Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak nálam szerepelt le...

Csak nálam szerepelt le Amerika Kapitány a Polgárháború című filmben?

Figyelt kérdés

Ugye adott a sztori. Amerika Kapitány és Vasember egymásnak feszül. A barátok ellenségekké válnak. Ebben a viszonyban a Kapitány óriási csalódást okozott. Szembe ment a törvénnyel. Szétzilálta a Bosszúállók csapatát, és még erőszakot is szított a csapat között. Végig csak a saját érdekeit nézte, és csak a saját áligazságáért sodort bajba másokat. Képmutató és álszent módon viselkedett. Rhodey is majdnem meghalt miatta. A repülőtéri bunyóban Buckyval ott hagyják a csapat többi tagját, és hagyják, hogy bebörtönözzék őket.

A Tony Starkkal való barátságát kidobja a kukába, miért is? Mert ellentétesen állt hozzá egy dolgohoz (aki nincs velem az ellenem van elv?). Meg Buckyért. A tömeggyilkos, szupergonosz Buckyért akit évekig nem is látott. Eleve visszatetsző számomra, amikor háborús bűnösök erkölcscsőszködnek.

Aztán a végén Vasember simán leveri mindkettőjüket, persze mivel Rogers nevét viseli a cím, egy alattomos húzással sikerült úgy kihozni a filmet, mintha ő győzött volna. Aztán még nagy kegyesen felajánlja Starknak a végén, hogy "hívj ha baj van, számíthatsz rám" Elvileg pozitív szuperhőstől ilyen álszent, ellenszenves viselkedés senki mástól nem rémlik.

Ti hogy gondoljátok? Vasembernek vagy Amerika Kapitánynak adtok igazat a dologban?



2020. jún. 26. 13:39
 1/7 anonim válasza:
100%

Igaz, hogy a Kapitány szembe ment a törvénnyel de egész eddigi életében csak parancsokat követett és most ott volt neki Buky aki nem mellesleg a legjobb és első barátja aki mindig ott volt mellette. Ugyanakkor ott volt a Szokóviai egyezmény amit a kapitány már az elején kijelentett, hogy ez nem tetszik neki szóval szerintem nem volt képmutató egyszerűen a saját hite szerinte cselekedett.

Közvetetten okozta majdnem Rhodey halálát. Őt Vízió lőtte le aki sólyomra célzott szóval ott a Kapitánynak nem volt közvetlen szerepe.

Tonyval barátok de ugyanakkor még mindig Bucky a legjobb barátja és már a Tél Katonája óta próbálja visszahozni az emlékeit mivel Bucky agyát kimosták, szóval míg másnak Bucky egy tömeggyilkos addig Stevenek a barátja és meg akarja menteni és visszahozni.


Mind 2 oldalnak igazat adok, Tony elfogadja a korlátozásokat illetve haragszik Buckyra amiért megölte a szüleit, Steve megpróbálja megmenteni a barátját és bizonyítani hogy ártatlan és szerinte a Bosszúlááók nem tudna olyan hatékonyan működni ha előtte várni kéne, hogy megengedik-e nekik hogy akcióba lendülhessenek.

2020. jún. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Rhodey balesetéhez nem igen van köze. Valóban őket üldözték, de nem ő lőtt Rhodey-ra.


Számomra nem okozott csalódást. Buckyval való barátsága jóval régebbi és erősebb, mint Tonyval. Nem meglepő, hogy őt védi. Bucky mindig mellette állt. Azon amin együtt keresztül mentek sokkal többet jelent számára, mint Tony. Főleg, hogy azt hitte idáig, hogy halott.


Az, hogy szembe megy a törvénnyel vagy sem, az ő döntése.


