Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » The Walking Dead cimű sorozatr...

The Walking Dead cimű sorozatról vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy nektek mi a véleményetek a "The Walking dead" című sorozatról.

Véleményem szerint az első 6 évad egészen kiemelkedő,és átlagon felüli volt -posztapokaliptikus,zombis,horror-téren főleg,de drámaként is kiváló volt.Aztán a 7-8 évad is bejött még nekem,bár már itt nagyon felhangosodtak a negatív kritikák.9-10 évadról már én se tudok szuperlatívuszokban beszéni annak ellenére,hogy a 9.évaddal még nem volt különösebben bajom,nem mondanám hogy különösebben jó évad volt,inkább úgy fejezném ki,hogy voltak jobb epizódjai,és szebben megkomponált pillanatai (Gondolok itt Rick kilépő,és azt megelőző részre,vagy a félévadzáró,illetve évadzáró előtti epizódra) Sajnos a 10.évad már elvesztett teljesen,bár amennyire én megtudom ítélni "szakmai szemmel nézve" erre az évadra se használnám a "botrányos","szörnyű" "szar" jelzők egyikét sem,egyszerűen csak más lett a szerkezete,régi szereplők kiírása miatt olyan új vagy régiek kaptak több játékidőt akik annyira nem kötnek le..és hát Rick nagyon hiáynzik (szerintem) a sorozatból.

A karakterekre se lehet panasz,Rick,Daryl,Shane,Carol,Negan,a Kormányzó,mind nagyon jól megírt karakterek,bár itt nyilván muszáj kiemelnem Ricket (Andrew Lincoln nagyszerű alakításában,erről majd később :D) akinek nagyon jó a karakterizációja,és nagy jellem-karakterfejlődésen megy át az évadok során----> Első két évadban ő még tényleg a rendőr,aki egy tisztességes ember.3.évadban már az nagyon tetszett amikor meghal Lori,és ennek hatására érzelmileg labilissá,kiszámíthatatlanná vál,és ha jól emlékszem már-már a megőrülés szélén táncikol. 4-5-6 évadban igazi túlélővé válik,aki igazából mindent megtesz aért hogy életbn tartsa magát és a kis csapatát,vannak olyan pillanatai ezekben az évadokban amikor teljesen elveszti a fejét,és igazi vadállatá válik.7-8-9 évadban is elég nagyot fejlődik szerintem

A sorozatban az alakításokat is nagyon szerettem,és szerintem azok e tekintetben is ott jártak az elitben..kiemelném:

-Andrew Lincoln-t,aki tökéletesen formálta meg Ricket 8 évadon,és pár részen keresztül,a 7.évad premierjében bemutatott alakítása meg tényleg nagyon ott van,igazából nem is osztottak neki nagyon szöveget abban az epizódban,de ahogy az arcával játszik,meg az egész testbeszéde az valami elképesztő. És nem is értem,sőt sajnálom,hogy soha nem kapott nagyobb díjat..igazán megdobhatták volna pár Emmy-vel,de szerintem volt olyan év amikor a Golden Globe is kijárt volna neki

De ez a többi szereplőre is igaz: Norman Reedus,Mellisa Mcbride,John Bernthal,Jeffrey D. Morgan is kaphatott volna Emmy díjat legjobb mellékszereplőként,de az biztos hogy legalább egy árva jelölést megérdemeltek volna. Sőt,szerintem maga a sorozat is örvendezhetett volna nagyobb kritikai elismerésnek...Csak egy darabig ott volt a Breaking bad,és végig a trónok harca (Amik szintén nagypn jók,főleg előbbi) amik mellopták a rivaldafényt. Már most érzem,hogy nagyon hosszan sikerült ezt leírnom,és valószínűleg elég csapongó az írás is,csodálom azokat akik elolvasták.

