Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki, mit vár a Jurassic World:...

Ki, mit vár a Jurassic World: Világuralom-tól (Dominion)?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi lesz a sztori?

2020. júl. 23. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Felteszed holnap is ugyanezt a kérdést?
2020. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
???
2020. júl. 23. 15:26
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Amit várok:

1. Kidolgozott sztori, ami jobban hajaz egy bioscifire vagy ökoscifire.

2. Az őslények állatokként kezelése. Ne filmes szörnyek legyenek, amiknek össze kell csapniuk egymással (lásd spino vs t.rex, indominus vs. t.rex, raptor vs indoraptor). Ne legyen ilyen benne, elegem van a Godzilla meg Kong filmek baromságaiból.

3. Realisztikusabb viselkedés és képességek. Ezt most nem feltétlenül arra értem, hogy a jp dínók legyenek paleontológiak korrektet (mert ugye nem azok), de már elegem van abból is, hogy a növényevők védtelennek vannak bemutatva. A JW-ben az ankylosaurus simán halálosan megsebesítette volna a farokcsapásával az i.rexet.

4. Álljon meg a mosauasurus a növésben, mert lassan kinövi a Földet is. Ha már nem fáradnak azzal, hogy az őslények normálisan nézzenek ki, akkor legalább a méreteikkel maradjanak realisztikusak. Nem Godzilla-klón szörnyes filmet akarok nézni, hanem egy filmet, amikben az őslények a főszereplők. A Jurassic parkban még többnyire állatokként kezelték őket és abból adódtak a problémáik, hogy egy kihalt állat viselkedését nem ismerték ahhoz eléggé, hogy alkalmazkodjanak hozzá. Ahogy haladtunk előre úgy vált az egész creature feature hülyeséggé. pl. Bukott Birodalomban láva és tűz ömlik mindenhol, de a Baryonyx menekülés helyett az emberekre támad, mert ezt teszik a szörnyek. Elegem van ebből is.

5. A színészekkel nincs bajom, de a karakterek, akiket alakítanak unalmasak és nem passzolnak nagyon a történetbe. Az első filmben paleontológusok és amatőr dinoszauruszrajongók voltak, Malcolmot leszámítva. Most van egy üzletasszony pálfordulással a petába, meg egy volt katona/alkesz/állatidomár/motoros valaki. Nagyon nem a karakterek, akikre én ráhúznék egy trilógiát őslényekről. Ez már mondjuk késő bánat, de jó lenne, ha a stafétát ezektől olyan karakterek vennék át, mint Grant, Ellie vagy Sarah Harding. (Ha igaz, hogy terveznek további filmeket.)


Ettől függetlenül én nem számítok jobb sztorira, mint a Bukott Birodalom.

A JW is csak azért működött, mert koppintotta az eredetit és továbbgondolta azzal, hogy már üzemel a park. De a főbb jelenetek a könyvekből vagy egyéb médiából lettek kiollózva.

Az egyelten jó és merész lépése a filmeknek az volt, hogy kivitték végre a lényeket a szigetről.

De ha kicsit kreatívabbak ez már megtörténhetett volna offscreen is a park és world éra között, amikor az állatok maguktól migrálnak a szigetről a kontinensre. A legtöbbjük képes úszni, simán megtehették volna. Ahelyett, hogy végigszenvedünk ehhez két filmet.

A globális felmelegedést is bele lehetne szőni. Az eredeti filmekben klónoztak növényeket is. A jurában/krétában magas volt a szén-dioxid szint, az akkori növények sokkal nagyobb mennyiségben képesek voltak ezt megkötni (így magasabb volt a tápértékük is), mint a mai fajok. Az ingen klónozhatott volna már olyan fajokat, amik akkor élték a virágkorukat, beszállhatott volna a mezőgazdaságba, természetvédelembe, mert ezekkel az újraalkotott fajokkal ülteti tele a bolygót. Ebből lehetnének politikai és ökológiai katasztrófák. Ha pedig felborul az egyensúly, akkor a dinoszauruszok könnyebben le tudják nyomni az emlősöket és tényleg elterjedhetnek. Én vártam a két film alatt, hogy használják valamire a már felvezetett paleobotanikát, de eddig semmi.


A sztori szerintem rossz lesz. :( Ettől függetlenül biztos megnézem. Lövöldözésre és "epikus" harcokra számítok.

2020. júl. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi filmek alapján nem sokat várok, max üres látványosságot, erőltetett mondanivalót és nosztalgiafaktort. Arra azonban kíváncsi vagyok, mi lesz Lewis Dodgson szerepe és hogy bevezetik-e a Biosynt vagy egy más ellenséges céget. Mindkét eredeti könyvben és még az első filmben is Dodgson volt a cselekmény egyik fő mozgatórugója, és érthetetlen, hogy a többi filmben teljesen megfeledkeztek róla és a cégéről. Ideje már, hogy felvegyék ezt az elfeledett cselekményszálat és kezdjenek vele valamit.

Emellett halovány kíváncsisággal várom, hogy az újonnan felvett őslénytani tanácsadónak mekkora beleszólása van a filmbe. Mert az előző filmben szereplő dinók közül néhány még a Jurassic filmek színvonalához képest is pocsékul nézett ki, és ezt még azok is elismerték, akik a filmeken dolgoznak. A filmeseknek régóta fel kellett volna ismerniük, hogy nagy befolyásuk van a közvélemény alakításában, merthogy sajnos az átlagember úgy gondol az ősállatokra, ahogy a Jurassic filmek ábrázolják őket, pedig a filmekben szereplő kreatúrák és a valódi állatok közt ég és föld a különbség. A filmkészítők eddig semmibe vették a tudományt és szó szerint ötven-száz éves klisékre és sztereotípiákra hagyatkoznak az állatok megjelenítését illetően. Ezért leszek kíváncsi arra, hogy egy friss szaktanácsadó képes lesz-e javítani a helyzeten akár egy picit. De igazából kétlem.

2020. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, nem igazán a kiszabadult dínókra fog fókuszálni, csak az első felébe fog...(mivel azt mondta a producer lesz folytatás és a Dominion egy új kezdet lesz, és a dínók reméli még jó sokáig az emberek között maradnak...)

Szerintem erre a Biosyn-ra fog épülni, és itt lép képbe szerintem Dodgson is...

Én Dr. Alan Grant-re vagyok kiváncsi, hisz nagyon szerettem a Parkokba is a karaktert...

Remélem hoznak be új fajokat is valahogy, valamint jó lenne látni a Spinosaurust is újra...

2020. júl. 23. 19:20
 6/8 A kérdező kommentje:
A pletykák szerint a Biosyn fog újabb dínókat csinálni...
2020. júl. 23. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ettől nem lesz jobb. Csak az ingen helyére behelyettesítik a biosynt és kész.
2020. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet...
2020. júl. 23. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!