Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Marvel és a DC univerzum...

A Marvel és a DC univerzum teljesen más?

Figyelt kérdés

Bocsi ha hülye kérdés, nem értek a szuperhős-filmekhez.


Azt tudom, hogy van Batman, Catwoman, Flash, Pókember és Vasember meg a többi.


Valaki leírná hogy vannak ezek? [Meg hogy milyen filmeket érdemes belőlük megnézni, hogy képbe kerüljek.]



2020. aug. 30. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted azt hogy teljesen más?

Mivel két külön cég így igen teljesen más, nem keverednek a hősök a helyek meg minden. De igazából az alapkoncepció hasonló, vannak szuperhősök.

Én inkább Marvel oldalról tudok neked segíteni, mivel nem vagyok akkora DC fan, viszont a Marvelt imádom. Ugye a Marvel filmeken belül van az MCU. Ez a nagyobb része a filmeknek. Ez egy összefüggő történetet mesél el filmről filmre. A nem MCU filmek (X-Men, Deadpool, Fastastic 4, stb) nem ugyan abban az univerzumban játszódnak. Ugye az MCU-n belül is van több ,,világ” (vagyis nem is világ, hanem helyszín, de mégsem teljesen csak helyszín, de ez kicsit bonyolult. De megérted ha megnézed a filmeket) pl. Midgard, Asgard, stb.

A Marvel (MCU) hősei (így a főbb hősök közül): Pókember, Vasember, Amerika kapitány, Feketepárduc, Hangya, Hulk, Fekete özvegy, Skarlát boszorkány, Higanyszál, Dr. Strange, Captain Marvel, Hangya, Darázs, Sólyom, Sólyomszem, Thor, Star Lord(meg még egy csomóan mások), Vízió

Nem MCU-s, de Marvel hősök: Rozsomák, Deadpool (mondjuk az ő esetében a hős túlzás), Fáklya, (illetve a Tobey és Andrew féle Pókember nem az MCU része)

MCU gonoszok: Thanos, Loki és Bucky (őket azért írtam egybe, mert azért nem teljesen gonoszok vagy nem mindig voltak azok), Mysterio, Vörös Koponya, Ultron, Hela,

DC hősök: Batman, Superman, Wonder Woman, Flash, Shazam, Aquaman, Cyborg, Zöldlámpás (ők az ilyen híresebbek)

Gonoszok: Harley Quinn, Catwoman (nem mindig), Joker, Lex Luthor

A nem MCU Marvel filmeket úgy érdemes nézni, hogy az X-Men filmeket megnézed aztán a Deadpool filmeket (bár nem igazán függ össze, de van benne utalás, illetve az Origins-ben már megjelenik), a Fantastic 4 nem függ össze velük, illetve az az 5 pókember film sem amit már említettem. A Punisher filmeket egymás után érdemes nézni meg a Blade filmeket is. Lehet valamit kihagytam.

A DC filmek sorrendjét őszintén nem tudom. De azok nem annyira függnek össze.

Ja és itt az MCU sorrendje:

[link]

Bár a dátumok nem jók rajta (hogy melyik évben játszódik) és a végére még oda kell tenni Pókember:Idegenben-t.

Remélem tudtam segíteni és mindent jól írtam (kicsit fáradt vagyok)! :)

2020. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Amúgy a hősöket csak azért írtam le, hogy tudd kicsit helyretenni hogy ki kicsoda és DC-s vagy Marveles.

2020. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Megint előző vagyok... :)

Azt kihagytam, hogy az MCU filmeket leginkább egyben érdemes megnézni, mert nem mindent fogsz érteni, ha csak belecsapsz a közepébe.

2020. aug. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, azon kívül hogy mind a kettő szuperhősökről szól. De azon kívül minden más
2021. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!