Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bigott hívők, ti miért veszite...

Bigott hívők, ti miért veszitek szó szerint a Bibliát ? Teljesen egyértelmű, hogy a Biblia nem szó szerint értendő, hanem inkább képletesen, nem is értem, ki az az elvakult, aki szó szerint veszi, ennyire senki nem lehet megvezetve, a csodák pl...

Figyelt kérdés
A Biblia nem egy tudományos mű. Nem vitatom, vannak, lehetnek benne megtörtént események, de a Biblia igazából egy tanmese, egy erkölcsi történetekből álló mű. Azt is emberek írták, és nem Isten sugallatára. Feltennétek az életeteket, és az egész vagyonotokat, hogy úgy, abban a formában minden megtörtént, ami a Nagy Könyvben meg van írva ? És komolyan azt hiszitek, hogy Isten leküldte a Fiát ember formában ? Komolyan elhiszitek ? Azért az Isten nem ennyire egyszerűen működik, sokkal komplexebb, mint amit a Biblia be akar adni nekünk. Isten nem személy, Isten maga az Univerzum, a rendező és teremtő erő maximum, de semmiképp nem emberi és nem rendelkezik olyan (erkölcsi) tulajdonságokkal, mint mi.

2020. jún. 5. 00:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 A kérdező kommentje:
A Biblia NEM Isten műve, hanem egy emberek által összefabrikált erkölcsi törvénykönyv, amit a zsidó főpapok, farizeusok, írástudók, apostolok írtak, ők akartak egy társadalmi rendszert létrehozni, és azt írták bele, ami egyrészt érdekükben állt, másrészt amivel a társadalmi rendet fenn tudják tartani. De azt feltételezni, hogy ez Istentől, vagy Isten sugallatából ered, nagyon bugyuta dolog szerintem. A vallást az emberek hozták létre, nem Isten. A hit már egy másik dolog. Az ember maga el tudja dönteni, mi a jó, vagy erkölcsi mércéje. És Isten nem kért senkit arra, hogy helyette földi emberek hirdessék az Igét. Isten nem egy személy, és egyáltalán nem úgy kell elképzelni, ahogy a Biblia leírja. Ha van Isten, akkor ő nem személy, egyáltalán nem hasonlít az emberre, nincsenek erkölcsei és érzései, hanem inkább egyfajta vezérlő-teremtő erő, maga az Univerzum, mi vagyunk talán a lenyomatai.
2020. jún. 5. 00:51
 2/87 anonim ***** válasza:
91%
Visszaigazolás kell, vagy őszinte választ vársz? Döntötted?
2020. jún. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 A kérdező kommentje:
Egyébként jól reprezentálja a helyzetet, hogy most mindenki nagyon hisz, de ha az életüket és az egész vagyonukat kellene rátenni, hogy minden betű szerint megtörtént, ami a Bibliában van, vagy hogy leküldte egyszülött fiát, meg isteni sugalmazás, szerintem nem lennének annyira biztosak. Talán kellene egy kis kritikai gondolkodás, nem szó szerint benyelni mindent, amit ezer éve leírtak a zsidő főpapok, meg írástudók. Félreértés nem essék, nem vonom kétségbe ezen erkölcsi törvények létjogosultságát, én is sokmindennel egyetértek, azzal nem értek egyet, hogy Isten adta ezt a szájukba sugalmazás révén. Isten nem így működik, és zavar, hogy mindent mindenbe bele akarnak magyarázni. Istennek a Bibliához semmi de semmi köze, azt 100 %-ban emberek találták ki, Istennek ahhoz semmi köze, és Isten sem egy személy, ha létezik egyáltalán, hanem maga az Univerzum, a Teremtőerő.
2020. jún. 5. 01:02
 4/87 A kérdező kommentje:
Az Egyház pedig nem azonos azzal a hittel, hogy hiszünk valami felső, rendező elvben. Lehetséges, hogy van ilyen, ezt nem vitatom. De ő nem várta el senkitől, hogy létrehozzák az Egyházat, senkit sem kért meg arra, hogy templomokat emeljenek neki, meg szentképeket fessenek neki, nem kérte azt, hogy a Földön Isten szolgái osszák az Igéit, mert Isten egyszerűen nem ilyen és kész. Nem így működik. Ez mind-mind, az Egyház emberi találmány, a pápával az élen. A vallás az önbizalomhiányos emberek kenyere, ha történt valami baj, járvány, természeti csapás stb, akkor próbáltak Istennel takarózni. A papok is csak sejteni vélnek dolgokat, pedig semmit sem tudnak, csak Biblia-órát tartanak, de betanult szöveget én is fel tudok mondani, attól még nem fogom elhinni. Szóval ez a helyzet, kedves bigott keresztények.
2020. jún. 5. 01:11
 5/87 A kérdező kommentje:
Jézus valószínűleg egy hittéritő lehetett (HA LÉTEZETT EGYÁLTALÁN), és tanította az embereket, gyógyított, arra hivatkozott, hogy Isten fia, pedig ez egy rohadtul nagy hazugság. Isten nem küld le senkit, nem így működik, Isten egy megfoghatatlan, végtelen valami, de nem személy. Aztán a zsidó főpapok ezt nyilván egy idő után megelégelték, hogy Isten fiának, vagy isteninek akarja kiadni magát.
2020. jún. 5. 01:18
 6/87 anonim válasza:
83%
Kérdező!, bocs de csak a kérdést olvastam el a regényedet nem. Ott elakadtam, hogy szerintem a bigott-oknak nem sok köze van a Bibliához.
2020. jún. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 A kérdező kommentje:
Jaj, hagyjuk már... Nagyon is érted 6-os, hogy miről beszélek, csak nem akarod megérteni. Igenis sok köze van, ha úgy nézzük, hogy van a Biblia, és a vallási fanatikusok mindent és mindent bele akarnak magyarázni, olyat is, ami a természet törvényeivel megy szembe. És betűről betűre van aki elhisz mindent, ez a durva. Tisztára mint a sötét középkor... Én egyébként nem vetek elmindent, picit hiszek abban, hogy van esetleg valami tőlünk független létező, talán egy nagyon picit hiszek benne, na de olyan gagyi módon, ahogy a Biblia tálalja ezt, szerintem undorító és gyerekes.
2020. jún. 5. 01:48
 8/87 anonim ***** válasza:
71%

A biblia szerint a hit nagyon fontos. Talán ezért.

Egyébként a biblia és a keresztény vallás nagyon nem ugyan az és erre csak akkor jösz rá mikor kiolvastad a bibliát. A biblia ráadást egy kerek történettet mesél el

2020. jún. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 A kérdező kommentje:
Az Isten képet azt emberek hozták létre, mégpedig a, maguk formájára. Szemezgettek belőle, milyen tulajdonságai legyenek, és azzal felruházták az ő Istenüket, ilyen egyszerű a történet. De sokan olyan csőlátásúak, hogy ezt nem veszik észre, pont az ilyeneket használják ki a csalók és a szélhámosok. Nem más ez, mint egy nagyon kifinomult és mesterien eltervezett manipulációs technika, az emberekre vonatkozóan.
2020. jún. 5. 01:53
 10/87 A kérdező kommentje:
És félreértés ne essék, én nem vettem el a Biblia erkölcsi, tanításait, a legtöbbel egyetértek. De a Bibliát és az erkölcsi törvényeket az ember hozta létre és nem Isten, az isteni sugalamzás pedig kimerült abban, hogy az akkori ember saját lelkiismerete, vagy önös, hatalmi érdekei mentén mit tartott jónak és rossznak.
2020. jún. 5. 01:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!