Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Marvel vagy DC? Ki melyiket...

~Rezi~ kérdése:

Marvel vagy DC? Ki melyiket szereti jobban? Indokoljatok!

Figyelt kérdés
Lehet szétszedni egymást😝

2020. szept. 1. 17:54
A kérdező szavazást indított:
Marvel
DC
Mindkettő
Egyik sem
31 szavazat
 1/9 Blabla bala ***** válasza:
78%
Marvel filmek sokkal jobbak. A DC filmek közül egyedül a wonder wuman-t szeretem
2020. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen Marvel! A filmjeik sokkal jobban tetszenek és a kedvenc hőseim is Marvelesek. Illetve a Marvel Studios színészei nekem sokkal szimpatikusabbak (mondjuk ez eléggé mellékes). Amúgy a DC-t is kedvelem de számomra a kettő összehasonlíthatatlan.

(Nyugodjon békében Chadwick Boseman!🥺❤️)

2020. szept. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Dc.

Mert Batman.

2020. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mcu szerintem egyértelműen jobb, mint a DCEU.


A sötét lovag trilógia zseniális, de az X-men filmek is nagyon jók.


Tobey féle Pókember filmek szintén nagyon jók.


A csodálatos pókember filmek szerintem gyengék lettek, de talán ezt be is árnyékolta a korábbi trilógia.


Gyerekként Supermanen, Batmanen és Pókemberen nőttem (nőttünk fel sokan) fel.


Deadpool is egész jó és újat is mutatott.


Régebbi szuperhős filmek többsége szerintem elég gyenge, de ott például a DC a jobb, de szintén a Batmannel, ahogy a Batman mese/animációs sorozat is jó. Mintha a DC csak Supermanből meg Batmanből állna, miközben a Marvelnél voltak nagy mellényúlások (Daredevil film, Fantasztikus négyes filmek stb), de mégis több lábon tudott/tud állni.


Így ha nem is teljesen egyértelműen, de nálam a Marvel felé billen a mérleg.

2020. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagyok nagy szuperhős fanatikus, de mivel imádom Batmant (főleg Christian Bale miatt) úgy DC-t mondok.
2020. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Képregények:

Nem tudok dönteni, mert mindkét oldalon vannak kedvenc hősök (leginkább Magik és Zatanna) és kedvenc történetek, akárcsak számomra érdektelen események és szereplők. Ha a tíz kedvenc sorozatomra gondolok, akkor pont 5-5 az arány a két kiadó közt, bár a DC-nél még ott van a Vertigo az általam istenített Sandman sorozattal.


Sorozatok:

A Marvel-nek kevesebb van, de azok közül van pár elég erős, míg a DC legjobb sorozatai (Smallville, Gotham) általában a kevésbé ismertek a CW-sek árnyékában, holott azok többsége inkább szégyenfolt. Itt egyenlőnek mondaná a dolgot.


Filmek:

Ha minden létező filmet (nem csak az MCU-t és a DCEU) vesszük, akkor nagyjából kiegyenlített, mert a DC-nek kevesebb nagyon jó filmje volt, azok viszont a zsáner legjobbjai, míg a Marvel általában hoz egy erős színvonalat, ami csak néha megy nagyon le vagy nagyon fel. Ha csak ezt nézzük, akkor az MCU köröket ver a DCEU-ra.


Animáció:

Vannak nagyon jó animációi a Marvel-nek mind filmek, mind sorozatok terén, de itt egyértelműen a DC nyer. Nem csak a felépített animációs filmsorozat miatt (DCAU), de a hősökre fókuszáló sorozatok is nagyon jó.


Videójátékok:

Ilyen téren a Marvel most kezd alkotni, de az Injustice és az Arkham játékok miatt ismét a DC mellett voksolok, mondjuk viszont a Marvel-nek sokkal jobban tetszenek a mobilos játékai.


Ugyanannyira szeretem a kettőt, bár a DC-hez kicsit több dolog köt, hiszen az egész szuperhős témát a DC-s Teen Titans, és a szintén DC-s Smallville szerettette meg velem.

2020. szept. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

A Tim Burton és Christopher Nolan féle Batman filmek többet érnek, mint a komplett Marvel univerzum.

Inna egyedül a 3 Pókember film jó TM-mel, illetve az X-men filmek.

2020. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én inkább csak karaktereket kedvelek, Pókember és Batman a két kedvenc.
2020. szept. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyenlőre a marvel filmek jobbak bár a végjátékkal egyértelműen elindult egy lejtő (a végtelen háború egyszerűen zseniális volt, azzal érték el a csúcsot)


A DC a sötét lovag trilógiával elérte a csúcsok csúcsát sajnos le is hempergett róla, talán az Acélember volt az utolsó jó filmük.

2020. szept. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!