Zárásként tőletek is ilyen átfogó véleményt szeretnék kérni,ami igazából kiterjed a legfőbb aspektusokra (Meddig szerettétek,karakterizáció,alakítások,történet,érdemelt volna-e díjat..stb) Tényleg kíváncsi vagyok! Utolsó mondatnak még azt mondanám,hogy olyan rossz érzés,amikor azt hallom hogy az emberek többsége elborzad a The walking dead neve hallattán,és ebben az a szomorú,hogy ha időben,a csúcson hagyták volna abba,ott kerítenek egy mindent lezáró befejezést,akkor most talán a legjobb sorozatok között emlegetnénk,így meg..hát sajnos közel sem.

Türelmeteket köszönöm,várom a válaszokat! :D



2020. szept. 30. 00:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szerettem, de iszonyarosan el lett cseszve. Nálam Beth halála tette be a kaput. Az idegesítő, nyafogó életképtelen kis tini l*csából végre egy felnőtt nő lett, izgalmas karakterrel, kemény, nőcis jellemmel. Erre hogy írják ki? Egy kb kozmetikai ollóval megtámad egy fegyverest, akit kb 20 másik fegyveres vesz körül...

Na neeeee.

Ok, hogy a Trónok Harca miatt be akartak keményíteni, csak nem jött össze. Egyre silanyabb lett a sorozat. Andrew Lincoln valóban zseniális színész, elképesztő organummal, de maga a sorozat már rég vicc kategória. Sajnos.

2020. szept. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a zombis cuccokat, de sajnos az egész gagyi lett.

Az első éved tényleg király volt. Ötletes, jól végigvitt. Ez az évad 6 részből állt: Ebben jó arányban volt horror, dráma, a lepusztultság bemutatása és minden. Nem volt üresjárat.

Aztán jött a második évad, ahol megérezték a pénz szakát és már lejjebb is adták. Elhúzták 13 részre és volt olyan, hogy csak 1 zombi volt egy részben. Rengeteg üres picsogás beleágyazva "A farm, ahol élünk" életérzésbe. Az évadzárás meg egyszerűen nevetségesen gagyi lett. De, még bőven a vállalható kategória volt az évad.

A 3. évad még rendben volt. Jó helyszínt választottak, de szintén nagyon elnyújtott lett, már 16 részen át.

Aztán jött a 4. évad és feladtam. Olyan mélyen színvonaltalan lett, hogy én szégyelltem, hogy ezt még nézte valaki.


Azt mondjuk nem értem, hogy mit talál bárki is zseniálisnak a sorozatban, az első évadon kívül. Szappanopera lett. És azzal sincs gond, ha nincs mindig a horroron a hangsúly, de a drámai részek is laposak. A karakterekben sincs semmi kiemelkedő. Rick a tipikus húdejófiú, Daryl a tipikus húdekeményfiú.

2020. szept. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Nekem az eleje kifejezetten tetszett. Amikor még csak az első 5 évad jött ki, akkor meg is néztem még egyszer azt az 5 évadot, de aztán jött a lejtmenet.


Negan karaktere jó, de amit a sorozat művelt vele abban a 3-4-5 (fogalmam sincs már mennyi) évadban, az borzalmas... Jött egy még kegyetlenebb ellenség a Kormányzónál és ennyi. Semmi újat nem tudtak hozzátenni valójában. Ez ment hosszú hosszú részeken keresztül, egészen addig, amíg a nézők rá nem untak és vagy elpártoltak a sorozat mellől vagy nézték, de szidták vagy van az elenyészőbb része, akik még mindig kedvelték. Aztán jöttek a suttogók, akik egyszerűen már nem tudtak meghatni, nem szeretnék bunkó lenni, de bármi történhetett volna, a szememben már semmi sem rázta volna fel a sorozatot azon kívül, ha váratlanul lezárják. Nem elég, hogy elkaszálták a sorozatot, mert VÉGRE volt esze a fejeseknek, mit csinálnak a készítők? Gyors hozzácsapnak még 6 részt a 10. évadhoz, a 11-et pedig elnyújtják.... B@*sza meg... Hát épp ezért kaszálták el, ennyi eszük, hogy lehet??!! Errefel folytatják még +1 sorozattal a FTWD-en kívül + mozifilmek és még vannak terveik...


