Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » The Walking Dead cimű sorozatr...

The Walking Dead cimű sorozatról vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy nektek mi a véleményetek a "The Walking dead" című sorozatról.

Véleményem szerint az első 6 évad egészen kiemelkedő,és átlagon felüli volt -posztapokaliptikus,zombis,horror-téren főleg,de drámaként is kiváló volt.Aztán a 7-8 évad is bejött még nekem,bár már itt nagyon felhangosodtak a negatív kritikák.9-10 évadról már én se tudok szuperlatívuszokban beszéni annak ellenére,hogy a 9.évaddal még nem volt különösebben bajom,nem mondanám hogy különösebben jó évad volt,inkább úgy fejezném ki,hogy voltak jobb epizódjai,és szebben megkomponált pillanatai (Gondolok itt Rick kilépő,és azt megelőző részre,vagy a félévadzáró,illetve évadzáró előtti epizódra) Sajnos a 10.évad már elvesztett teljesen,bár amennyire én megtudom ítélni "szakmai szemmel nézve" erre az évadra se használnám a "botrányos","szörnyű" "szar" jelzők egyikét sem,egyszerűen csak más lett a szerkezete,régi szereplők kiírása miatt olyan új vagy régiek kaptak több játékidőt akik annyira nem kötnek le..és hát Rick nagyon hiáynzik (szerintem) a sorozatból.

A karakterekre se lehet panasz,Rick,Daryl,Shane,Carol,Negan,a Kormányzó,mind nagyon jól megírt karakterek,bár itt nyilván muszáj kiemelnem Ricket (Andrew Lincoln nagyszerű alakításában,erről majd később :D) akinek nagyon jó a karakterizációja,és nagy jellem-karakterfejlődésen megy át az évadok során----> Első két évadban ő még tényleg a rendőr,aki egy tisztességes ember.3.évadban már az nagyon tetszett amikor meghal Lori,és ennek hatására érzelmileg labilissá,kiszámíthatatlanná vál,és ha jól emlékszem már-már a megőrülés szélén táncikol. 4-5-6 évadban igazi túlélővé válik,aki igazából mindent megtesz aért hogy életbn tartsa magát és a kis csapatát,vannak olyan pillanatai ezekben az évadokban amikor teljesen elveszti a fejét,és igazi vadállatá válik.7-8-9 évadban is elég nagyot fejlődik szerintem

A sorozatban az alakításokat is nagyon szerettem,és szerintem azok e tekintetben is ott jártak az elitben..kiemelném:

-Andrew Lincoln-t,aki tökéletesen formálta meg Ricket 8 évadon,és pár részen keresztül,a 7.évad premierjében bemutatott alakítása meg tényleg nagyon ott van,igazából nem is osztottak neki nagyon szöveget abban az epizódban,de ahogy az arcával játszik,meg az egész testbeszéde az valami elképesztő. És nem is értem,sőt sajnálom,hogy soha nem kapott nagyobb díjat..igazán megdobhatták volna pár Emmy-vel,de szerintem volt olyan év amikor a Golden Globe is kijárt volna neki

De ez a többi szereplőre is igaz: Norman Reedus,Mellisa Mcbride,John Bernthal,Jeffrey D. Morgan is kaphatott volna Emmy díjat legjobb mellékszereplőként,de az biztos hogy legalább egy árva jelölést megérdemeltek volna. Sőt,szerintem maga a sorozat is örvendezhetett volna nagyobb kritikai elismerésnek...Csak egy darabig ott volt a Breaking bad,és végig a trónok harca (Amik szintén nagypn jók,főleg előbbi) amik mellopták a rivaldafényt. Már most érzem,hogy nagyon hosszan sikerült ezt leírnom,és valószínűleg elég csapongó az írás is,csodálom azokat akik elolvasták.

Zárásként tőletek is ilyen átfogó véleményt szeretnék kérni,ami igazából kiterjed a legfőbb aspektusokra (Meddig szerettétek,karakterizáció,alakítások,történet,érdemelt volna-e díjat..stb) Tényleg kíváncsi vagyok! Utolsó mondatnak még azt mondanám,hogy olyan rossz érzés,amikor azt hallom hogy az emberek többsége elborzad a The walking dead neve hallattán,és ebben az a szomorú,hogy ha időben,a csúcson hagyták volna abba,ott kerítenek egy mindent lezáró befejezést,akkor most talán a legjobb sorozatok között emlegetnénk,így meg..hát sajnos közel sem.