Tonyt is megértem, hogy dühös, de én a helyében máshogy cselekedtem volna. Érthető, hogy gyűlöli Buckyt, de Bucky agymosott állapotban, parancsra tette, amit tett. A tényeken persze nem változtat, de logikus volt, hogy Steve védeni fogja. Én nem akarnám ezért Buckyt megölni, hiszen valójában nem ő tehet róla, nem ő akarta ezt. Biztosan kiakadnék, haragudnék rá, de semmiképpen nem akarnám bántani.

2020. jún. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott hogy az a törvény egy hülyeség volt, megkötötte azok kezét akik megvédhetik a világot. Nem vitatom, hogy akik egyetértettek vele (Tony, Natasha, Vízió stb.) ők úgy látták helyesen cselekszenek, de a Végtelen háborúra kiderült hogy baromság, működésképtelen és konkrétan ők váltak ellenséggé miután segíteni akartak. Nem véletlen hogy Steve-nek ez nem tetszett. A bürokrácia meg akarta szabni nekik mit tegyenek és mit nem, holott fogalmuk sem volt róla mi a ténylegese veszély amivel szembenéz a világ. Ha Ross tábornok parancsait követik, a Föld halott.

Ez az egyik. A másik: Bucky, legalábbis a "józan" Bucky nem gyilkolt. Egy agymosott, távvezérelt kvázi robot volt aki megölte Stark szüleit. Nem tudta mit tesz, nem volt tudatánál, egy végrehajtó volt önálló akarat nélkül, akit saját akaratán kívül tettek olyanná amilyen. Nem hibáztatható azért amit elkövetett, bármilyen súlyos dolog is legyen. Tonynak lehetett volna annyi esze hogy ezt felfogja. Nem mellesleg Steve-nek Bucky volt a gyerekkori barátja, a nagybetűs barát, akivel egymás életét mentették meg, nyilván mellé fog állni. Mindenki ezt tenné.

Illetve ha már a cserbenhagyásról van szó, Marvel kapitány lazán elhúzott a Végjátékban és nem segített gyűjteni a köveket, pedig neki egyszerábben ment volna az utazás vagy a harc mint teszem azt Natashának vagy Nebulának vagy Hangyának... De nem, ő simán lelépett. Vagy épp Sólyomszemék, akik a Végtelen háború idején otthon csücsültek, nem segítettek a többieknek harcolni Thanosék ellen.

2020. jún. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Én is egy kicsit negharaguttam mert szembeszállt a kedvenc szuperhősömmel :(
2020. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem is tudom, én amúgy se bírom Amerika Kapitány inkább a színészt szeretem:).

A Polgárháborúban nagyon idegesített, miatta szétment a csapat, miatta kellett a harc. Itt Wanda is idegesítő volt, ahogy Vízióval bánt. Számomra Tonynak volt igaza, bár szerintem ő se akarta hogy mások döntsenek róluk, csak hát ilyen volt a helyzet.

Nem tudom hogy vagytok vele, de nem kellett volna Rogersnek a pajzsot Tony reactorjába "állítani„. Hiába a tél katonája ölte meg Tony szüleit és nem Bukcy, akkor sem kellett volna ilyeneket művelni. Viszont szegény Natasha, ő szerintem többet érdemelt volna. Bár kicsit csalódtam amikor Stevenek segített. Wanda megérdemelte hogy börtönben legyen, mivel igen is megolt embereket az EREJÉVEL, és az Ultron korába is láthattuk hogy mihez volt képes, mert azt hitte hogy a Bosszúállok a „rosszfiuk"

2021. jan. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
84%

Engem inkább az zavart, hogy a filmben felcserélődtek a szerepek.

Addig amerika kapitány volt a szabály követő jófiú, és tony az, aki nem volt hajlandó odaadni a páncélját senkinek, és önállóan gondolkodik.


Itt meg pont ellentétesen viselkednek a személyiségükkel. Meh.

2021. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
De azt tudod ugye hogy Bucky az nem volt magánál mert a Hydra programja futott az agyában mikor azokat a tetteket csinálta.
2022. jan. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!