Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki látta már a Rekviem...

Valaki látta már a Rekviem egy álomért c. filmet?

Figyelt kérdés

Ha láttad, mi volt a véleményed róla? Hogy tetszett? Volt valamilyen hatással rád?

Én őszintén szólva megnézetném a sok gyökér korombelimmel (18-20 évesek, vagy öregebbek (rosszabb esetben fiatalabbak)), akik hű, de menőnek tartják a drogokat, kábítószereket, füvet, stb. és kíváncsi lennék, mit szólnak utána.


2020. nov. 14. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Mindenképpen egy kötelező darabnak tartom.

Tetszett, de tipikusan az a film, amit nem tervezek újranézni szimplán a hangulata miatt. Ezért is jó film: annyira mély és rossz érzésű nyomot hagy, hogy a közelébe se akarsz menni többet, mert nézni is rossz, ami történik. (Személy szerint nekem már a zenétől is fut a hideg a hátamon.)

Sose csábított semmiféle kábítószer, mert nem látom milyen olyan pluszt adhat, amit más, egészséges és boldog helyről ne szerezne meg az ember. Ennek ellenére ez egy még nagyobb lökés volt a droggal ellenkező irányba. Nyilván a film az egyik legrosszabb végkimenetelt mutatta be, de a főszereplők is csak kis és gyengébb dolgokkal kezdték, aztán jött a spirál lefelé.

Szerintem egy ilyen film sokkal jobb drog prevenció lenne, mint egy PPT-n magyarázni a dologról. Egyrészt jobban felkelti az ember figyelmét, másrészt tovább marad meg benne, pont azért, mert olyan emberek életét követi végig, akik akár ők is lehetnének.

19/L

2020. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Nagyon szépen megfogalmaztad azt, amit konkrétan én is gondolok az egész dologról. Ment is a zöld pacsi. :D
2020. nov. 14. 12:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1es

Detto. Jól megfogalmaztad.

2020. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Én kétszer néztem meg (két év elteltével) és borzasztóan nyomasztó film.

Olyan, ami után csak nézel ki a fejedből, hogy te jó ég..! Ettől zseniális.

2020. nov. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Sajnálom, lehet lepontozni, de nekem nem tetszett. Értem a mondanivalót, a vágás valami zseniális, a színészek rendben vannak, a zenék is el vannak találva, de számomra nem lett kultusz. Ha már választanom kéne drogos filmek közül, sokkal jobban kötelezővé tenném inkább az Egy kosaras naplóját, vagy a Trainspottingot.
2021. febr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ma tervezem megnézni!
2021. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5

A Trainspotting is zseniális!

2021. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok,megnéztém tegnap este,azóta az a mondat jár a fejembe,hogy 'a drog rossz'.

És a hideg futkos a hátamon.

2021. márc. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!