Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van értelme végignézni az...

Van értelme végignézni az eredeti Szárnyas fejvadász (Blade Runner) c. filmet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nemrégiben elkezdtem, merthogy kultfilm, meg miegymás... És 40 perc után rádöbbentem, hogy halálosan unom, semmi újdonsággal nem tud szolgálni nekem. Számomra tele volt olyan sci-fi elemekkel, amik ma már egyáltalán nem hatnak futurisztikusnak (pl. szkenner, hangutasítás, stb.), talán ez vette el a varázsát. Van értelme adnom neki mégegy esélyt, vagy túlságosan eljárt felette az idő? Lesz a film második felében valami pörgős?

2020. szept. 3. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ezek szerint neked nem.
2020. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez a film nem a porgesrol szol. Azert tunik (neked) unalmasnak es elavultnak, mert majdnem 30 eves, es nemcsak a valodi technologia, hanem az azota elkeszitett filmek is sokat meritettek az abban megjelent otletekbol. Ettol meg egy eleg jo film, csak lehet hogy nem annak aki az adrenalinban tocsogo Jason Statham-filmeken meg a futoszalagon gyartott Michael Bay-fele robbanas-orgiakon nott fel.
2020. szept. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TR75 ***** válasza:
69%

Hagyd a csudába. Tényleg van még sok Transformers meg Bosszúállók.


#2 Akarod mondani majdnem 40 éves.

2020. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Számomra minden idők legjobb filmje.

Bőven többröl szól,mint technológiai jóslatok.

A látványvilág meg a zene mèg ezredik megnèzèsre is letaglozó.

2020. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Aha. Örülök, hogy egy kérdés alapján ti úgy gondoljátok, ismertek engem, az ízlésemet, és feljogosítva érzitek magatokat, hogy értékítéletet alkossatok kemény 5 sor alapján. Nem értem, hogy felnőtt emberek miért nem képesek elfogadni, ha valakinek más véleménye van esetleg egy filmről. Hányinger ez az oldal, hogy itt vezetik le egyesek a frusztrációjukat. De azért lépkedjünk végig a válaszokon, ha már vettétek a fáradságot, hogy értelmes választ nem, de köpködést azt kipréseljetek magatokból.


'Ezek szerint neked nem.'

Köszönöm, ennek a hozzászólásnak semmi értelme nem volt, de remélem, megérte az idődből idedobni.


'...Ettol meg egy eleg jo film, csak lehet hogy nem annak aki az adrenalinban tocsogo Jason Statham-filmeken meg a futoszalagon gyartott Michael Bay-fele robbanas-orgiakon nott fel.'

Nem tudod hány éves vagyok, és hogy min nőttem fel, kedves ékezetmentes barátom. Biztosan látnok vagy, hogy látatlanban ítélsz.

Egyébként... Ha vetted volna a fáradságot és nem az első, sértődött felindulásból kommenteltél volna, akkor talán neked is leesett volna, hogy egy szóval sem említettem, hogy "rossz" film lenne. (Pláne hogy objektíven nem is lehet ezt megítélni). Nem ezt mondtam, hanem hogy számomra unalmasnak hat, meg is indokoltam, hogy miért. A saját véleményemhez, ízlésvilágomhoz meg hadd legyen már jogom kérlek. De legalábbis nem egy rosszindulatú anonim bunkótól fogok engedélyt kérni, hogy kritikát mondhassak valamiről bizonyos szempontok alapján.


'TR75'

Rád ugyanaz vonatkozik. Nem nézek szuperhősfilmeket, szóval ez kicsit most mellément, de sebaj, remélem sikeresen kiadtad a napi frusztrációd.


4.

Köszönöm a véleményed. Érdekes, hogy 4-ből 1 válaszolónak esett csak le, hogy az emberek eltérő véleménnyel rendelkezhetnek. Érdekes világban élünk.

