Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szólnátok, ha legújabb...

Mit szólnátok, ha legújabb Star Wars trilógia helyett ez a történet játszódott volna le?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozok azon, hogyan kellett volna folytatni a Star Warst a 6. rész után. Az, amit kaptunk, szerintem egy nulla, jobb lett volna, ha el sem készül, aki szereti ezt az univerzumot, annak egyenesen sértés, amit kapott. Úgyhogy felvázolom most az én ötletemet, hogy ha rám bízták volna a sorozat folytatását, én hogy csináltam volna meg. Igaz, terjedelmi okokból csak az első részt fogom itt leírni, elképzeléseim vannak a többi részről is, de eddig az első részt találtam ki legrészletesebben. Ez most hosszú lesz, úgyhogy megpróbálok minél vázlatosabb lenni.


Szóval Darth Vader halálával szétesett a Galaktikus Birodalom, az összes elnyomott rendszer fellélegzik, mindenhol ünnepelnek stb. Igen ám, de hamar felvetődik a kérdés, hogy hogyan tovább? Corusanton ennek megtárgyalására összeül a szenátus, és nagy viták zajlanak. Különféle csoportosulások jönnek létre. Vannak, akik a köztársaságot szeretnék feléleszteni, de úgy, hogy a kancellárnak korlátozott jogkört adnak, és visszahívják a jediket, hogy ők ellenőrizzék a kancellárt. A jedik kérdésében viszont ők sem értenek egyet, sokan a jedik nélkül képzelik el a köztársaságot, mondván, hogy végülis a jedik miatt is bukott el az előző köztársaság, jobb mindenkinek nélkülük, és egyébként is kb. Luke Skywalker az egyetlen jedi, aki létezik. Mások viszont azt akarják, hogy Corusant hatalma szűnjön meg, csak egy laza föderáció legyen, amolyan gazdasági közösség legyen csak a rendszerek között, és a rendszerek váljanak függetlenné. Egyesek pedig egyenesen ki is válnak a köztársaságból, elhagyják Corusantot, közülük a legerősebbek a mandalóriak.


A bevezető film nagy része egyébként a politikáról szólna, és a központi kérdés tehát a galaktikus birodalom jövője körül forogna, persze a politikai ellenfelek felbérelnének az alvilágból bérgyilkosokat is mások ellhallgattatására, visszakapnánk az előzményfilmekből a corusanti mozgalmas utcajeleneteket, a politikát, az intrikákat, utcai lövöldözéseket, üldözéseket, felbérelt alvilági alakokat...


A köztársaság egységének legtekintélyesebb híve egyébként Leila hercegnő lenne, aki a jediket is vissza akarja hívni és őt akarnák sokan elhallgattatni.


A politikai viharokon túl romlana egyébként is a közbiztonság, az űrt csempészek, rablóbandák tartanák ellenőrzés alatt, egyszóval látszana az erős központi hatalom és a jedik őrző szerepének hiánya. Pl. a film felütése, kezdő jelenete is lehetne, hogy egy köztársasági szállítmányt éppen mandalóri rablók fosztogatnak ki.


Mandalória ugyanis hamar megszervezné magát, a vezérük a fekete fényű fénykarddal hadonászna (azt úgy megnézném filmben!), és több csillagrendszert elfoglalnának, amolyan kisebb birodalmat hoznának létre maguknak, és szövetkeznének a Hondo-féle kalózbolygóval is. A köztársaság pártján lévő bolygókat pedig rendszeresen fosztogatnák, igazából a közrendre ők jelentenék a fő veszélyt (de lennének független kalózrendszerek is). De kirajzolódna az a helyzet, hogy az új trilógia fő konfliktusa Mandalória és Corusant között formálódna.