Türelmeteket köszönöm,várom a válaszokat! :D



2020. szept. 30. 00:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A válasz egyszerű: Több évad, több pénz.
2020. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én máig szeretem a sorozatot, pont most fogom megnézni a 10. évad 16. részét. Nem értem annyira, hogy miért nem tetszik már az embereknek, az igaz, hogy volt pár unalmas rész, de abban is volt valami fontos a karakterfejlődések szempontjából. A két legjobb rész szerintem a 7. évad első része volt, meg amikor Rick kiszállt. Talán a hetedik, nyolcadik évad volt kicsit gyengébb, unalmasabb, de Negannek nem kell semmit csinálnia, akkor is elviszi a show-t, egyik kedvenc karakterem. De azt a háborúzgatást tényleg elhúzták. A suttogók behozása szintén tetszett, amikor Jesus meghalt, az is nagyon emlékezetes rész, meg volt megint egy kis újdonság. Rick "halála" után amúgy szerintem emelkedett a színvonal, nekem érdekes módon egyáltalán nem hiányzik. Az FTWD is jó sorozat, nekem az jön be, hogy mindegyik évadnak más a hangulata, ez a vadnyugati feeling a legutóbbinál szintén magával vitt. Nyilván le kell zárni előbb-utóbb a sorozatot, de nem úgy néz ki, hogy a közeljövőben lesz teljesen vége, ugye új sorozatok, a World Beyond, meg a Tales of the walking dead, mozifilmek, stb. Én tényleg szeretem nézni, nem azért írtam le, hogy legyen egy ellenvélemény is, csak érdekes, hogy mindenhol azt írják, hogy milyen szar, meg még nagy rajongók is abbahagyják, de biztos vannak még olyanok is bőven, mint én:)
2020. okt. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Sajnos megérteni nem tudom az álláspontod, de elfogadni el tudom. :)

Láttam már közel 30 sorozatot és a így talán van elég viszonyítási alapom ahhoz, hogy a Walking deadet unalmasnak találjam.

Nem zavar, ha másnak tetszik, félre ne értsd, csak furcsállom, de ízlések és pofonok. Én nagyon meguntam, ráadásul tényleg sok a töltelék rész, amikor csak beszélnek beszélnek és beszélnek. Járkálnak ide-oda, szövögetik a terveket, veszekednek, de a rész végére nem jutott sehová a történet. Az ilyen részek után úgy, hogy nagyon el lett húzva a Negan szál, a suttogók már nem tudták feldobni a s sorozatot (legalábbis számomra).

A Fear the walking dead pedig erre még rátesz egy lapáttal.

Pl amikor Al kamerázik és dumál alatta... Nem fogok fel ép ésszel, hogy ezeket a részeket hogyan gondolták a készítők. Alapból sincs magas értékelése a sorozatnak, de a részek külön értékelésénél ezek a részek még alasonyabbat kaptak és oké, tudom ezek csak számok, meg nem kell befolyásoló tényező legyen, de a számok mögött emberek vannak. Ezek ugyanúgy vélemények.


Amikor azt nyilatkozzák a készítők, hogy jön újabb és újabb sorozat, mert van mit közölniük és közben pedig ilyen részek vagy akár fél évadok vannak, amikor nem történik szinte semmi, akkor nem értem, hogy mire gondolnak. Vagy csak hülyítik a nézőt és csak a pénz számít vagy ez náluk az izgalmas és tartalmas sztori.

2020. okt. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Mégegyszer köszönöm az eddigi válaszokat!

Őszintén tényleg nagyon örülök annak,hogy mindenki értelmesen leírta a véleményét!

