Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A STAR WARS Baljós Árnyak...

Tislerics Máté kérdése:

A STAR WARS Baljós Árnyak csak szerintem egy zseniális műalkotás?

Figyelt kérdés

Furcsállom nagyon hogy ennyire utálja mindenki. Otthonosan mozgok a filmművészet világában. Antonioni, kubrik, Tarr Béla, stb... Tisztában vagyok azzal, milyen egy valóban jól megírt forgatókönyv, milyen a zseniális rendezés. Szeretem kijelenteni, hogy a művészetek iránti igény napjainkban is olyan erős, mint a reneszánsz Itáliában, csak annyi a különbség, hogy most monumentális összművészeti alkotásokra vágyunk. Ennek két zászlóshajója a videojáték és a film.


A Baljós árnyak szerintem az eredeti trilógia után a legnagyobb filmművészeti alkotás az SW filmes univerzumon belül. Esetleg a JJ féle ébredő erő fogható hozzá, de fantáziátlansága nem méltó igazi SW magaslatokba helyezni a filmet. A Baljós árnyak ennek ellenére monumentális. Lukas víziójának leginkább megfelelő alkotás.


Még a forgatókönyv is szerintem pazar. Igazi űrwestern, mint az eredeti trilógia darabajai. Nem veszi túl komolyan magát, tisztában van a műfajjal. És ezért inkább a gyerekeknek szól. (gyerekként láttam) Vagy akár annak a gyereknek, aki minden felnőttben szunnyad.


Jó Jar-Jar tényleg idegesítő néha, a színészi játék is néhol döcögős. De valljuk be: nem ezért szeretjük a SW-t. Ugye Mark Hamill? Ugye Ewokok?... :D


A Baljós árnyakban annyi fantázia és ötlet összpontosul, hogy az számomra szinte szerzői magaslatokba emeli az alkotást. Lukas szerintem itt élte ki igazi szenvedélyét. Már nem kötötte a kezét a technika és a pénz. Lukas vitán felül zseni. Csak én érzem, hogy a Baljós árnyak élete fő műve. (Az eredeti trilógiát is ugye azért csinálta mert volt egy jó forgatókönyve de pénze már kevésbé, ahhoz hogy az 1,2,3-at leforgassa. ezért kezde a 4.5.6-al...) Pontosabban a 4-el mert tényleg csak erre futotta a költségvetésből... Az 5. 6. már csak a siker miatt vált lehetségessé...)


Szóval szerintem méltatlan amit ezzel a műalkotással tesznek. Egyedül vagyok ezzel a gondolatommal... És beteges ez az imádat részemről? :D



2018. okt. 24. 09:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy zseniális műalkotás, erős túlzás, de abban egyetértek, hogy a jobb Star Wars filmek között van. A második trilógia filmjei közül messze ez a legjobb, bár ez nem nehéz, mert A klónok támadása és A Sithek bosszúja egy-két jobb jelenettől eltekintve szörnyű lett. Qui-gon Jinn pedig az egyik kedvenc karakterem a Star Wars univerzumban, és ebben a filmben még Padmét is kedveltem, nem úgy mint a későbbi filmekben. A Jar Jar körüli hisztit pedig sose értettem. Az eredeti trilógiában C-3PO ezerszer idegesítőbb volt, de attól még azokat a filmeket a legtöbben szeretik.
2018. okt. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Oké szépen felsoroltad azoknak a rendezőknek a neveit, akiket minden filmművészet iránt érdeklődő 14 éves gyerek is ismer. A kérdésem az, hogy valóban láttál tőlük filmeket is?
2018. okt. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Lucas nevét ha jól számolom 3-szor sikerült rosszul leírni. :D


Amúgy abban egyetértek hogy jó film a Baljós árnyak, én sem értettem soha az utálatot ami övezi (bár a mostani filmeket még nagyobb utálat övezi, pedig azok is jók, ez úgy látszik ilyen trend). Darth Maul pl. zseniális gonosz volt, Qui-Gon is jó karakter, meg nekem tetszett a látványvilága is, hiába CGI, és mára kicsit csicsásnak hat, de azért majdnem 20 éve az elég erősnek számított. De amúgy nekem igazából egyik Star Wars filmmel sincs nagyobb bajom, én szeretem a szériát és el tudom fogadni a hibáit is, így sokkal inkább élvezem mint a butthurt fanboyok többsége, akik csak a hibát keresik mindenben.

