Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek megérdemeli a...

Szerintetek megérdemeli a Sötét lovag című film minden idők 4. Legjobb film besorolását az IMDb-n vagy csak Heath Leager tragikus halála miatt lett ennyire sikeres?

Figyelt kérdés

Ha nem történt volna ez a színésszel akkor mostani 9,0 pont helyet mennyi lenne a pontszáma?

Ti mennyi pontot adnátok a filmnek?



2020. okt. 5. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megérdemli nallam 10 pontos film
2020. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez nem azt jelenti, hogy a The Dark Knight (A sötét lovag) lenne minden idők 4. legjobb filmje, pusztán azt tanúsítja, hogy az IMDb felhasználók körében az egyik legnépszerűbb, legkedveltebb alkotás.


Feltehetően Heath Ledger halála, is közrejátszik a film népszerűségében, de az sem mellékes, hogy Batman az egyik legismertebb szuperhős, Joker pedig a legnagyobb ellenfele, a film mögött pedig napjaink egyik legfelkapottabb blocbuster rendezője (Nolan) áll.

Mostanra pedig az is nézettségét és értékeléseket generál, hogy ilyen kiemelkedő pozícióba került az IMDb-n.


Szóval számos oka van, ami között azt is meg kell említeni, hogy nem egy rossz film.

2020. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Az első része is siker volt és bent van a top250-ben és ott nem volt sem Joker sem elhunyt színész. Nem hiszem, hogy ez ennyit befolyásolna. Az, hogy az oscart megkapta, azt befolyásolhatta, de a film megítélését szerintem egyáltalán. Volt egy első rész, ami tetszett a nagyközönségnek és ezt meg tudta ugrani a második rész, plusz mivel folytatás, így sokan elfogultak is vele, ami nem baj, hiszen ez az első részt is dicséri.

Szerintem reális a 4. hely.

Meg amúgy is, bármilyen filmek vannak a top10-ben mindig van ellenpélda arra, hogy valaki nem ért egyet vele.

2020. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlenül van helye a top10-ben, de nem zavar, mert amúgy mindenféle hype-tól eltekintve is egy kiváló filmről beszélünk, amit mai napig nem tudott utolérni egyetlen szuperhősfilm sem (na jó, a Logan azért közel volt hozzá). Megkérdőjelezhetetlenül modern klasszikus.


Egyébként nem csak a sokszor kritizált IMBd-n ért el magas helyezést, még a jóval kevésbé kommerszebb ízlésű Letterboxdon is sikerült bejutnia a top20-ba, olyan remekművek mellé, mint pl. Edward Yang "Yi Yi" című három órás drámája vagy Kobayashi "The Human Condition" trilógiájának záró fejezete (A Soldier's Prayer).

2020. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olvastam egyszer valahol egy olyat, hogy amikor kijött, a fanok minden tőlük telhetőt megtettek, hogy az 1. helyre kerüljön, többek közt beregisztráltak még egy profilt, illetve elkezdték 1-esre értékelni a keresztapát, hogy az lejjebbre kerüljön. Nem sikerült, de a 4. helyet meg tudta tartani. Nem rossz film, de semmi keresnivalója a top 10-ben, top 100-ban maximum, de még az is kérdéses.

(Szubjektív vélemény)

2021. máj. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pletykákról más filmek kapcsán is lehet olvasni, de amíg nem nyer tanúbizonyságot addig nem szabad komolyan venni. Én legalábbis nem szoktam.
2021. máj. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!