Közben Leila hercegnő tekintélye és ügyes politizálása nyomán valamelyest konszolidálódna a Corusanti helyzet is, hadsereget szerveznének, és sikerülne rábeszélni több rendszert is, hogy maradjanak a birodalomban és szervezzenek egy új birodalmi hadsereget. Mandalóriában (aminek a fővárosát is szívesen látnám filmvásznon) ezért elhatározzák, hogy Leila hercegnőt el kell tenni láb alól, amit viszont nem mandalóriaira akarnak bízni, mert az egyértelmű casus belli lenne, hanem egy fejvadászra bízzák...


A másik történetszál Luke lenne, aki idős jediként a Dagoba bolygón képzi ki a jedik újabb generációját, amit mi viszonylag részlegesen nyomon követhetnénk. Pl. megnéznénk, hogyan rakják össze a fiatal tanoncok a saját jedikardjukat, hogy szerzik meg hozzá a kristályt, illetve a galaxison belül felkeresnék az elfeledett jedi templomokat, amelyek már romos állapotban vannak, de mégis megismernék ezekben a rég elfeledett jedi-tudást. Viszontlag részletesen megismernénk az ifjú padawanokat, és meg is szeretnénk őket, mint új karaktereket. (Itt jegyzem meg, hogy Han Solo már nem élne, Leila hercegnővel pedig van gyerekük, de a gyerek Corusanton lenne, és politizálna Leila fiaként, azaz a jedi dolgokkal nem ismerkedne meg - ennek az az oka, hogy a 6. rész után Luke elvonul ugyebár újabb jedi generációt kiképezni, tehát Leilával nem igen tartaná a kapcsolatot).


Egy corusanti senatusi nap után Leila fáradtan lépne a szobájába C-3PO társaságában, és ahogy felgyulladna a villany, egy köpenyes (láthatólag női) alak állna a szobában. Hirtelen vörös színű fénykard villanna, és Leila hercegnő holtan esne össze.


A következő jelenetben Mandalória fővárosában a mandalóri vezér előtt állna ez a köpenyes alak, és átvenné a gyilkosság után járó díjat. Kicsit elbeszélgetnének, és amikor a nő letolja a fejéről a "kapucniját", elénk tárulna az öreg Ventress boszorkányarca (csak az sántít ebben a dologban, hogy aki nem látta a Clone Wars sorozatot, nem tudja, hogy ő ki). Mindenesetre Ventress ezután beszállna a hajójába, és az űrben, miközben utazik, vízióként megjelenne előtte az "Éjanya", és mondaná neki, hogy menjen haza a vöröses, misztikus bolygóra, ahonnan származik, mert itt az ideje feltámasztani a sith rendet... Ventress elmegy tehát erre a bolygóra, bolyong az ősvadonban, és megjelennek előtte a nővérei és az "anyja" szelleme, akik ugyebár testi létükben nem léteznek, mert annak idején a szeparatisták kiirtották őket, csak szellem formában léteznek. Ventress megkérdezi, hogy mit kíván tőle "anyánk", aki azt mondja, hogy Ventress az egyetlen, még élő valaki, aki sith kiképzést kapott, ezért rajta áll az, hogy a sithek "dicsőségét" visszahozza. Viszont a kiképzése annak idején nem fejelődött be, mert Dooku gróf eltaszította magától (ennek a története szintén a Clone Warsban van, de itt is elmagyaráznák részletesen, hogy akik nem látták azt a sorozatot, mégis értsék). A feladat tehát az, hogy Ventress menjen el Dooku gróf elhagyatott kastélyába, és ott kutasson sith ismeretek után. Ez meg is történik, megelevenedik előttünk Dooku gróf kastélya, amely már romos állapotban van, és itt Ventress olyan titkokat fedez fel, amelyekhez eddig nem fért hozzá (hiszen Dooku csak azt tárta fel előtte, amit akart, de nem mindent). Pl. útvonalakat talál elfeledett sith templomokhoz, amelyeket fel is keres, és ahogy Luke-ék jedi templomokat fedeznek fel, látjuk Ventresst, ahogy ő pedig sith kultikus helyeket, ahol ő is rengeteg tudásra tesz szert.


