Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért beszélnek máshogy egy...

Miért beszélnek máshogy egy magyar filmben, mint egy magyar szinkronos filmben?

Figyelt kérdés
Más hangsúlyozás például. Most nem a kisgyerekeknek való rajzfilmekről beszélek, ahol minden szereplő vinnyog, hanem rendes, élőszereplős filmek szinkronjának a különbségéről. Olyan esetekben is, amikor a szinkronszínész rendes szerepeket is vállal.

2020. júl. 8. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagyok egyáltalán szakértő,a megfelelő szakszavakat sem tudom itt neked prezentálni. :-) szóval előre is bocsi.


Szerintem azért, mert nem mindegy, h mikrofonba, többszöri felvétellel, hangkeveressel oldanak meg egy hangot (szinkron), vagy azt "élőben" veszik fel (film). Tudom h a film esetén is van mikrofon, hangmérnöki munka, de szerintem alapvető akusztikai különbségek vannak a kettő között.

2020. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Én is csak laikusként, az is más lehet, ha benne állsz a jelenetben, mint Gyuri és veled szemben Juli, akivel ordítva veszekedtek. Illetve ha állsz a pult mögött, fejeden füles, előtted papírok és ordítasz, mikor Georgnak ordítani kell, miközben July magyar hangja sehol sincs, mert ő két óra múlva megy be felvenni a saját szövegét.
2020. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is más élőben felvenni valamit, ahol a színészi játékra is oda kell figyelj, a szinkronnál pedig mindegy mit csinálsz az arcoddal, külön magába a hangba jobban bele tudod élni magad.
2020. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Ma már csak egy száját kár a szinkron színész, akkor elég nehéz eljátszani a szerepet.
2020. júl. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Csak az előttem szólókhoz tudok csatlakozni.

Egyáltalán nem mindegy, hogy egy hangszigetelt szobában retkes drága mikrofonba beszél az ember amit aztán megvágnak, kijavítanak, vagy nyílt téren messze a mikrofontól, háttérzajjal.

2020. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én máshonnan közelíteném ezt meg, mint az előző válaszolók. Amikor szinkront készítenek, általában a színész egyáltalán nem merül el a történetben, a szerepben, akkor olvassa életében először a szöveget, amikor elékerül, és rutinból dolgozik. A szinkronos filmeknél nagyon gyakori, hogy a magyar színészek olyanfajta túlaffektált, túl dallamos, túlartikulált, színpadias módon beszélnek. Ez a nézők figyelmét jobban fenntartja, a beszéd "érdekesebbnek" tűnik, de nem kifejezetten hiteles. (Pl. képzeljük amint egy amerikai filmben kávét rendel a szereplő, akkor a magyar szinkron ilyen macsósan, magabiztosan affektálva fog szólni, de ha valaki ezt a hangsúlyozást leutánozva rendelné meg a kávéját egy magyarországi kávézóban, akkor ott a pultos és a vendégei is idiótának néznék). Az is gyakori, hogy a szájmozgás követése miatt a szinkronban olyan helyeken tartanak szünetet a mondandóban, ahol amúgy egy valódi helyzetben egy magyar beszélő nem tartana szünetet.


Amikor pedig egy magyar film készül, akkor ilyen indokalatlan szünetek ugyebár nincsenek, a színész rákészül a szerepre, és jó esetben a kifejezésmódja jobban fog hasonlítani ahhoz, ahogy egy magyar anyanyelvű ember rendel kávét / beszél a barátaival / beszél a gyerekével stb. Sokszor azok a nézők, akik a magyar szinkronos filmek beszédstílusához szoknak hozzá, azoknak az életszerűbb magyar anyanyelvű beszéd "unalmasnak", "laposnak" meg ilyeneknek tűnik, de az a helyzet, hogy a való életben is laposabb hangsúlyozással és kevésbé artikulálva beszélnek az anyanyelvű magyar beszélők, tehát ez valójában így hitelesebb.


(Megjegyzés: természetesen léteznek sajnos magyar filmek, ahol életszerűtlen, idétlen szövegeket írnak a forgatókönyvírók, és olyan is, hogy rosszul adják elő őket a színészek - de sokszor olvastam már ezt az "unottan beszélnek" kritikát olyan magyar filmek esetében is, ahol valójában csak jól utánozták a való életbeli beszédmódot.)

2021. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!