Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Indiana Jones első két...

Az Indiana Jones első két részét hogy engedhették moziba horrorjelenetekkel?

Figyelt kérdés
Persze tudom hogy horrorfilmeket is vetítenek moziban, de én a korhatárra értem, ugyanis az Indiana Jones filmeket anno nem felnőtt korhatárral adták, pedig az első két rész kőkemény horror jeleneteket tartalmazott. Ilyen filmet hogy engedhettek ebben a formában moziba?

2020. szept. 16. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem indíts egy mozgalmat, mint ahogy manapság divat, és követeld, hogy az akkori korhatáron kívül eső gyermekek/serdülők jogainak rehabilitációja érdekében, emeljék őket piedesztálra, fizessenek nekik kárpótlást, és természetesen forgassák újra Jonesy kalandjait. A régieket a világ összes titkosszolgálata kutassa fel és semmisítse meg. Ezúttal Indiana -milyen degradáló név ez a kontinensre nézve, förtelmes- legyen fekete és homoszexuális -az erre való utalások természetesen a film szerves részeként jelennek majd meg.



Leszögezném, se Jonesyval, se a homoszexuálisokkal, se semmilyen bőrszínű embertársunkkal nincs semmi bajom. Na jó, IJ kicsit idegesítő tudott lenni.



Kérdésedre válaszolva, anno nem volt ekkora műbalhé minden -literálisan minden- körül, hogy ez a fűszálak növekedésének jogait sérti stb.

Nyilván más rendszer, más szabályok, más körülmények.

2020. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Az aztán hatalmas horror volt ami azokban volt, aki meg annyira érzékeny az ne menjen moziba kategória kb.
2020. szept. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Mert akkoriban még kevesebb korhatár besorolás létezett, mint ma. Igazából részben pont a második Indiana Jones film miatt került Amerikában bevezetésre a PG-13 korhatár, ami nálunk kb. a 12-es karikának felel meg. Előtte a PG (azaz szülői felügyelettel korhatár nélkül megtekinthető) és az R (kimondottan 16 éven felülieknek ajánlott) besorolások közt nem volt semmi köztes opció. Ha egy film nem volt túlontúl durva, akkor automatikusan PG besorolást kapott, még akkor is, ha voltak benne nem gyerekeknek való jelenetek. És mivel a besoroló bizottság szerint az Indiana Jones nem volt annyira durva, hogy R-nek minősítsék, kénytelenek voltak PG besorolást adni rá. Akkor még nem is voltak túl szigorúak a besorolásokkal, még Tim Burton Beetlejuice filmje is PG értékelést kapott, holott tele volt felkavaró jelenetekkel, felnőtt poénokkal és káromkodtak is benne.

A második Indiana Jones film és a Szörnyecskék aztán olyan durvák voltak, hogy a filmbesoroló bizottság miattuk vezette be a PG-13 értékelést. Tehát egy egészen új, szigorúbb besorolást hoztak létre miattuk.

2020. szept. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval az élve elfolyó és felrobbanó emberek, az aszott hullák, a gyermekrabszolgaság, a vérrel itatás és a az élő emberek szívének kitépése említésre se méltóak, oké...
2020. szept. 17. 00:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod ne nézd ennyi, az átlag ingerküszöb meg jóval amgasabb ennél a szintnél.
2020. szept. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs szó róla hogy én nem bírom. Én szeretem az Indiana Jones filmeket. Horror filmeket is láttam már amin elaludtam szinte. AZ én ingerküszöböm elég magas, nem rólam van szó. Hanem hogy a szívkitépkedés meg az élve elolvadó emberek az masszívan horror kategória, mégis sima kalandfilmként levetítették anno a moziban.
2020. szept. 17. 01:13
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
És akkor a nácikat még nem is említettük. Hát mi az, hogy nem hamisították meg a történelmet a film kedvéért és nem valami kis cserkészcsapatot raktak be az ss tisztek helyett?!!
2020. szept. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!