Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért kell ráaggatni valamire,...

Miért kell ráaggatni valamire, hogy a "Disney rajzfilm élőszereplős változata", ha egyszer nem az?

Figyelt kérdés

Nagyon megörültem, amikor jött a hír, hogy a Herkulest is adaptálják és kiugrottam a hype-vonatról, amikor olvastam, hogy nem biztos, hogy musicel lesz.

De akkor miért mondják, hogy a disney Herkules adaptációja? Miért nem simán egy Herkules/görög mitológia film? A disney rajzfilmben vannak musicel számok. Ha kiveszik belőle a musicel részeket, akkor nem a disney Herkules marad. Ennyire nem lett volna sikeres az Aladdin, hogy ezt a formációt kukázzák?

Eléggé csalódott vagyok, ahogy a Mulannal kapcsolatban is. Hidegen hagy a kínai történelem és engem csak a disney mese végett érdekelt volna és persze az éneklés végett, de ugye ezek közül egyik sem lesz benne. Amivel persze nem lenne gond, de az elején miért kell úgy beharangozni, mint a Disney Mulan élőszereplős feldolgozása, amikor nem az? Miért nem lehet már az elején megmondani, hogy ez teljesen független a rajzfilmtől? Ez csak szerintem false-advertising, hogy beültessék a moziba azt is, aki a disney rajzfilmek rajongója és nem egy történelmi filmre kíváncsi?


És mire kell most számítani A kis hableánnyal kapcsolatban? Ringat a víz vagy nem ringat a víz?


Csalódtam, mert a kedvenc számaim a Herkulesben voltak.



2020. máj. 8. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
A szánalom teteje amit a Disney művel, még arra se képesek már hogy legalább valamit folytassanak, a max profitért annyira képesek mostanra hogy ugyanazt eladják 100%-ban az embereknek mint 10-20-30 éve, csak most élőszereplősen. Mégis minek? A Szépség és a szörnyeteg, az oroszlánkirály mindkettő egy vicc volt, miért kellett ezeket mégegyszer megcsinálni?
2020. máj. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar, hogy eladják ugyanazt. Inkább az, hogy nem ugyanazt.


Életem legjobb mozis élménye a 2013-as Jurassic park 3D volt. Az egyik kedvenc filmem, vagy ezerszer láttam, mégis óriási öröm volt megnézni moziban, mert amikor eredetileg futott, akkor én még nem is éltem, így esélyem sem lett volna látni a moziban. De így király volt.


Én így tekintek ezekre az élőszereplősekre, legalábbis amelyekre tudok, pl. Aladdin, mint egy "Jurassic park 2013". Megnézhetem moziban azt, ami a "gyerekkorom" volt.

Viszont ezek a változtatások... Kivenné a musical számokat a disney mesékből olyan, mintha a Jurassic park 3D-ből kivették volna a dinoszauruszokat.

Nem adják vissza egyáltalán a meséik hangulatát és ez az, ami zavar. És nem értem, hogy akkor miért van ráaggatva az pl., hogy "Disney's Mulan", amikor nem az.


Ennyi erővel arra a borzalmas Legend of Tarzanra is mondhatnánk, hogy a Disney Tarzanja, pedig nem, hanem Burroughs történetének egy új feldolgozása. (És persze nem is mondják, mert tényleg nem Disney Tartanja...azt nem tudom ki pénzelte, de attól, hogy pl. a Mulant a disney pénzeli még nem kéne úgy eladni, mintha a kedvelt mesét adnák át újra, mert nagyon nem, hanem a "Legend of Tarzanjukat" vagyis ami simán csak Mulan.)

2020. máj. 8. 23:11
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Nincs pasid, akinek elő tudod adni az ilyen kirohanásaidat?

Attól, hogy változtattak az elbeszélés egy részletén, a film még ugyanaz marad, akkor is, ha neked a változtatás nem tetszik.

Hogy tisztázzuk, mi a musical, az Operaház Fantomja egy musical. A Disney filmek eddig sem voltak azok, csupán volt bennük néhány betétdal montázsok helyett, vagy csak úgy cél nélkül. Bár az "I'll make a man out of you" annyira ikonikus és annyira odaillő, hogy én is sajnálom, hogy az új Mulanba nem kerül be.

Személy szerint nem tartom szánalmasnak az újrafeldolgozásokat; ha egy mű megérdemli, miért ne alkossuk újra más technikai háttérrel? Ismertessük meg az újabb generációkkal, ne merüljön feledésbe.

2020. máj. 9. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem marad. Leírtam, hogy miért nem.

Ez az oldal pedig arra van, hogy kérdezzünk. Te talán valami white knight vagy, aki csúnyákat ír annak, aki próbálja kritizálni a disneyt? Ez itt nem a twitter.


Csakhogy amit a Disney csinál az nem újraalkotás. Nem minden esetben. Az volt pl. az Aladdin. A Mulan nem az.

Ez olyan, mintha az mondanád újraalkotod a Mona Lisát, de a képen szereplő alak nem mosolyog, hanem bánatos és bikini van rajta és te azt mondod rá, hogy ez a Mona Lisa.