Kedves utolsó válaszoló,azt elismerem,hogy biztosan vannak még a 9-10.évadban is jó részek,ahogy te is mondtad a 9.évadban Rick kilépő része nekem is tetszett (még úgy is hogy a pár üzenettel ez előtti kommentelővel megbeszéltük,hogy egyikünknek se tetszett ahogy az írok belebegtették hogy akár meg is halhat majd aztán mégse,mert jött a 6 része elfelejtett helikopter megmenteni) de összeségében tényleg drámai,és szép rész volt. Aztán ahogy megint említetted,a suttogók első része is egész jó lett,nekem még az évadzáró előtti rész is bejött. Ez így kapásból 3 rész,szerintem még volt pár ami tetszett,szóval lehet volt 6-7 rész is ami jó volt. Viszont egy 16 részes évadban 6-7 jó rész alapján nem tudom azt mondani hogy az egész évad jó lenne,mert ott van az a 9-10 gyengébbecske is. Nyilván ez (is) szubjektív,viszont nekem Rick nagyon hiányzik,(szerintem ő volt a legjobban megírt karakter a The walking dead-ben,de nekem ott van a listámon a legjobb sorozatos karakterek között)főleg Andrew Lincoln miatt,mert amelett hogy nagyon karizmatikus,elképesztő színésznek tartom,amit itt kicsit több mint 8 évadon át teljesített az zseniális.

Szóval ebből csak azt szerettem volna kihozni,hogy szerintem még most se szar (lehet ráveszem magam hogy folytassam)de azt nem tudom nem észevenni hogy a 9-10 évad színvonala az első 6 évadhoz képest nagyon visszaesett,de én még a 7-8.évadot is egy picit jobbnak mondanám a 9-10-hez képest.

Ha számokban kéne kifejeznem;

1-6.évad--------> 9,5/10

7-8.évad--------> 7,5/10

9-10.évad-------> 6,5-7/10

2020. okt. 4. 00:27
 15/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat,a 12es válaszolónak szántam a választ 😅

És akkor most az utolsónak;

Én eltudom képzelni, hogy a készítők tényleg elhiszik hogy amit csinálnak az még mindig nagyon jó..ez az eset még mindig jobb mintha csak a pénz miatt csinálnák. Amúgy most a napokban olvastam, hogy már az a "zseni" showrunner (Azt hiszem valami Scott Gimple) még a 11. évad után se akarta elkaszálni, és túl korainak érzi a távozás szagát...most is kiemelte hogy még annyi sztori van amit elakar mesélni...

2020. okt. 4. 10:36
 16/17 anonim ***** válasza:
Én a 7. évad óta már csak Negan miatt nézem. Imádom a karaktert, habár a 10. évadban kezd erőteljesen elpuhulni :(
2020. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én őszintén, vegyesen érzek a sorozat iránt. Egyrészről az egész úgy ahogy van totál undorító, nemegyszer hánytam és sírtam rajta, néha nagyon kiakaszt, amikor közelről mutatják, ahogyan szétcincálnak a zombik egy élő embert .... Stb ...

Másfelől imádom a csapatot, főleg, amíg Rick megvolt, mindig visszaemlékezek, visszanézek 1-2 részt az első-második évadokból, hogy lássam, basszus, itt még ez volt, így volt, mst mennyit változtak, de a csapat, az szent, az megvan.

Nem szeretem benne, atúl sok embert újabban, de amíg volt egy mittom 10 fős kis csapat az elején, az mindent vitt és Daryl meg Carol, akik még mindig megvannak, elképesztő min mentek keresztül(mármint a sorozatban).

szóval maga a sztori, ahogy küzdenek nap, mint nap, az nagyon ott van, de amúgy frászt kapok tőle. Mégis várom a zombis részeket, mikor már annyira az embereken megy a hangsúly, egymással csatáznak, azt nagyon nem szeretem. Fogták volna magukat és eltűnnek, hisz hány város van, nem csak ezek a helyek vannak, Alexandria meg a Királyság meg Hilltop. Ahelyett, hogy behódolnak Negannek és mindenüket nekik adják ... Azok a Neganos részek iszonyúan idegesítőek voltak számomra, ott végig ordibáltam a tv-vel :D Mondom jóvan nem nézem, de hát muszáj volt ..

És a mai napig is, muszáj, mert még ha uncsi és idegesítő meg undi időnként, akkor is érdekel a sztori, mi fog még történni .. De már nem fogom most megnézni, hanem ha tényleg vége lesz 22-ben, akkor az elejétől újrakezdem és végignézem még1x és vége, lezárom magamban is ..

A fear meg csupán azóta érdekes számomra, hogy megjelent Morgan(kedvenc szereplőm végig az első résztől az anyasorozatban is). illetve volt még egy két rész, ami tetszett, meg Qaletaqa Walker tetszett nagyon.

De azért az sem szörnyű, csak nem fogott úgy meg ..

2020. okt. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!