Önmaga paródiájává válik a széria, nem tudom komolyan venni.

2020. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

ma 08:23-as vagyok, annyit még hozzátennék, hogy nagyon sok benne az üresjárat, vannak telibe olyan részek, amik 40 percig semmi nem történik, csak beszélgetnek a karakterek és a kamera néha vált a helyszínek között. Ennyi. Ez nem egy szappanopera.

Sajnos a megírt dialógusok miatt nem nagyon lehetséges, de talán a legjobb az lenne, ha hozzáértő rajongók 2-3 évaddal rövidebbre vágnák a sorozatot az 6. évadtól kezdve. Pörgősebb lenne, mindenki, aki meghal az váratlanabbul hatna és nem lenne ennyire unalmas.


Pl volt nem rég az a rész, amikor a barlangban rekedtek. Ami ráadásul talán 2 részig is kitartott. Azzal konkrétan vallatni lehetne.

2020. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A 2-es válaszolóval annyiban nem értek egyet,hogy Rick "tipikus jófiú",bár te a 4.évadig nézted,és addig így is volt,de azért később már bőven nem lehet ilyen jelzővel,szerintem.

A 3-4-es válaszolónak meg azt írnám,hogy nekem különosebb bajom azokkal a részekkel se volt bajom amiben csak 40 percig beszélegettek,mivel a korai évadokban még egész élvezetesek voltak a dialógusok. Abban igazad van hogy a suttógós évadokban már nagyon alább hagyott a minőség,és ott voltak olya rossz párbeszédek amik miatt én éreztem magam kínosan.

A TWD filmek nyilvan azért lesznek,hogy megmagyarázzák hogy most Rick hol van,és miért is mentették meg pontosan...az hogy mennyire lesz érdekes...az jó kérdés...Ha én lettem volna az író,akkor biztosan nem mentem meg miután felrobbantja a hidat..főleg mert szerintem ha tényleg meghalt volna így Rick,akkor egy kerek egész lenne az ő története. Így nekem egy kicsit visszatáncolásnak tűnik az egész,valahogy így tudom elképzelni hogy mik történtek az írói szobában:

-...Na és szerintem Rick vezesse el a hordát a hídhoz majd robbantsa fel,így igazi hőssé válik. Ezután alávágunk drámai zenét,és bevágjuk a nevesített szereplők arcait.

-Ez nem is rossz,de mi lenne ha nem halna meg,hanem a szemetes lány (Jadis) megmentené,és hívná a helikoptert,hiszen az már úgyis régen tűnt fel a képernyőn,így kicsit misztikusabb lesz + Rickről csinálunk még egy csomó mozifilmet,amivel még több pénzt keresünk :D

-Zseniális.


Lehet bénára sikerült,de tényleg így tudom elképzelni ezt a szituációt.

Amúgy én szerintem megfogom nézni a filmeket,legfőképp Andrew Lincoln színészi kvalitásai miatt...de aztán még az is lehet hogy jó lesz,majd meglátjuk.

Válaszaitokat köszönöm mégegyszer!