Nekem nyolc, de bukni fognak vele, mert false advertising. A Mulan már most 4 pont alatt van az imdb-én, pedig még ki sem jött. Szóval én azt mondom, hogy nem én vagyok az egyedüli, akinek nem tetszik ez a formátum. És most ráraknám az összes pénzem arra, hogy a készítők és az egész disney a közönséget fogja hibáztatni a bukásért, mert mindenki keresztény, fehér, hetero férfi, akik rasszisták. És még eszükbe sem fog jutni, hogy esetleg a formátummal volt a gond és azzal, hogy ez nem a Disney's Mulan, ahogyan a címben hamisan feltüntetik.


Mellesleg ha valaki nem ad hangot a nemtetszésének, akkor a stúdió honnan tudná, hogy a közönség többsége mit szeretne? Vagy úgy gondolod a stúdiókat ez nem érdekli? Ebben is valami.


Az a baj a filmmel, hogy mindkét oldalról gagyinak tűnik. Gagyi komoly történelmi/folklór filmként és gagyi disney meseként is. Mindkettő akar lenni egyszerre és azt nem lehet.

A Herkulessel kapcsolatban is aggaszt ez. Mert külön-külön érdekel a görög mitológia és a mesék is. De valószínű, hogy lemészárolják mindkettőt. :( Pl. attól függően, hogy mese vagy mitológia Hérának két teljesen eltérő személyisége van, de még Hádésznak is. Ha görög mitológia film lesz, akkor mások az elvárásaim. Ez van.

2020. máj. 9. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

De marad. Néhány időhúzó betétdal kivétele nem annak felel meg, hogy bikinibe öltöztetjük a Mona Lisát, hanem mondjuk, hogy világosítunk valamennyit a háttér árnyalatán. A dalok nem a lényegei a filmeknek, még a stílusnak sem meghatározó elemei.

Ez az oldal pedig arra van, hogy kérdezzünk. De te nem kérdeztél semmit, nem vagy kíváncsi semmire, csak csalódott lettél és el kellett panaszkodnod ezt hangosan, hogy jobban érezd magad.

Amit az újrafeldolgozásról írtam, csak arra vonatkozott, hogy nem eleve szánalmas, ahogy az első válaszoló véli. Nem értettem bele, hogy a Disney-filmek érdemesek rá, vagy hogy a remake-ek ténylegesen jól sikerültek, nem is láttam egyelőre őket.

Nem akarok vitatkozni arról, hogy hogyan kéne adaptálni ahhoz, hogy elégedett legyen a közönség, csak beszéljünk tisztán: attól, hogy picit változik a hangulata az adaptációnak, az még a Disney Mulan-ja.

2020. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig tök jó, hogy nem szóról-szóra ugyanazt a sztorit mesélik. Megcsinálták az Oroszlánkirállyal. Mi történt? Egy rémesen ciki, kínos film élethű CGI állatokkal, ami számomra egy olyan szenvedés volt, hogy a felénél kikapcsoltam és tényleg azt éreztem, hogy ez csak egy felesleges bőrlehúzás volt.

Mulant azért kellett változtatni, mert a kínaiak úgy érezték, hogy a Disney gúnyt űz a kultúrájukból és ezért nem is lehet rájuk haragudni.

Mondhatsz bármit. A Hercules film Disney Hercules lesz. Az pedig, hogy milyen változtatásokat lát szükségesnek a stúdió az az ő dolguk.

2020. máj. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A betétdalok nem időhúzásra vannak, hanem a szereplők érzéseiről szólnak és/vagy előreviszik a történetet.

Nem marad a Disney Mulanja, mert nem az.

A kérdés pedig erről szól. Ha nem akarsz róla vitatkozni, akkor felesleges írsz ide. :)

2020. máj. 9. 17:44
 8/9 A kérdező kommentje:

Az Oroszlánkirály tényleg rossz, de nem is élőszereplős, hiszen az egész cgi, ilyen formában pedig felesleges az élethű állataival. Pont ott lett volna értelme változtatni a formátumon (ahogyan a Dzsungel könyvénél is történt).


Mondhatsz bármit, a Hercules nem disney Hercules lesz. :D A változtatás nem csak a stúdió dolga, hanem a közönségé is, mert az ő pénzükre ácsingóznak.


A Mulan pedig mivel űzött gúnyt a kínai kultúrából? Azzal, hogy egy humoros mesefilm? Ennyi erővel akkor mindegyik filmje gúnyt űz valamiből. A Bambi pl. a szarvasokból és nyulakból. Ha beszól a PETA, akkor az is valami természetfilm lesz majd? Vagy a PETA még nem elég pénzes hozza? A disney gondolom csak meg akar felelni a kínai kormánynak. Mindegy, mert bukás, ami így le van pontozva, az már nem megy soha onnan. Totál megérte kiállni egy olyan rezsim mellett, ami megpróbálja elhallgattatni a polgárait.

Kasszasiker lesz majd a mozikban. xD


Azért örülök, hogy az arab és indiai kultúrák nem találták sértőnek az Aladdint, így maradhatott eredeti formátumban.


Az egész "érzékenyen érinti a kultúrát" ott válik nevetségessé, amikor Andersen meséjének főhősének szerepét egy fekete énekesnő/színésznő kapta.

Soha nem értem, hogy gúnyt űzni miért csak az európai kultúrákból lehet.

2020. máj. 9. 18:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Eddig ódzkodtam az új Mulantól - a Disney verziót sosem szerettem -, de most lehet, kedvet kapok rá. Amúgy maga a történet egy legendán alapul, aminek vannak valós alapjai is. Így már érdekesebb is számomra, hogy nem fog senki dalra fakadni, meg táncikálni egy ütközet közepén.
2020. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!