Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyik könyves...

Szerintetek melyik könyves karakterek kivágása volt a Trónok harca legnagyobb hibája?

Figyelt kérdés
Néhol, ahol a személyiségük más vagy egyáltalán semmiben sem emlékeztetnek a karakterek a könyves megfelelőjükre, úgy vettem, hogy nem voltak benne a sorozatban.

2020. máj. 27. 18:46
A kérdező szavazást indított:
Arianne Martell, Arys Oakheart, Homokkígyók
Euron, Aeron és Victarion Greyjoy
Quentyn Martell és más meereeni karakterek
Jon Connington, Aegon Targaryen és kompániájuk
Harrold Hardyng, Szikla Mya, Myranda Royce és a többi Völgyben élő karakter
Wyman Manderly, Barbrey Dustin és egyéb összeesküvő északi nemesek
Val, a vadak hercegnője és a szabad nép többi tagja, pl. lándzsaasszonyok
Kőszív úrnő és a lobogó nélküli testvériség
Marywn mester, Homok Sarella/Alleras és Jaqen H'ghar
Folyami Brynden, Hidegkéz és az erdő gyermekei
20 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki más, azt is hozzá lehet tenni, de csak tíz lehetőség volt.
2020. máj. 27. 18:46
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Olyan rég olvastam már a könyveket, hogy a legtöbb név már nem is mond semmit. Viszont a Greyjoyok kürtjére mindig kíváncsi lettem volna.
2020. máj. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Én nem olvastam, de Euron Greyjoy és Jaqen H'ghar benne volt.

Így érdekelne, hogy ők a könyvben mienek? :)

2020. máj. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kőszív úrnőéket jelöltem be, de nagyon szerettem olvasni Arianne Martellről, Victarian Greyjoyról, a vadakról és a völgyben történtekről is. De leginkább Kőszív úrnő útja érdekel, szerintetek mi várható a részéről a továbbiakban?
2020. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Euron Greyjoy egy misztikus karakter, aki megjárta Valyriát. Inkább prófétaszerű, egy olyasféle hangulat lengi körbe, mint Brant vagy Danyt, csak őt a "sötét" oldalról, amolyan antikrisztus. Rendszeresen issza a warlockok/boszorkánymesterek italát, amik azt hiszem víziókat okoznak, az ajkai pedig kék színűek az italtól már.

Hajója a "Silence" (nem emlékszem mire fordítták, Csend vagy Némaság?), amin a legénység nyelve ki van vágva.

A történet folyamán volt egy sárkánytojása (offscreen), amit belehajít a tengerbe, mert nem kelt ki neki. Később, azt hiszem Valyriában szerez egy valyriai acélból készült páncélt és ezt viseli, illetve van egy sárkánykürtje, amivel magához tudja hívni a sárkányokat, de ezt odaadja Victarionnak, az öccsének, hogy hozza el neki Dany sárkányait.

Könyörtelen, őrült és jól tudja manipulálni maga körül az embereket. (A sorozatban egyszer sem említik, ha jól emlékszem, de az őrült jelzőt nem csak a Targaryenekre szokták használni, hanem a Greyjoyokra is.) Király akar lenni és nem valaki "szeretője vagy szolgája". Euron soha nem feküdt volna össze Cersei Lannisterrel vagy ha mégis, akkor valószínűleg kivágta volna a nyelvét.

Euronnak van valamilyen víziója és azt akarja teljesíteni.



Jaqen H'ghar a második évadban szerepel. De ami a sorozatban nem egészen jön át, illetve nem tiszta, hogy Jaqen egy arc vagy karakter a sok közül, nem egy létező személy, hanem bármelyik arcnélküli, aki eljátssza őt. A lényeg, hogy óriási a katyvasz az arcnélküliekkel kapcsolatban. Az 5. évadban még csak avatárok, a 6. évadra személyekké válnak vágyakkal. Pl. az Árva is csak egy avatár, a 6. évadra mégis úgy kezelik, mintha tényleg létező személy lenne az Árva, aki utálja Aryát és meg akarja ölni (ami egyébként teljesen ellene van az arcnélküliek filozófiájának és Aryát is megbüntetik, amikor gyűlöletből ölt). Ráadásul olyanok arcát is viselik akik meg sem haltak, pl. Arya arcát is felveszi az egyik az 5. évad végén. De akkor miért kéne lenyúzni bárki arcát is? Az egész káprázat és nem veszik fel valaki bőrét. Mindegy.

Jaqen H'ghar nem Braavosban van, hanem átveszi egy mestertanonc helyét, akit korábban gyilkolt meg méreggel, Óvárosban (Oldtown), nem tudni, hogy milyen célból. De ezért írtam Marwyn és Sarella mellé, mert az ő plotjukhoz kapcsolódik.

De egyértelműen valami küldetése van Westeroson. (Valószínűleg ő ölte meg Balon Greyjoyt is, és nem Euron, ahogyan a sorozatban volt.)

2020. máj. 27. 22:22
 6/10 A kérdező kommentje:

Kőszívre az író azt hiszem azt mondta, hogy fire-wight. Szóval tűz-zombi?

Míg a Mások által irányított hullák jégzombik, addig Catelyn vagy Beric ugyanazok csak tűzzel. A kérdés az, hogy akkor őket is irányítja valaki? Mert ez akkor nekromancia, csak jég helyett tűzzel. És azt a szót használja rá, hogy wight, tehát mennyi önálló akarata lehet vajon?

A Mások által jéggel létrehozott wightokat elpusztítja a tűz. Lehet a tűz wightokat meg elpusztítja a fagy, a hideg, a jég, a Mások fegyverei.

2020. máj. 27. 22:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Bár mivel nem olvastam és a sorozat tetszik, így engem nem zavar.
2020. máj. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, ha nem ismered azt, hogy mi lehetett volna és mennyivel érdekesebb lehetett volna a történet vele, úgy talán tényleg nem zavaró. Ezt az élményt nem ismerem, mert én ezzel a tudással néztem már meg.
2020. máj. 27. 22:48
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
Nekem egyik sem hiányzott annyira, így is túl sok szereplő volt a sorozatban akiről semmi nem derült ki a játékidő miatt. Most ha még többet beletesznek még kevesebb jut egy karakterre. Az utolsó évadokra már így is megritkították Daenerys pucér jeleneteit, egészen szomorú voltam...
2020. máj. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazából csak egyet tudok érteni a 3 legtöbb szavazatot kapóval.Őket hiányoltam leginkább. De a többi se lett volna rossz.
2020. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!