2020. szept. 30. 10:19
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is meg fogom nézni a filmeket, de leginkább arra akartam ezzel célozni, amit egyébként te is leírtál, hogy míg a készítők újra és újra azt nyilatkozták, hogy nem tudják mikor fejezik be a Walking dead-et, mert csomó minden van még, amiket el szeretnének mesélni, addig valójában csak a pénz motiválta/hajtotta őket, hogy újabb és újabb évadok, sorozatok, filmek jöjjenek létre, mert van benne pénz, míg potenciál annál kevesebb. A FTWD első 2 évada érdekes volt és a koncepció is, mert ott a zombiapokalipszis elejétől mutatják be a dolgokat, de azt is elhúzták és az (bocsánat) tömény fos!!! Nézze meg valaki a legújabb évadot belőle és mondja azt, hogy élvezte. :D Szerintem nem létezik ilyen ember. Ezután még van folytatása annak is és újabb sorozat is jön. A FTWD kb max 3, de inkább 2 évados kellett volna legyen. Bemutatják más szereplők szemszögéből, hogy hogyan alakult ki ez a helyzet és pont.. mert utána kaptunk ugyanúgy egy túlélős sorozatot, mint az eredetiben, de minek? Ugyanazt kapjuk, csak 4x szarabbul. A harmadik sorozatban mi újat fognak tudni mutatni? Semmit. A Rick mozik érthetőek, de ettől függetlenül még nem jogos, hogy életben hagyták csak azért, hogy legyen egy kiskapu, hogy lehessen arról is készíteni valamit.
2020. szept. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát én ezzel a legújabb TWD sorozattal nagyon szkeptikus vagyok...nem is tudom mi a címe,de igazából annyira se hat meg hogy utána nézzek. Láttam belőle még egy egy trailer-t gondolom a legelsőt,mivel már vagy 6-7 hónapja láttam. Azt olvastam hogy ez már az új generációról fog szólni akik abban a világban születtek és/vagy nőttek fel,és akkor ezt tennék szembe az idősebb generáció "eszméivel".Bár a trailer alapján inkább hasonlít valami elcseszett tini drámára,a posztapokalitikus környezet,meg a cím persze csak a jobban eladhatóságot szolgálják. A fear the walking dead-ről lövésem se volt hogy ennyire szar,főleg hogy olyan címeket olvastam kritikai portálokon hogy "rárúgja a budiajtót az anyasorozatra" meg hogy sokkal jobbak a karakterek...Bármennyire is kifogásolhatóak a motivációk a Rick mozik elkészítése mögött,inkább néznék meg belőle 5 filmet minthogy az új sorozatból megnézzek akár egy részt is..Legalább a filmben van egy színész zseni aki elviszi a hátán a mozit,sőt hátha sikerült összekaparni valami értelmes stábot is akik nem cseszik el.Mert ha olyan színvonalú lesz mint a sorozat legújabb évadai,akkor tényleg az ég egy adta világon semmi értelme se volt "fáradozni" a leforgatásával.Én a filmmel kapcsolatban még azért is vagyok már optimistább,mert bízok abban,hogy ha már Andrew Lincoln kiszállt a sorozatból mielőtt borzalmassá vált volna,akkor most se adja a nevét valami szennyhulladékhoz.
2020. szept. 30. 13:58
 8/17 anonim ***** válasza:
régen rajongtam érte, de már pár éve undorítóan szarnak tartom
2020. okt. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Persze most csak négyen szóltunk hozzá, de azért meg lehet nézni imdb-n az értékelésen kívül a hozzászólásokat, kritikákat neten stb, az emberek többsége, aki ír róla, nem elégedett vele. Értem én, hogy sikeres és érdekes volt eleinte, de hogy ebbe közel 200 részt belepakolni, minek kellett?!


Érthetetlen...

2020. okt. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem is elég felesleges volt ennyire elnyújtani..Ez történik ilyenkor amikor az írók kevesebb évadra terveznek,ámbár adnának egy keretet a történetnek,viszont valaki/valakik fentről leszólnak hogy kell még +x évad,mert ebben aztán van még pénz. Csak azt nem értem,hogy miért nem gondolkodnak hosszútávon ezek az emberek..például ha befejezik 2-3-4 éve,akkor most tényleg a legtöbb ember elismerően nyilatkozna az egészről,akár több év múlva is,mert letettek valamit az asztalra,és én nem hiszem el,hogy azzal a 6-7-8 jól sikerült évaddal bárki is olyan szörnyen rosszul keresett volna a stábból...
2020. okt. 1. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!