Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Shutter Island (Viharsziget)...

A Shutter Island (Viharsziget) befejezése mit jelent (spoiler)?

Figyelt kérdés

Spoiler alert!


Ha nem láttad még a filmet vagy nem olvastad a könyvet, NE olvasd tovább, nem szeretném lelőni a végét. Max akkor, ha nem szeretnéd megnézni a filmet/elolvasni a könyvet.


Spoiler!


A kérdés a filmre fog vonatkozni. Számomra a zárása volt érdekes.

Az orvosok rávilágítják Teddy-t (Leonardo DiCaprio) a tettére, mire beismeri, hogy ő Andrew. A záró jelenetben ül a lépcsőn és leül mellé Chuck/Sheehan doktor (Mark Ruffalo) és rövid beszélgetésbe elegyednek. Ekkor a doktort megint Chucknak szólítja, ami azt jelzi, hogy visszaesett és ami után a doktor jelez a többieknek.

Számomra itt jön a kérdéses rész, ugyanis ekkor elhangzik a film kvázi záró mondata: "nem tudom mi a jobb... Szörnyetegként élni vagy jó emberként meghalni." Majd ezek után elsétál a kórházi dolgozókkal.

Most gyakorlatilag 3 alternatíva is megfordult a fejemben ami megoldás a befejezésre, de a film teljes mértékben nyitva hagyta a kérdést.

Az első szerint rájött mit tett, tudatában van mindennek és ahogy a záró mondatban utal rá: nem biztos, hogy jobb ezek tudatában (kvázi szörnyetegként) élni, ezért direkt szólítja Chucknak a dokit és direkt szedáltatja le magát.

A másik, szintén kézenfekvő megoldás, hogy valóban visszaesett, hiszen ez a jelenet előtt pár perccel fejti ki neki még a világító toronyban Cawley doktor (Ben Kingsley), hogy már többször próbálkoztak a "mentéssel", voltak sikeres próbák is, sőt igazi áttörést értek el 9 hónappal a film időpontja előtt, de akkor is visszaesett. Ez az utolsó esélye, de hiába próbálkoztak, az orvosok "elbuktak", Andrew nem gyógyítható ily módon, ezért "kezelésbe veszik".

A harmadik, talán legkomplikáltabb, de szintén nem kizárható megoldás, hogy tényleg visszaesett (vagy talán csak a "felismerést" is megjátszotta, hátha elengedik?) és mikor rájön, hogy nincs menekvése, kvázi önként vállalja a kezelést. Hiszen "megjátszhatná", hogy elfogadta tettét és megjátszhatná, hogy elfogadja, hogy ő Andrew, de annak tudatában ami a szigeten folyik (agyműtétek, beavatkozások, kommunisták és nácik, stb), inkább vállalja a halált. Ez megint csak a záró mondatra való visszautalás, hiszen ő nem a szörnyű életet választja, hanem annak tudatában hal meg, hogy ő egy jó ember, aki ellen összeesküdtek.


Ti mit gondoltok, mi a befejezése?



2020. nov. 1. 02:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szándékosan van nyitva hagyva és én többnyire szeretem is az ilyen befelyezéseket, mert mindenki azt látja bele, ami számára kielégítőbb.

Pl nekem a Pí életénél az a verzió tetszik jobban, amit láttam is a film során és nem az, amit a végén mesélt, hogy emberekkel volta a csónakban és valójában ő volt a tigris.


Én úgy értelmezem magamnak a végét, hogy bár a világítótoronyban ráébredt, hogy kicsoda és mit tett, a lépcsőn ülve megint visszaesett ezért jelez Ruffalo a többieknek.


De egyébként van negyedik alternatíva is (bár a harmadik felvetésed nem teljesen tiszta) mégpedig az, hogy nem ez volt az utolsó próbálkozás és megpróbálják újra és újra, neki csak azért mondják, hogy az az utolsó, mert hátha ez segít a kezelésben.

2020. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Én azt gondolom, hogy belefáradt. Ő maga akarta már, hogy csinálják meg rajta az agyműtétet, hogy véget érjen a dolog.
2020. nov. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy írhattam ly-nal a befelyez szót?! 😬
2020. nov. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

En az elso pontot talalom a leg hitelesebbnek.

Minsig is erdekelt, hogy a konyvben ez nincs jobban kifejtve mint a filmben? Tenyleg elgondolkodtato....

2020. nov. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a filmek szándékosan vannak nyitva hagyva, pont ez a lényegük, hogy gondolkoztassa a nézőt.

Az első opció lesz egyébként a helyes. A második azért nem, mert önmagától megy az ápolókkal a végén, nem ellenkezik, nem kényszerítik.

A harmadik verzió azért esik ki, mert ha valóban téveszmében lenne még akkor nem tudna ennyi információt elmondani a valódi életéről amit elmondott magától, mivel a téveszme pont ezeket nyomja el.

2021. jan. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!