Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért volt és miért a mai...

Miért volt és miért a mai napig ekkora siker a 2001: Űrodüsszeia?

Figyelt kérdés
Egyszer megnéztem, nehezen, szenvedősen. Persze értem, hogy a gonosz MI érdekesnek tűnhetett 1968-ban, de maga a film rettenetesen lassú, vontatott, tele végóképekkel és üres jelenetekkel. Hogy lett ekkora siker? Aki tudja ne tartsa magában. Pro és kontra várom a véleményeket. Köszönöm!

#film #siker #2001 #űrodüsszeia #Arthur C. Clarke
2020. okt. 13. 16:46
A kérdező szavazást indított:
Remekmű a film
Tetszett a film
Elmegy
Nem tetszett a film
Kifejezetten elcseszett a film
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem sem tetszett, pedig végignéztem és meg is értettem, miről szól. A maga idejében nagy durranás volt, de én is végigszenvedtem sajnos.
2020. okt. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly láttam előszőr, de annyira magával ragadott, hogy kétszer is megnéztem fél éven belül, amit a mai napig egyetlen másik film sem volt képes elérni.


Viszont ne várj tőlem mély magyarázatot, mert elsődlegesen a hangulata miatt imádom, amit a látvány és zene egyvelege alkot. HAL 9000 pedig az egyik kedvenc MI ábrázolásom lett.


A remekmű státuszt pedig azért is megérdemli, mert a korát megelőző alkotásról beszélhetünk, amely mind a mai napig inspirációul szolgál a felnövekvő filmesek számára.


Egyébként nincs azzal baj, ha nem tetszik, én pl. képtelen voltam élvezni a Mátrix filmeket, de ettől nem mondanám, hogy elcseszett a trilógia.

2020. okt. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy rendesen borzasztó film, és összecsapott marhaságnak érzem a végét. holott mondhatni jópofán indul.
2020. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Én úgy 2 éve láttam, de számomra felejtős volt.

Pedig pl a Gyermekkor végét könyvben és minisorozatban is szerettem.

2020. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bélyeggel kell nézni, akkor teljesen más élményt ad.
2020. okt. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
15-16 évesen láttam, számomra kicsit nosztalgia is ez a nagyszerű film. Nem tudom megmondani hányszor néztem újra és hányszor gondoltam másképp a film mondanivalóját de az biztos, hogy engem egy percig sem untatott még sokadik nézés után sem. Nyilván egy mai fiatalnak mások az elvárásai, de akkor és ott ez a film engem lenyűgözött. Sajnálom, hogy nem készült folytatás bár ki tudja, lehet, hogy így a jó.:D
2020. okt. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 Készült folytatás, még 1984-ben, 2010: The Year We Make Contact címmel. Mondjuk még én sem láttam, de lehetséges, hogy nem véletlen merült feledésbe.


Egyébként én úgy gondolom, hogy mindenkinek, aki kedveli a filmeket, és a sci-fi műfajt látnia kell, tulajdonképpen olyan meghatározó alkotása a zsánernek, mint a Metropolis (1927), vagy a Blade Runner (1982).

2020. okt. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát bélyeggel biztos nagy élmény lehet a 43 percnyi pszichedelikus fényjáték a filmben. :D
2020. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A második rész sem rossz. Közel sem annyira költői agymenés, mint az első, inkább egy korrekt sci-fi, ami azért szépen kikerekíti az idegenek és az emberek kapcsolatát.
2020. okt. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Én is gyorsan pótoltam. Nem is értem, hogy nem jutott el hozzám eddig a második rész híre. Nem volt átütő de rossz sem, a zárókép kiált a harmadik részért. Esetleg harmadik nincs amiről nem tudok.:D
2020. okt. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!