Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan lett ilyen a film világa?

Balasa Bence kérdése:

Hogyan lett ilyen a film világa?

Figyelt kérdés

tegnap megnéztem a Mad Max 4. a harag útja című filmet.


a filmben csak Max néhány látomásából lehet tudni milyen volt a régi világ és hogy hogyan kezdett el változni:

- az emberiség megveszett, önmagát terrorizálja"

- az egész világon teljes a vízhiány"



nos én arra lennék kíváncsi hogyan változott teljesen ilyen apokaliptikussá a föld. biztos voltak olyan területek ahol még próbálkoztak valamelyik állam fenntartásával, és gondolom a filmben szereplő anarchikus helyzet sem alakult ki egyik napról a másikra.



2020. máj. 25. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első részben is már eléggé gáz a közbiztonság, de még viszonylag emberi, aztán a második rész már úgy kezdődik, hogy kiégett minden.

Úgy emlékszem nagyon nem is derül ki több, bár már régen láttam.

2020. máj. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A Mad Max sorozat sose volt konzisztens, szóval szerintem mind a négy részt el lehet vonatkoztatni egymástól. Ami a poszt-apokaliltikus helyzetet illeti... Az biztos, hogy a pusztulás előtt víz, élelem és benzim hiány sújtotta az emberiséget és ez nyilván bicskanyitogató helyzetet jelentett a politikai elitnek, akik meg is nyomták azokat a bizonyos piros gombokat. Meg ugye Max látomásában van utalás nukleáris pusztításra. Vagy csak egyszerűen a környezetszennyezés akkora méreteket öltött,hogy tönkretette a bolygót. Egyébként szerintem mi is affelé a világ felé haladunk, mint ami a Mad Maxben van...
2020. máj. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!