Leila fia közben megkeresi Luke-ot, aki éppen az ifjakat tanítja, és bölcselkedik, mint egykor Yoda. A fiú elmondja, hogy milyen siralmasok az állapotok Corusanton, és a galaxisban és szüksége volna a világnak a jedikre. Luke szabadkozik, hogy ez igazából nem a jedik szerepe, és pont az volt a rend veszte, hogy túlságosan nagy lett a világi hatalmuk stb., de amikor a fiú benyögi, hogy már anyját is eltették láb alól, akkor Luke felemelkedik, és kezébe veszi a fénykardját...


Közben Ventress egyre erősebb és tájékozottabb a sötét oldal dolgaiban, az "anya" szellemével sokat kommunikál, tájékoztatja, hogy halad a tanulásban. Az "anya" megkérdezi, hogy mi a következő lépés? Erre Ventress azt monda, hogy "ideje tanítvány után nézni". És az első rész így végződik.


Mi a véleményetek? :D



2020. aug. 14. 15:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%

"csak az sántít ebben a dologban, hogy aki nem látta a Clone Wars sorozatot, nem tudja, hogy ő ki"


Aki pedig nem olvasta a Sötét tanítványt, nem tudja, hogy már rég meghalt. :D

A konfliktus és a politikai irány szerintem is jobb irány lett volna, viszont ami a gonosz karaktereket illeti: vagy Plagueis aki visszatért a halálból, vagy Windu mester aki bosszút akar állni a Skywalkereken.

2020. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Köszi, tényleg nem tudtam, hogy meghalt. Akkor egyszerűen az éj leányaiból választana valakit az éjanya, és őt küldené Dooku kastélyába, hogy "művelődjön", sőt, meg is idézhetnék boszorkányvarázslattal Ventress szellemét, és ő is képezhetné ezt az éjleányt. Így pótolni lehetne Ventresst.
2020. aug. 14. 15:26
 3/32 A kérdező kommentje:

Plagueis tényleg visszatérhetne, de akkor ő legyen egy újabb hatalmi pólus azokon felül, amiket leírtam.


Windu visszatérése a halálból számomra erőltetett, kb. olyan lenne, mint Darth Maul feltámadása, nem kell mindenkit visszahozni, aki már meghalt.

2020. aug. 14. 15:29
 4/32 anonim ***** válasza:

(1-es vagyok)

Nekem annyira nem tiszta, miért akarnák ők a sith rendet feléleszteni. Sidious-t Talzin tanította a mágiára. De ő elárulta és elrabolta a fiát Maul-t, majd később az ő parancsára Grievous kiirtotta a teljes bolygóját, nem beszélve arról, ahogy Dooku gróf elárulta Ventress-t aki halálig tartó bosszúra esküdött fel. Majd később Sidious, Dooku és Grievous hárman elmentek és megölték Talzint.

2020. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Pont ezért. Mert az eddigi sithek az ártalmukra voltak, de ők most maguk közül akarnak valakit, sith-té nevelni, tehát hogy egy éj leánya legyen a sith, ezzel a sötét erő tudását az éj leányai boszorkánytudása szolgálatába állítsák.


Visszatérve még egy kicsit Plagueis-ra. Nekem az vele a bajom, hogy őszintén szólva, elegem van abból a felállásból, hogy van egy hatalmas erejű főgonosz, aki természetfeletti erővel mozgatja a szálakat. Ez olyan, mintha megint a régi Darth Sidious - Skywalker felállás lenne. Én egy olyan Star Warst néznék szívesen, ahol vannak sithek, vannak jedik, vannak a Corusantiak és vannak a Mandalóriak, és ezek kb. egyforma erősek, és hentelik egymást, a 2-3. rész epik csatákról, hatalmas fénykardpárbajokról stb. szólna, de egyik sem lenne a másiknál nagyságrendekkel erősebb. Nem kellenek Sidious-erejű karakterek, halálcsillagok, akik ellen az esélytelen lázadók felveszik a harcot... Ebből a felállásból elegem van, ezt nem bírnám nézni.

