Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek miért a Remény...

Szerintetek miért a Remény rabjai a legjobb film az imdp felhasználói szerint?

Figyelt kérdés

Elismerem vannak nagy pozitívumai,nem azt mondom, hogy nem lenne helye a ranglistán csak nem értem miért pont ez a film van az első helyen.

Nem valami új és egyszerű az üzenete, a végén az fordulat nem annyira meglepő.



2020. szept. 7. 15:54
 1/8 A kérdező kommentje:

* imdb

Bocsánat az elírásért.

2020. szept. 7. 15:56
 2/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

Szerintem több tényező játszik szerepet:


1) Vállalható film a közönségnek és a műveltebbeknek egyaránt

2) Amerikai, azaz kb. látta mindenki

3) Elsősége már önmagában generálja az újabb szavazatokat

4) Talán a legfontosabb: egy olyan amerikai közönséggenerációnak a filmje, amelyik elkezdett internetezni és ma a világot vezeti. Nem véletlenül éli most az aranykorát az 1980-1990-es évek retrója.

2020. szept. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Az miért baj, hogy "nem valami új" ?


Egyébként meg azért az az első, mert átlagban arra jött a legjobb értékelés. Ennél nagyobb okosságot nem nagyon lehet írni. Hiszen ezt mi értékeltük.

2020. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem a filmre értettem, hogy nem valami új hanem az üzenetre.
2020. szept. 7. 16:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mert a hihetetlen kitartásról szól. Szerencsétlen Andy ártatlanul kap életfogytot, amikor esélye adódik rá hogy tisztázza magát akkor is keresztbe tesz neki a börtönigazgató.

De hosszú évek alatt apránként kiássa magát abban a tudatban hogy bármikor benézhetnek a poszter mögé.

Van egy tökéletes terve amit évtizedek alatt tud csak végrehajtani de megcsinálja mert hisz benne hogy sikerülni fog.

2020. szept. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös válaszolóhoz még hozzátenném azt is, hogy zseniális a film hangulata és szimpatikus maga Andy karaktere. Ahogy segít a társainak, hiába bűnözők.

Ez a film egy nagyon jól megkomponált mű az emberségről, kitartásról, küzdelemről.


Szerintem nem kell sokat magyarázni róla, nagyon jó film, az pedig szubjekív, hogy ki melyik filmet tenné az első helyre. Úgy tűnik, hogy ez a film kortól, nemtől és mindentől függetlenül nagyon jól megtalálta a nézőközönségét.

2020. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
0%

Spoiler

Mert nem hal meg benne a néger mellékszereplő.

2020. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor először néztem végig, az első 2 órában én sem értettem ezt. De a végére összeállt a kép. Rengeteg filmet láttam minden kategóriából, de (legalábbis a részemről) ennek a filmnek van a világ legjobb befejezése. Az utolsó fél órája az egyszerűen maga a tökéletes befejezés.
2022. szept. 27. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!