Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért számít jó filmnek a...

Miért számít jó filmnek a Párbaj (Duel, 1971, Spielberg)?

Figyelt kérdés
Most néztem meg és szerintem borzalmas. IMDB 7,6, illetve jó kritikákat kapott több helyen.

2020. okt. 18. 02:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem tetszik.Mindenkinek más az ízlése.Ennyi.Azt azért megkérdem mi olyan borzalmas benne?Láttam én is.Nem vettem észre,hogy sz.r film lenne.
2020. okt. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert nem érted, azért. Ez nagyon sokszor előfordul az emberekkel. Nem véletlen kapott jó kritikákat. Tehát nem a filmmel van a gond.
2020. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, lemaradt: szerintem nagyon izgalmas, én végig izgultam, illetve sok kérdést felvetett bennem, mint pl a gonosz jelenlétét köztünk stb. De sok más van még ebben a filmben. Szóval sajnos csak nem értetted meg a filmet, túl nehéz kategória számodra.
2020. okt. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem a filmmel van a gond, ez a kérdésem is :) Hogy mitől számít jónak, mi az, mait nem értek? Nagy filmkedvelő vagyok, átlag fölötti IQ is megvan, mégsem értettem. Reméltem, valaki rá tud világítani, hogy mi az, amit nem látok a filmben. Nyilván velem van a gond :)
2020. okt. 18. 11:15
 5/13 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi gond. :) Minden filmimádóval előfordul az ilyesmi. Emlékszem mikor először láttam Hitchcocktól a "Rear window"-t. 10 pontot kapott a kritikusoktól, én mégsem éreztem azt, hogy zseniális. Csupán azt, hogy egy remek film. Szóval nézd meg mégegyszer, olvasd el, hogy a kritikusok mit írnak a filmről, hátha jobban átjönnek az üzenetek.

U.i.: Nekem nagyon tetszett az a filmben, hogy nagyon is tükrözi a valóságot. Ott a gonosz az életünkben, mindenkiében. Üldöz. Körülötted van, de sosem tudhatod, hogy honnan érkezik, honnan les rád.

2020. okt. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#1

Véleményem szerint unalmas, céltalan. Amúgy szeretem a thrillereket, pszichothrillereket, de ez valahogy mégsem jött át (pl Játsz/ma [The Game] az egyik kedvencem).

Másfél óra alatt egyszer sem éreztem feszültséget, inkább frusztrációt, de azt gyakran. Számomra nem volt életszerű, nem volt élethű, egy csomó jelenet Knight Rider-szerűen fel volt gyorsítva, amitől inkább nevetségessé vált, a kocsi sofőrje nem tudott vezetni egyenesen se, a kamion 150 km/h-val követte néhol, illetve olyan kanyarokat gond nélkül bevett, amelyet a kocsi nem tudott. Vagy 10-szer meg tudott volna lógni. Nem tudtuk meg a kamionos igazi célját, , az ebédelős jelenet röhejes volt számomra, ahogy túlgondolja az egészet és random ember kezéből kiver egy szendvicset végül, annyira felidegesíti magát. Még az elején olyan értelmetlenül veszélyes manővereket csinált, amit értelmes ember sose tenne, pl kanyargós földúton előzte meg a kamiont, itt nagyjából rallizott, azaz jó sofőr, de utána meg voltak jelenetek, ahol egyenesen se tudott menni és kacsázott a két padka között. Aki földúton tud rallizni, az egyenes burkolt úton is fog tudni menni kemény 80 mérföld/órával.

Egyedül az operatőri munka tetszett, akkoriban biztos újszerűnek számított.


Tehát dióhéjban úgy éreztem, hogy nagyon próbál feszültséget generálni, direkt a rendezés is meg gyakran az operatőri megoldás is, meg hogy nem látjuk a sofőrt, így tk. a kamiont magát próbálták vasszörnnyé megszemélyesíteni, de lapos talajon elhasalt, inkább röhejes volt, mint feszültséggel teli (számomra).

2020. okt. 18. 11:34
 7/13 A kérdező kommentje:

#5

Köszi, lehet az lesz végül :)

2020. okt. 18. 11:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Over the top néha. És Spielberg tudja mennyiből mennyi fér bele. A sofőr arcát okkal nem láthatjuk. Ő maga a gonosz, ami bármit és bárkit megtestesíthet. Sosem tudhatod, hol, mikor és hogyan bukkan elő. Szerintem az a gond, hogy nagyon próbálod össze rakni a dolgokat, mindenre magyarázatot találni, még a technikai "hibákra" is. Sajna a nagyon jó filmek sok kérdőjelet és furcsa dolgot hagynak bennünk. 😁 De ettől hívják őket "Masterpiece"-nek.
2020. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, az leesett, hogy szándékosan nem mutatja a kamionsofőrt, így akarja magát a kamiont megszemélyesíteni, meg en bloc generálisan megtestesíteni a rosszat, de nekem ez se okozott feszültséget, pedig sokaknál igen, úgy olvastam.
2020. okt. 18. 12:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a fiatal generációnak már csak az számít jó filmnek, ami robban, lő, kaland, számítógépes grafika. Ők nem a megértésre, a háttér mondanivalóra mondanak véleményt, hanem a látványra. Ehhez vannak hozzászokva.
2020. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!