2020. aug. 14. 15:39
 6/32 A kérdező kommentje:
Még valamit: inkább olyat néznék meg, hogy mindenki építgeti a hatalmát, tehát az éj leányainak is építeni kéne a nulláról a sith tudást, a jediknek is építeni kell szinte a semmiből a jedi rendet, Corusantnak a birodalom romjaiból kell újjáteremteni a köztársaságot, Mandalóriának pedig meg kell ragadni a hatalmat és másokat kell kalózkodással kifosztani. De ezeknek a kialakulása a szemünk előtt történne. Ha visszahozol egy régi főgonoszt, akkor az már eleve egy kész, kifejlett ellenség, és ez számomra ugyanolyan, mint a Snoke a semmiből...
2020. aug. 14. 15:43
 7/32 anonim ***** válasza:
Bírom a Mandaloriakat és a sitheket is, de ők messze nem egy súlycsoportban vannak és zavar is ha úgy vannak ábrázolva. Erő nélkül nem tudnak semmit ártani egy sithnek, ők meg megfojtják távolról bármelyiket... Maul pedig még erő nélkül is lenyomta Pre Vizslát.
2020. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
39%
Lehet szidni az új trilógiát, nekem sem a szívem csücske, de az a jelenet kifejezetten tetszett amikor Sidious kettécsapta a flottát. Jól ábrázolja, hogy vannak itt az erőviszonyok. 1 sith > 1 flotta. Az ilyen random katonák nem rúgnak labdába erőhasználó karakterekkel szemben.
2020. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, annak idején az előzménytrilógiában is a jediknek azért tudtak gondot okozni ilyen-olyan harcosok. Pl. Obi-Van sem tudta elkapni a klónozóbolygón Jango Fett-et. A Clone Warsban is számtalanszor megesett, hogy egy-egy fejvadász, ügyesebb harcos, de akár egy harci droid is borsot tört egy jedi orra alá. De ugyanez igaz a sith-ekre is, pl. Dooku grófot is elkapták Hondóék (a kalózok), és fogva tartották egy börtönben.


Úgyhogy szerintem egy mandalóri nem tud egy jedit legyőzni, de felveheti vele a versenyt, több mandalóri pedig kifejezetten veszélyes lehet egy jedire. Egy mandalóri hadsereg pedig elég nagy erőt tud felmutatni.


Az általad leírt sith erő pedig szerintem túlzás, 1 sith - 1 flotta, ez szerintem hülyeség. Ha ez így lenne, mi szükség lett volna egyáltalán arra, hogy végignézzük, ahogy Palpatin hatalomra kerül cseles fontorlatokkal? Egyszerűen szétzúzott volna mindenkit a puszta erejével és kész...


Bár erről lehet vitatkozni, de pont ezért írtam azt, hogy nem ilyen kifejlett sith-eket hoznék vissza, hanem a sith-ek is kb. a nulláról építkeznének tudás tekintetében, így pedig egy mandalóri sereg számukra is kemény falat lenne...

2020. aug. 14. 15:55
 10/32 anonim ***** válasza:
56%

Egy jedi nem fog közvetlenül erőt használni egy másik élőlényen, nem fogja dobálni, meg fojtogatni, maximum ellöki magától ha nincs más lehetősége, de egy sithnek nincsenek ilyen gátlásai.

Palpatine ereje pedig folyamatosan nőtt és a Baljós Árnyak idején Plaugeis még élt, szóval ott nem tudta volna átvenni a hatalmat. És pont ez a lényeg, Sidious sith villáma leölte a flottát, de egy Jedi egy fénykarddal felfogta ugyanazt az erővillámot, ahogy korábban Yoda tette. Nem tudta volna ezzel a képességgel átvenni a hatalmat, ez csak demonstrálta, hol zajlik igazából a csata ebben az univerzumban, és mennyit számít a maradék.

2020. aug. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!