Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szeretitek a japán horror...

Szeretitek a japán horror filmeket?

Figyelt kérdés

Ijesztőek vagy durvák szerintetek?


Melyik a kedvencetek közülük?



2020. szept. 29. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Én alapból nem bírom idegileg a horrorfilmeket, úgyhogy a japán horrorfilmek teljesen kikészítenek. xD
2020. szept. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Láttál már akár egyetlen japán horror filmet? :)
2020. szept. 29. 00:27
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Még nem láttam egyet sem. Viszont a koreai zombis filmeket imádom.
2020. szept. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ijesztőek vagy inkább durvák szerinted a koreai zombis filmek?

Melyik a kedvenced közülük?

2020. szept. 29. 07:43
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Igen, imádom őket.
2020. szept. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a japán horrorok javarészt a "sejtetéssel" próbálják rémisztővé tenni a jeleneteket, mikor a néző megfeszülve várja a felbukkanó szörnyet vagy kísértetet - néha ez a várakozás rémisztőbb, mint maga a vérszomjas teremtmény. Előfordul, hogy csakis a legvégső fordulatban csodálhatjuk meg az ijesztgetések forrását, és a megoldás nem minden esetben kompenzálja az azt megelőző játékidőt.

A japán horrorokhoz megfelelő hangulat kell és helyén kell kezelni őket, emiatt a "sejtetés" miatt nem jön be mindenkinek, ingerszegénynek vagy unalmasnak tűnhetnek, bár én kifejezetten szeretem őket. Bár tény, hogy némelyik horrorfilmet (pl japán Kör, Sötét víz,Ame no machi, Tôku tu za deddo) inkább találtam szomorúnak, mint ijesztőnek. Vagy előfordult, hogy a nézésük közben nem tűnt túl nagy számnak, de valahogy hangulatilag sokáig a hatásuk alá kerültem, vagyis inkább voltak "nyomasztóak", mint ijesztőek (pl. Tomie filmek).

Aztán ott vannak a teljesen agyament japán horrorok, melyek maguk sem tudják, hogy komolyan vegyék-e magukat, vagy átcsapjanak színtiszta paródiába. (pl. Hausu 1977, Ichi the killer, Machine girl)


És akkor a végére jöjjön pár film, amit tudok ajánlani, amennyiben sikerült felkeltenem az érdeklődésedet a japán horrorok iránt:

Audition

Jisatsu Circle

Kwaidan

Onibaba

Noroi

Ju-on

Battle royale

A harag

Tetsuo: The Iron Man

Uzumaki

2020. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A "Grotesque" felülmúlhatatlan!
2021. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!