rajta, elfogadom. Abban eggyetértek, hogy ezekből a filmekből bőven lehetne vágni, és a sok a valóban kellemetlen jelent (2-3. rész), de ezt említettem is. Azt is elfogadom, hogy Baynek javarészt arra kellettek ezek a filmek, hogy kiaknázza az IMAX technológiát, és kiélje a vágyait, de mondom, nekem személyszerint nagyon bejöttek ezek a filmek, szerintem ezeknél sokkal, de sokkal kakibb agyatlan filmek is vannak. Az első szerintem úgy jó az hogy van. A többibe már énis belekötnék sokhelyen. Köszönöm a korrekt véleményeket, érveléseket. De azt, hogy agyatlan látványfilm, az azért kevés, szóval az az illető fejtse ki jobban, hogy miért gondolja így.

2020. máj. 23. 15:51
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

#3-as válaszoló vagyok.


Csak mert általanosságban ránk (válaszolókra) gondoltál, így reagálok arra, amit most írtál.


Rám személy szerint pont nem igaz a Bay utálat, én nem ítélem el azonnal a filmjeit már látatlanban, főleg, hogy van olyan filmje, amit élvezek, de ezekbe egyik Transformers sem sem esik bele.


Írtad, hogy ott van a 2. részben az erdei csata. Egyetlen egy jó jelenettől nem lesz jó egy teljes film (bár nem emlékszem túlzottan a jelenetre, lehet, hogy nem is tetszene nekem annyira, mint neked), mert ilyen alapon szinte bármelyik filmben találhatunk pozitívumot, jó jelenete(ke)t, de attól még az összhatást, a 2 órás játékidőt nem felejteti el.


A látvány pazar, mondjunk jobbat?! Itt már nagyon azt érzem az írásodon, hogy elfogult vagy. Még egyszer írom, mint az első válaszomban is, hogy semmi baj nincs azzal, hogy szereted a Transformers filmeket, de el kell fogadnod, hogy nincs vele így mindenki, ez ne vegyen el az élvezetből.

Ha neked ez a leglátványosabb akkor ez.

Számomra a Jurassic world filmek, Gravitáció, Interstellar, vagy kb az összes Marvel film (Hangya, Bosszúállók 1-4, Sr. Strange stb), Kong Koponya sziget mind látványosabbak és biztos tudnék még írni.


Shia Labeouf tényleg jó színész, de maga a karakter semleges számomra.


Rosszabb filmeket pedig mindig lehet találni, ez nem érv. :)

Lehet egy film rosszabb, de attól a Transformers nem lesz jobb.

2020. máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi az érvelést. Engem talán a zene fogott meg az összes részben, illetve Peter Cullen optimuszként. Szerintem egyszerűen gyönyörű, gondolok itt mondjuk az első rész bevezetőjére. Shia Labeouf nekem valóban nagy kedvencem, sokszor bizonyított a csávó. A karakterével semmi bajom nincsen nekem. Egy lelkes, túlbuzgó lúzer srác, aki enyhén infantilis. Voltak persze neki is valóban kellemetlen percei, gondolok itt a 2. részben az koleszos részekre, vagy a 3.-ban a WC jelenet azzal a Hongkongi csávóval. Bírtam Simmons ügynököt is, mint "rossz" karakter a filmben, neki is volt egy enyhe személyisg zavara, de nekem tetszett. A sztori szerintem nem rossz annyira eggyik részben sem (az 5. kivétel, de abból is lehetett volna egy ötletes kis hangulatos sztorit kihozni, mert a lovagi köntös, teremtő, nemvolt rossz elgondolás, csak ahogyan tálalva lett). Ha kivesszük az első részből a "kettő" vizelős jelenetet, meg a 2.-3. részből lefaragunk legalább 25-25 percet, akkor szerintem egész kis korrekt filmek lennének. Mëgjegyzem, nekem ígyis tetszenek. Amiket említettél filmek, azok vagy az űrben játszódnak végig, vagy egy misztikus fantasy világban (quantum világ pl). Jogos az Avangers filmek, valóban nagyon ütősen néznek ki, talán jobbak is mint a Transformers, de ne felejtsük el szerintem, hogy 5x annyi ember dolgozott mögöttük (szerintem), és ők tudják, hogy egy egész világnak kell megfelelni, míg Bayt ez pont nem érdekli sajnos. Ezek az saját filmjei, nem követik a képregényeket,sem a régi mese filmeket. Az általad említett filmek valóban jól néznek ki nagyon, de azért a Transformers is ottvan a szeren. Most felhozom az 5. részt. Szerintem az a lovagi csata az elején, az eszméletlen jó lett, vagy a robotok kidolgozottsága. Nemhiszem, hogy nagyon elmaradna a látványvilág egy Gravitáció-tól. Illetve említettem is, a 2. résznél, hogy annyi újdonságot nem igazán tudott hozni. De az első film 2006_2007-hez képest szerinten igen csak jól néz ki. De egyébként sok mindenben egyetértek veled, és az előtted szólókkal. Rengeteg helyen elvéreznek ezek a filmek, bár az első részt nemigazán szeretem, ha bántják.
2020. máj. 24. 17:06
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Divat lett szidni a látvány filmeket így a Transformers részeket is megtalálták elég szépen...bezzeg mikor anno kijött az első és második rész akkor mindenkinek csurgott a nyála :D
2021. okt. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

".bezzeg mikor anno kijött az első és második rész akkor mindenkinek csurgott a nyála "

Ez kicsit sem igaz, egyik résznek sem volt valami jó a fogadtatása. Én már kb egy évvel az első film kiadása előtt is figyelemmel kísértem a gyártási munkálatokat különféle nemzetközi fórumokon, és a Transformers kedvelők már jóval a film elkészülte előtt mindenféle halálos fenyegetésekkel bombázták a készítőket, mert annyira rühellték a munkájukat. Azt szajkózták a rajongók, hogy ezek a filmek "megerőszakolták" a gyermekkori emlékeiket. Még a magyar Transformers fórumon is legfeljebb egy pár embernek tetszett az első film. A második részt pedig még az elsőnél is milliószor jobban utálták. Csak azért folytatták ezeket a filmeket, mert a nemzetközi piacon, főleg Kínában rengeteg pénzt termeltek. De nyugaton mindig is mélyen megvetették az összest és fokozatosan egyre kevesebb pénzt hoztak.

2021. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!