Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen a Mulan filmben (2020-a...

Milyen a Mulan filmben (2020-as változat)?

Figyelt kérdés

Nem hallottam sok jót róla, de azért érdekelne, hogy egyáltalán megéri e megnézni.

Tényleg rossz? Teljesen eltér a mesétől? Nincs benne pl Shang meg Mushu sem? Nincsenek benne a dalok sem? Vélemények róla?



2020. szept. 26. 22:47
 1/4 anonim válasza:
A film nekem alapból tetszett de nincs benne Mushu meg a tücsök de még Shang se. Nagyon eltér viszont ha azt el tudod különíteni hogy amúgy mit vársz el a rajzfilmhez képest akkor egész élvezhető.
2020. szept. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Nem éri meg, sajnos kiveszett belőle minden lélek. Ráadásul a sárkányt, ami a kínai mitológia egy fontos eleme, lecserélték egy főnixre, ami a görög és egyiptomi mitológia jellemzője. xD

Ez a főnix helyettesíti Mushut és jelenik meg mindig Mulannak, néha beavatkozik a történésekbe.


A filmben zéró realisztikusság van. Bizonyos karakterek használják a qit, ettől lesznek szuperek. A falon függőlegesen lehet felfutni tőle, bele lehet rúgni másokba nyilakat a levegőben és a kedvencem a madárra változás és a ruhaszövetek polipkarként használata. Nagyon realisztikus film lett (nem).


Ja, Mulan már kislány kora óta tudja használni a qit és ő Superman, csak felvizezett változatban. Igazából minden karakter attól jó, hogy tudja használni a qit. Nem a munkájukkal, kitartásukkal vagy eszükkel érik el a céljukat, hanem a qivel. Nagyon sekélyes film, nincs benne valódi dráma, a karakterekért nem éri meg izgulni és egy hazug üzenetet közvetít a nézőnek. Olyan, mintha a Star wars 7-9 részét látnánk, csak erő helyett qivel.


Őszintén, én megbántam, hogy megnéztem. Ilyen az, amikor dilettánsokat kérnek fel egy film elkészítésére. Inkább nézd meg a Mulan: rise of a warrior c. filmet.

2020. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem borzalmas lett, én zéró elvárással ültem le elé. Nem érdekelt, hogy nincsenek dalok, és Shangot és Mushut is kivették. (Mushut amúgy nem is bírom.)

Érdekes volt látni, hogy a Disney, hogy öli meg ezt az alkotást. Kínának akartak nyalni, e közben nem néztek utána a kultúrának. Így lett benne egy főnix, egy alakváltó boszorkány, akinek a karakterét teljesen elpazarolták. Arról már ne is beszéljünk, hogy a színészeken kívül egy kínai se volt a stábban.

A főhősnő a a színésznő fapofájával meg kimondottan ellenszenves lett. Szóval ja. A rajzfilmben és a 2009-es filmben sokkal jobb volt.

De azért örülök, hogy létezik ez a film. Egy élmény nézni, ahogy a kínaiak szétszedik a filmet. Elég sok érdekes videó van róla.

Amúgy nekem ez a kedvenc videóm erről és sokkal szórakoztatóbb, mint maga a film: [link]

2020. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem láttam a rajzfilmet és a kínai kultúrát se ismerem annyira és így nekem nagyon tetszett.
2021. máj. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!