(Ugyanakkor érdemi választ ebben sem kaptam arra vonatkozólag, hogy érdemes-e végignézni ezután is, vagy ha az eleje nem tetszik, a vége sem fog...)

2020. szept. 3. 17:19
 6/11 A kérdező kommentje:

Kiegészítés a 2-nak.

Nem az a mérce nálam egyébként - bár nem mintha magyarázattal tartoznék neked, de sikerült kihoznod a sodromból, amit köszönök ezúton is -, hogy mennyire pörgős vagy "lassú" egy film, de jelen film esetében ha már a sci-fi elemekkel nem tudott elkápráztatni, kíváncsi lettem volna az akció részére is.

2020. szept. 3. 17:21
 7/11 A kérdező kommentje:
Tényleg, ennyi undorító, rosszindulatú embert egy rakáson... Legyetek büszkék magatokra.
2020. szept. 3. 17:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Örülök, hogy egy kérdés alapján ti úgy gondoljátok, ismertek engem, az ízlésemet, és feljogosítva érzitek magatokat, hogy értékítéletet alkossatok kemény 5 sor alapján"

Te magad írtad le, mennyire halálosan unod. Ez alapján neked nem érdemes végignézni, hisz nem a te ízlésed. Mégis milyen választ vártál?

2020. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
a terminator 1 is régi,mégis pörgős,bár a szárnyas fejvadász meg technikailag jobb,több pínzt kaptak rá,valamit midig elkell bacni
2020. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

"egy kérdés alapján ti úgy gondoljátok, ismertek engem, az ízlésemet,"

Miután leírtad, hogy mivel van benne a bajod, a véleményhez eléggé ismerünk már.

Tényleg nem a te ízlésedhez készült. Ez nem születési hibád, csupán a mai mozi-popkultóra hatása.


Azért az emberek többségére akkor is hatással van a mai blockbuster-gyártás túlgyorsított, túlharsányított trendje, ha amúgy az ilyen kultfilmeken nőttek fel, nem csak most csodálkoznak rá a régi filmremekekre.


Amikor fiatalabban, frissen először láttam a filmet, még anno új filmként, már akkor sem az akciófilmek kedvelőinek az ízlése volt (akkor nem is aratott nagy nemzetközi sikert, egy ilyen globális árbevétel ma bukásnak számítana), de számomra tökéletes élmény volt úgy, ahogy volt.

Éppen most pér hete néztem meg újra, és bizony...


Összességében most is azt mondom, tökéletes, de ha simán csak a mai moziélményét nézem, engem is valahol zavar a néhol vontatottsága, szükségtelen űrjei, megbökik a szememet az akkoriban remek, ma már nagyon kiszúrható látványtrükkjei stb.


A szereplők, karakterek kidolgozottsága akkoriban átlag sci-fit fényévekkel felülmúló volt, ma már látom, hogy a karakterek laposak, kidolgozatlanok, egyedül Rutger Hauernek sikerül zseniálisan beletenni magát a szerepbe és Rachel szerepében Sean Young nyújtott átérezhető érzelmi produkciót.


Az ötletvilága, látványa, hangulata, zenéje viszont kétségtelenül ma is verhetetlen.


Az esős-tető végjelenet amúgy ma sem lehetne jobbra megcsinálni, nem látvány szempontból, hanem teljes hatásosságra.


Nagyon féltem a második résztől, biztos voltam, hogy el fogják rontani...

És nem.

Ami bajom van az elsővel, az mind ki lett köszörülve, ami jó volt benne, az ugyanúgy megvan, ha nem még erősebben, hatásosabban.


Tökéletes folytatás.

Ez most hangulatban ,tempójában, történetben, szereplők színvonalában, mindenben kerek zseniális egész.

És még Harrison Ford is sokkal jobb benne, mint az elsőben.


Az első a maga korában volt tökéletes, meg ma a régi kedvelőinek az emlékében.

2020. szept. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!