Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem nem tudnak az...

Csak szerintem nem tudnak az ázsiaiak jó élőszereplős filmet/ sorozatot csinálni?

Figyelt kérdés
Persze,kivételek mindig vannak.

2020. aug. 21. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
13%

Mondj valamit, amit tudnak jót csinálni!

Nézd meg a reklámaikat, a termékeiket, zenéjüket, stb...

2020. aug. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az animék a japánok részére. Többet nem tudok mondani.
2020. aug. 21. 18:45
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Biztos, hogy nem csak szerinted, akadhatnak más emberkék is, akik így gondolják, mindenesetre én nem értek ezzel egyet.


Én rengeteg dél-koreai sorozatot nézek mindenféle műfajban, a romantikustól a krimin át a horrorig, és azt kell mondjam, rengeteg a nagyon színvonalas alkotás. A színészi játék fantasztikus, ahogy a látvány is, soha egyetlen amerikai sorozatban sem láttam még olyan gyönyörűen megkomponált jeleneteket, mint a k-dramákban. A sztorik érdekesek, izgalmasak, fordulatosak és sokminden máshogy van bennük megközelítve, mint az amerikai sorozatokban, gyakran reflektálnak társadalmi problémákra is, szóval szerintem minden megvan bennük, ami egy jó sorozathoz kell. Persze akadnak borzalmas alkotások is, amik bár soha ne készültek volna el, de többségében nem ez a jellemző. Nekem az amerikai sorozatok már nem tudnak újat mondani, egyáltalán nem kötnek le, a koreai sorozatokat azonban nem tudom megunni.

2020. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jók az ázsiai filmek. Miket láttál eddig? Nem feltétlenül a mainstream vonalon kell keresgélni, és rengeteg mesterművet lehet talált.
2020. aug. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem emlékszem a címekre,de inkább romantikusokat(pl.valami BTS-es,asszem V főszereplésével?),egykét horrort,vígjátékot és akciót. Történésekre se nagyon emlékszem,de az élénken megmaradt,hogy kínszenvedés volt megnézni. A jó kategóriába,viszont az Ipman-t szériát tudnám sorolni.

Funfact,érdekes az Amerikai filmekben mindig keresem az ázsiakat, mert zseniális az alakításuk.

2020. aug. 21. 18:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek veled egyet, kedves kérdező. 2003-ban léptem be az ázsiai sorozatok és filmek világába, így elég sok tapasztalatom van. Láttam rengeteg japán, dél-koreai, kínai, taiwani, thaiföldi, sőt néhány fülöp-szigeteki és vietnami alkotást is. Japán filmekkel és sorozatokkal kezdtem, és meg kell mondjam, nekem nagyon tetszenek még ennyi idő után is. Természetesen, meg kell, hogy az ember szokja a másfajta színészi játékot, a sokszor lassabb történetvezetést, vagy a szokatlannak tűnő effekteket. De mind a japánok, mind a dél-koreaiak, mind a többi távol-keleti nép igenis készít kiváló alkotásokat. És igen, vannak nem túl jól sikerültek is. De pl. nem lehet azt mondani, hogy az összes amerikai film zseniális, mert nem az. Ahogy nem minden ázsiai film és sorozat pocsék.

Bár hozzánk inkább a mainstream, vagy a kosztümös sorozatok/filmek (pl. A Palota ékköve) jutnak el, de nem ennyiből áll a dolog.


Ha gondolod, keresd fel a blogomat, amely kifejezetten az ázsiai (japán, kínai, stb.) sorozatokkal, filmekkel, valamint animékkel és mangákkal foglalkozik. Hátha találsz magadnak valamit, ami megfog.


[link]

2020. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5, V mellékszereplő volt a Hwarang című történelmi-romantikus sorozatban, másban nem szerepelt. Erre gondoltál?
2020. aug. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Klasszikus japán filmipar pl.szamurájfilmek (a hèt szamuráj)


Hong kong filmek voltak az akciófilmek legjobbjai


Koreaiak elèg nagyot mentek az utobbi 20 èvben pl. Old boy

2020. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
Minden hulladék ami onnan jön, a förtelmes klónozott popegyütteseik, a nézhetetlen vacak sorozataik meg a gagyi termékeik amiket használni se lehet. Miért lennének a filmek kivételek? Ha jó filmet akarsz leginkább Hollywood táján keresgélsz, esetleg Európában.
2020. aug. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 bizonyára azért kapott az Élősködők négy Oscar-díjat mert egy hulladék film...


Hulladék termékek? LG, Samsung, Hyundai, Toyota, csak hogy néhányat említsek, persze lehetne folytatni a sort. Ezek tényleg gagyi, használhatatlan ázsiai termékek...


Sorozatokból nem csak a Palota ékköve meg a Boys Over Flowers létezik, zenékből sem csak a BTS és a Blackpink. Azért, mert felületesen láttad a legmainstreamebbet és nem tetszett, nem jelenti, hogy minden szar, ami onnan jön.

2020. aug. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!