2018. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#2! Ja láttam! Mikinek ráadásul javasoltam is, hogy robbantsa fel azt a pecót a Zabriskie Point-ban és dobjon be mögé egy Pink Floyd számot...


Stan-nek is mondtam, hogy ne legyen annyira prűd, amikor a Mechanikus Narancsot rendezi. Sürgetett a határidő, ezért beugrottam a vágóhoz a premier előtt és segítettem összevágni pár jelenetet.


Béla Bának pedig bemutattam Víg Mihályt a Werckmeister Harmóniák forgatása előtt pár hónappal. Aztán kiderült, hogy ő csinálja a zenebonát hozzá! Tök cool! :)

2018. okt. 24. 15:07
 5/20 anonim ***** válasza:
Azért jó film mert az első trilógiához ad magyarázatot hogy mi is a jedi rend stb. kérdések amik fenmaradtak azt építi fel ez a film.
2018. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül. Igazság szerint mára már lecsillapodott a PT-gyűlölet. Jól mutatja ezt a dislike-ok száma ezen a (viszonylag friss) videón:

https://www.youtube.com/watch?v=YvosjX9Zt1U


Egyébként őszinte leszek, a Baljós árnyakkal Jar-Jar az egyetlen probléma. És nála sem a karakter létjogosultsága a filmben (fontos szerepet tölt be), hanem az idétlensége. A kisgyerekek miatt csinálták ilyenre.


Viszont műakoltásnak egyetlen Star Wars-filmet sem neveznék. Műalkotás egy művészfilm. A Star Wars pedig egy szórakoztató popcornmozi. Az összes.


(egy rajongó, aki többé-kevésbé, de az összes SW filmet szereti, igen, még a TLJ-t is)

2018. okt. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
#4 A Space Odyssey végén lévő LSD-trip is a te ötleted volt?
2018. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

szerintem is jó.

1.bemutatja a köztársaságot.

2.új bolygók,rengeteg idegen lény pazar háttér előtt.

3.fogatverseny.

4.az egyik legjobb sw főgonosz.

5.magyarázat az erőre.


gyenge pont

1.a droidok akik más filmben terminátorok itt eléggé gyengécskék.

2.gungen faj.

3.túl pipogya jedik.

4.az egyik legjobb sw főgonosz kiírása.

2018. okt. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igazatok van, hogy műalkotásnak azért erős definiálni. Végső soron azért mégiscsak egy Hollywood-i filmről beszélünk.


Viszont a Design, a látványtervezés, az egész setting a filmben valami egészen döbbenetes kreativitást vonultat föl. Tudni kell, hogy a koncepciós rajzokat és a maketteket képző és iparművészek készítik. Valahol igazságtalannak is érzem, hogy ők csak a stáb részei azt jól-van.


Ha más miatt nem is, a művészek munkája talán mégis műalkotás kategóriába helyezi számomra. Nyilván mint film ennél sokkal többről van szó. A marketingesek a producerek mind-mind rászállnak a munkára és eladható terméket kovácsolnak belőle. A művészeti munka itt csak egy szükséges elem...

2018. okt. 25. 08:18
 10/20 A kérdező kommentje:

,,A Space Odyssey végén lévő LSD-trip is a te ötleted volt?"


Szerintem nézd meg újra a filmet! Az nem egy LSD trip... Bizonyára van oka annak, hogy te erre asszociálsz, de itt sokkal többről van szó!

2018. okt. 25. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!