Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is zseniális a...

Szerintetek is zseniális a mai napig az 1976-os King Kong film?

Figyelt kérdés
Én 90'-es születésű vagyok, tehát már akkor is viszonylag retronak számított a film, de gyerekkorom óta megnézem pár évente. Nagyon tetszik a helyszín, szerintem amíg a szigeten folyt a cselekmény, addig elképesztő hangulatos volt. Ha jól tudom Hawaii-on vették fel a partraszállást. A majom kialakítása is tetszett. Valahogy jobban, mint a CGI. Élethűbb volt és megfoghatóbb. A Kong Koponya sziget eleje is elkezdett hasonló élményt adni, aztán mikor bejött az a rengeteg egyéb szörny és cgi, egyszerűen elveszett a varázsa az egésznek.

2020. jún. 16. 10:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és amit majd elfelejtettem: a zene. Az valami hátborzongatóan jó. Az igazi szimfonikus, érzések átadására képes zene, önmagában is hallgatom albumon a soundtracket :)
2020. jún. 16. 10:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag mindent leírtál ami ennek a filmnek az előnye a többivel szemben. Ez valahogy "hihetőbb","életszerűbb" mint a Kong:Koponya-sziget. Itt még azért Jessica Lange is baba egy nő volt.
2020. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaja, 24 éves volt kb. akkoriban. :)
2020. jún. 16. 12:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam, hogy a legtöbb klasszikus fantasy-film rajongó egyenesen rühelli a '76-os változatot, mert szerintük egy erőltetett, elbagatellizált feldolgozás, ami megcsúfolja az eredeti 1933-as film készítőinek emlékét. Én azért ennyire nem mondanám rossznak, de zseniálisnak sem, hanem csak középszerű utánzatnak. Nézhető, de mérföldekre el van maradva az első King Kong jelentőségétől és kreativitásától.

Az eredeti film kalandosabb, tele van különféle őslényekkel és számos harcjelenettel, ami izgalmasabbá teszi a sziget felfedezését. A trükkök, a zene, a hanghatások mind formabontóak voltak, a film évtizedekkel megelőzte korát. A készítőknek volt egy szilárd víziójuk, amit a való élet és a saját érdeklődéseik ihlettek. A természet kizsákmányolását, a vadállatok és civilizáció közti összeférhetetlenséget vitték filmre úgy, hogy közben egyik szereplőt sem állították be egysíkú gonoszként. Carl Denham egy álmodozó showman, aki valami különlegeset akar adni a közönségnek, akárcsak a film valódi rendezői. Hasonló szereplő, mint az Elveszett világ Challenger professzora vagy a későbbi Jurassic Park filmváltozatának John Hammond-ja, mivel jót akart, de nem adta meg a természetnek a kellő tiszteletet, és emiatt az álma katasztrófához vezetett.

Ehhez képest a '76-os film gonosza, Fred Wilson egy sablonos kapzsi üzletember. A kalandozások és az ősállatok tömkelege helyett pedig egy darab óriáskígyó van a filmben, ami még az akkori effektekhez képest is pocsékul néz ki.

Önmagában nézve szórakoztató kalandfilm, de nem ér fel az eredetihez, nincs meg benne az a kalandvágy, a fantázia és a művészi kifejezőkészség. Szerintem annyi pozitívuma van, hogy a főhősnő valamivel kidolgozottabb, meglátja az óriásmajomban a jóságot és nem kornyikál egyfolytában, Jeff Bridges is emlékezetes és karizmatikus, és kevesebb régies rasszista sztereotípia van benne.

2020. jún. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Simon Petrikov ***** válasza:

Szerintem még a Kong: Koponya-sziget is jobb egy kicsivel, de amúgy nézhető. Az én rangsorom:


King Kong (1976): 6/10

Kong: Koponya-sziget: 6.5/10

King Kong (2005): 7.5/10

King Kong (1933): 8/10

2020. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Simon Petrikov ***** válasza:
Előző vagyok. Jobban belegondolva a 2005-ös King Kong-ot inkább 7/10-re értékelném.
2020. aug. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!